Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnek itthonra egy...

Nagyon szeretnek itthonra egy kisnyuszit! Milyen korulmenyeket kell neki biztositani? Valaki tart otthon nyuszit?

Figyelt kérdés
panelben elek,ami gond lehet.a szobamban tartanam ketrecbe,kivinnem naponta az utcara.szuleim szerint a nyul meghal ha panelben el es nem szabadban.nektek van/volt-e mar nyulatok otthon?hol tartottatok? mit evett zoldsegeken kivul?agressziv volt-e( karmolt,harapott stb.) a valaszokat elore is koszonom
2009. ápr. 24. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ismertem egyet, panelben lakott. Nagyon sokáig élt, szerették, de ő is szerette őket, nem karmolt, de szerette a foglalkozást, DE: Lerágta a tapétát, megette a széklábat, parkettát, fotelt, mindent. Ha tudtok vele sokat lenni, amikor kiengeditek, akkor lehet, hogy nem fog ennyi kárt tenni, de az biztos, hogy annyi foglalkozást legalább igényel, mint egy kutya.
2009. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekünk kapart is rongált is de annyira imádtam h hihetetlen 7 évet élt :) Sima 55 négyzetméteres belvárosi alkásban lakunk.
2009. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

panelba semmiképpen netarts nyuszit!!

inkább hörcsögöt, vagy valami más kisebb állatot

2009. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Ha tartasz, akkor szerintem, törpenyuszit kéne, a rendes házinyúl problémásabb, nagyobb a helyigénye, stb.. Jól szellőző ketrec, nyúltáp, szalma, vagy széna alomnak és sűrűn kitakarítás, egyébként nem túl igényes állatok. A napi sétát nem igazán javasolnám az utcán, mert sok bacit összeszedhet, ezekre érzékenyek a nyulak, na és nem utolsó sorban sok kutya szereti a nyúlhúst:) Persze, kell a mozgás, ha tud a szobában ugrálni naponta egy keveset, de azt tudnod kell, hogy sosem lesz szobatiszta, pisil és bogyózik ahol épp rájön:) Aztán a lány nyuszik ivarzásáról még nem is beszéltem, az enyém épp rombol, harap, karmol.. :S de persze nincs két egyforma nyúl:) Gondold meg azért a tartását..
2009. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszaitokat:)
2009. ápr. 24. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek 2 nyula van otthon panelban, (meg degu, meg egér, stb.) azt állítja, szelíd, értelmes állat, hallgat a nevére, igényli a törődést - és azt is állítja, hogy az egyik szobatiszta is.
2009. ápr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

évente két oltást kell neki beadni,és ivartalanítani is fontos lenne:


[link]


itt mindent megtudhatsz.

2009. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ismerősmnek panelba van nyuszija:D ilyen törpe nyuszi vagy házi nyuszi:D de ő szobatiszta,szabadon van ott szokott pattogni a lakásba nagyon aranyos kis fekete:d de őt simogatam játszottam vele mint egy kutyával :D volt ilyen kis alomja és abba piszkitot csak mindig tisztítani kellet még így is elég büdi volt a lakásba :D

2009. ápr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

egy dolgot határozottan kijelentek: az nem igaz hogy nem szobatiszta a nyul.

Nekünk egy mini nyuszink van már két éve. Jön megy a lakásba ha dolga van beugrik a ketrecébe és ott intézi a pisit, kakit.Nem kell Öfelsége után takaritani.Az elektromos vezetékeket viszont el kell dugdosni tőle.

2009. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!