Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van itt olyan aki tengerimalac...

Van itt olyan aki tengerimalacot vagy vadászgörényt tart otthon?

Figyelt kérdés
Egy oldalon olvastam, hogy milyen állatot érdemes tartani kisebb lakásokban és többek között eme két állatot is megemlítették. Először macskára gondoltam de nem lenne elég mozgástere. Ezek a kisállatok elvileg vígan eléldegélnek egy lakásban. El tudná valaki mondani mik a tapasztalatai és milyen igényeik vannak? Illetve az is fontos, hogy szelídíthetőek e.

aug. 6. 01:38
1 2
 11/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ha tényleg kicsi a lakás cicának, görénynek stb akkor akváriumi s terráriumi állatok tényleg jó ötlet lehetnek. Nekik eléggé fix ,hogy mekkora helyet foglalnak el. Persze őket általában nem nagyon lehet kivenni, játszani velük (egyes hüllőket kézhez lehet szoktatni, de kb ennyi ami túlmutat az etetés okozta izgalmakon). Szóval jó lenne tudni ,hogy neked mik az “elvárásaid” az állat felé, milyen típusú állatban gondolkodsz és mit tudnál nyújtani neki/ nekik.
aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat. Természetesen körülnézek és érdeklődök mindenképp hogy egy állatnak mik az igényei, semmiképp sem akarok csak úgy felelőtlenül örökbe fogadni.

Igazából ami jó lenne, hogy lehessen simogatni, babusgatni néha. Szóval halakat nem akarok.

A teknős az nem tűnik rossz ötletnek, de annak nem rossz egy akváriumban egyedül? Nagyon kicsi hely az neki.

aug. 6. 23:21
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A hüllők nem társas lények (fejlett érzelmeik sincsenek), nem zavarja a teknőst, ha egyedül van az akváriumban. De persze tarthatsz többet is együtt, ha nem verekednek össze.
aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Azért több teknőst nem akarok egyszerre, sőt azóta már magát a teknőst is elvetettem. Továbbra is nagy dilemmában vagyok, mert legtöbbször délután vagyok otthon, szóval olyat kellene választanom aki el tud lenni egyedül is.
aug. 9. 07:01
 15/18 anonim ***** válasza:
Fogadj örökbe degukat az Együtt a Kisállatokért Alapítványtól. Tegnap került hozzájuk 2 újabb akiket az utcára tett ki valaki egy ketrecben... 💔 Rengeteg gazdikereső degu van náluk. 😭
aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk veszek kettőt, ők elvannak egyedül? Mármint ilyen 10-12 órákra gondolok.
aug. 9. 07:16
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Venni kérlek sehol ne vegyél állatot. A plafonról is állat lóg minden szervezetnél. Fogadj örökbe. Sokkal szakszerűbb tájékoztatást kapsz egy fajmentő egyesülettől mint a sarki kereskedésben (ahol a 30-40 évvel ezelőtti fals információkat adják át a tartásról és a táplálásról plusz a nemeket se tudják megállapítani és vemhes/beteg állatokat sóznak a laikus vevőre). De egyébként igen. A deguk és az összes többi rágcsáló is elvan 10-12 órákat egyedül. Hiszen a legtöbb ember dolgozik napközben. Viszont a helyes tartásuk során sok mindent kell figyelembe kell venni. Egyik rágcsáló tartása sem olyan egyszerű mint ahogy azt sokan előadják. Ezért sem árt alaposan körüljárni a témát.
aug. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Pontosabban örökbe fogadni akarok, rosszul írtam. Megnéztem az EKA facebook oldalát, amit ajánlottál és elolvastam róluk mindent, találtam is egy aranyos párt, akik együtt elvihetők. Egyet nem is akartam, mert nem akarom hogy magányos legyen ott. Tudom, hogy hozzájuk is érteni kell attól függetlenül hogy kisállatok, ezért is kérdeztem, hogy melyik ajánlatosabb illetve ha kiválasztottam egyet, ez esetben a degu talán a befutó (mert leguánon is gondolkodtam) akkor róluk kezdek el minél több oldalon informálódni róluk, de az alapítványnál is ellátnak azért tanácsokkal.
aug. 9. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!