Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyót vegyek?

Milyen kígyót vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1 kígyót mert kollégista leszek és onnan csak hétvégén tudok hazamenni így a kutyámat alig fogom látni.Olyan fajta kéne ami csak hetente kéthetente eszik lehetőleg fán lakó és ideális kezdőknek szóval nem túl macerás és válogatós fajta+ nem veszélyes mert van egy 4 éves kistestvérem(Kihangsúlyozom hogy "lehetőleg fán lakó" ez csak azért szempont mert szeretném a nyakamba venni néha de ha van olyan ami földön él és könnyen kézhez szokik azzal is beérem ha nincs a szempontoknak megfelelő fán lakó kígyó.
2014. júl. 25. 08:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jajj jajj jaj hát hogy lehet!? Komolyan kérdezed? Úgy ahogy sok kis felelőtlen kamasz teszi! Vesz egy kígyót mert az olyan menő. Azért mert egyszer lát a tv- ben, aztán neki is kell. Véletlenül se olvas utána, egyből megy megveszi. Aztán mondhassa: 'Há figgyeljé má, én KÍGYÓT tartok!' Ja, meddig? 2 hónapig? Mert hanyagság miatt megdöglik?

Amúgy komolyan csak ez maradt meg abból amit írtam!? Remélem a többit is felfogtad!

2014. júl. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Jézus, kislány vegyél már vissza! :D Oké, hogy van véleményed, és még igazság is van benne, de azért marhára nincs jogod így letámadni a kérdezőt.

Egyébként én is azt gondolom, hogy ha kolis leszel, akkor nem biztos, hogy jó ötlet, plusz szüleid nem garantált, hogy tolerálnák, hogy a 4 éves tesód mellett 2 hétre náluk felejtesz egy kígyót, nem? :) Talán várj októberig, és majd látni fogod, milyen sűrűn tudsz hazajárni, de ha sikerül is hetente megetetni, akkor sem fogod tudni kiélvezni, hogy ő van neked, szóval tényleg nem sok értelme van... Plusz a kolis éveimből nekem úgy rémlik, hogy az otthon töltött hétvégéken vagy aludtam, vagy zabáltam, mint az állat. :D Meg ugye a családdal is lenni kell. De abban meg neked van igazad, hogy tényleg nem egy olyan állat, aki minden nap igényli a simogatást... Viszont a kutyád meg annál inkább, szóval talán fordítsd rá az energiád, ha hazaérsz.

2014. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak írom!

Milyen kislány!? Felnőtt nő vagyok! Csak azért mert leírtam mennyi idős korom óta tartok meg tenyésztek kígyókat, attól azóta éltem már pár évet!

A kérdező gyerek meg már azzal felidegesített, hogy elolvastam a kérdése leírását, hogy hogy akar Ő kígyót tartani.

2014. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Kezdőknek általában nem csak a siklókat szokták ajánlani, hanem a királypitont is, mivel nyugodt természetű, kisméretű óriáskígyó, általában 120-130cm-re nő, de persze vannak ettől nagyobbak, illetve kisebbek is! ...egyáltalán nem macerás a tartásuk, nekem is van kettő, elég hetente etetni őket, de akkor sem lesz semmi bajuk, ha 2 hétig nem eteted őket, mivel a kígyó akár hónapokig is kibírja élelem nélkül...de a max 2 hetente történő etetést érdemes betartani! Amire szükséged lehet: egy jó nagy terrárium, mivel hosszra az a jó, ami akkora, mint a kígyó hosszának a fele; itatóra, amit általában állatkereskedésekben be lehet szerezni, a búvóhellyel együtt; háncsra a terrárium aljának beborításához; vastagabb faágakra, amire feltud kúszni, melegítőkábelre, amit érdemes az egyik sarokba elhelyezni, és egy lámpára...érdemes még egy párásítót, és egy páratartalom mérőt is beszerezned! A kígyó tartása egyszeri nagy kiadás, mivel, miután mindent beszereztél, már csak a táplálékáról kell gondoskodnod! Az enyémek egereket esznek, egyszerre fejenként 3-4-et, aminek darabja 200-250ft, de nekem van itthon kb. 100 egyszerre, mert tenyésztem is őket!
2014. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!