Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van itt olyan aki tengerimalac...

Van itt olyan aki tengerimalacot vagy vadászgörényt tart otthon?

Figyelt kérdés
Egy oldalon olvastam, hogy milyen állatot érdemes tartani kisebb lakásokban és többek között eme két állatot is megemlítették. Először macskára gondoltam de nem lenne elég mozgástere. Ezek a kisállatok elvileg vígan eléldegélnek egy lakásban. El tudná valaki mondani mik a tapasztalatai és milyen igényeik vannak? Illetve az is fontos, hogy szelídíthetőek e.

aug. 6. 01:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalacot párban tartsd mindenképp.

A vadászgörénynek legalább akkora tér kell, mint a macskának, és a ketrece is jóval nagyobb kell legyen, mint egy rágcsálónak, így ha a helyhiány miatt gondolkodsz ebben, akkor inkább ne.

aug. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Nincs
aug. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
A Magyar Tengerimalac-Védő Közhasznú Egyesület weboldalát tanulmányozd át alaposan. Ott mindent megtalálsz. 😊
aug. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi, egyik sem, de a macska elvan kisebb lakásban. Annyi a lényeg, hogy amikor hazaérsz, akkor játssz vele egy jót :)

Napközben meg legyen előtte egy olyan játék, amivel egyedül is elvan (az enyémnek van ilyen érintésre vergődő halacskája és pofozós labda-tornya.


Ha még hámmal sétálni is viszed, akkor abszolút teljes az élete :)


Csak mert említetted, hogy a cica volt az első gondolatod

aug. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
A tengerimalac főként éjjel aktív. A kis lakásban éjjel megőrülnél tőle. Esetleg teknős, akváriumban?
aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Macskát tudnám ajánlani, szobatiszta, jól elvan egyedül is, mert napi 18 órát pihen, főleg ha már ivartalan és nem kölyök. Nyúl is jó választás, csak azt be kell zárni, amikor nem vagy otthon, mert előszeretettel rág szét kábeleket, könyveket.
aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Van otthon ket tengerimalacunk.

Soha ne tartsd oket a haloszobaba. Soha! Minden mozgasra amit meghallanak, elkezdenek sipolni. Kulon szobaba legyenek mindenkepp. Gyerekszobaba sem ajanlott ahol valaki alszik. Nagyon jo a hallasuk,minden zajra mozdulnak,hogy "kajak..kaja..kaja..." Ket malacunk van egyutt, ket kislany malac. A hosszu szoru malac tobb torodest igenyel, nyirni kell a szoret, a masik rovid szoru,azzal kevesebb a "gond" Korom vagas valami horror. Meg ha ki vannak engedve azonnal futnak, szarnak,rágnak.

Ketrecbe is van nekik mindenfele fa berakva,de a kinti valamiert jobban tetszik nekik. Szomszed fuje mindig zoldebb.

Vadaszgorenye a kollegamnak van, sokat mesel rola. Inteligensebb, setaltathato, kommunikativ, jobban igenyli a foglalkozast. Csipkedesel,harapassal kommunikal.

Szagot nem tudom,hogy mennyire erezheto. Kollegam nagyon szereti. Meg a goreny is odavan erte. Jatszik vele, stb.

Viszont ami nekunk van otthon az egy nyuszi. A nyuszi az eddigi legjobb valasztas szerintem. Csendes, nem harap, nem bogyozik budoset mint pl a macska,mert novenyevo.

Viszont minden kabelt be kell takarni vagy eldugni,mert megragja. Es nem lehet kivinni setallni(van aki kiviszi). De szerintem a legjobb valasztas volt. Kutya macska ,nem johetett szoba. Nyuszi elvan magaval is ha arrol van szo. Párban biztosan nagyobb galibat csinalnanak,de azert nicsn meg 1,mert a doki javasolta,hogy nehez osszeszoktatni masik nyuszival.

Remelem tudtam segiteni.

aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalacoknál két megbízható magyar oldal van:

[link]

[link]


Illetve a mentésnek van egy Youtube csatornája sok hasznos információval:

[link]

A következő két sorozatot nagyon ajánlom:

[link]

[link]


Illetve a 10 parancsolat:

[link]


Ezeket tanulmányozd át, ennél több információt senki nem tud a gyakori felületén átadni. Ezen kívül, ha tengerimalacot tartanál nagyon ajánlom, hogy lépj be a Tengerimalacok - Értük és Velük Facebook csoportba ( [link] ), itt sokkal jobb kérdezni, mint a gyakorin, tapasztalt gazdik, mentéstagok, illetve állategészségügyi dolgozók a csoport tagjai.

aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt vadászgörényünk. Skkoal több belyre van szüksége, mint a macskának, illetve rengeteg ingerre. Leginkább párban jó tartani, mert kell neki a társaság, és a játék. Ha akar harap, de együtt is alszik vele. Nem büdösebb egy macskánál.

Ha helyhiány miatt választanád akkor inkább mondj le róla. A macska jobban elvan egy kis házban, mint a görény.

aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

9. Bocsi a sok hibáért, én ostoba, már megint nem olvastam vissza alaposan... Naná, hogy teli van elütéssel, csak tudnám írás közben miért nem látom... Mégegyszer bocsi!


Azt akarm írni, egy helyen: ha olyanja van akkor megharap, de ugyanakkor elalszik veled... Ragaszkodó és szerető kis állat.

aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!