Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi az amin a patkány se rágja...

Mi az amin a patkány se rágja át magát?

Figyelt kérdés
vagyis hogyan, miből építsem az ólat?
tegnap 08:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Zsalukőből. A beton azért megakasztja őket.
tegnap 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
+Sűrűn bevasalva.
tegnap 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, elfelejtettem írni, hogy minél egyszerűbben és olcsóbban szeretném megoldani.


Zártszelvényekből megcsinálni a vázat és rá OSB laphoz csavarozott síklemez, nem jó?


(Zártszelvény meg OSB van itthon)

tegnap 09:30
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Vas
tegnap 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
OSB lapon simán átrágja magát. Esetleg ha csirkehállót teszel rá az megfékezi, mert megsebesíti a drót a pofáját amikor próbálja rágni és inkább odébb áll.
tegnap 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%

Es ha bekeni valami spec vegyszeres festekkel? Vaaaaagy valami olaysmivel ami ragad? Olyan mint ami az egerfogoba is van,hogy beleragad az egerke.

Nem tudom,csak otletelek.

Arra is gondoltam,hogy Megepidheted te OSB lapokbol,csak kivulrol tegyel korbe beton 60*60as beton lapokat. Bart ha azon felmaszik az eger/patkany akkor mar meg tudja kezdeni a haz oldalat.. hmm... Lehet,hogy tenyleg csak a beton megoldas marad. Engem is erdekelne,hogy mire jutsz vele. A nyaron en is epitettem ólat. De ez inkabb ilyen barkacsolas,funyiro tarolasra szolgal. Nem allatok tartasara. FB piacrol szereztem a vasteleprol iskolai szekrenyeket, tok jol el lehet benne zarni a szerszamokat. Csak ha valaki ilyesmiben gondolkozik,javaslom. Am nalunk "szerencsere" sok a macska.

Egy kettot odaszoktattam. Nem sajat macska,de szivesen napoznak az ól tetejen a nyári melegben. Jonnek mennek ki es be az fuves udvaron. Amig nincs eger v patkany en nem bánom.

tegnap 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az OSB laphoz még hozzácsavaroznám a síklemezeket, így el se jutna magához az OSB laphoz, nem?
tegnap 10:18
 8/18 anonim ***** válasza:
Beton?
tegnap 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alját mindenképpen betonozni kell. Ha falazni nem akarsz, nyilván a sarkokra, oldalára bizonyos közönként kell oszlop, én zártszelvényből csinálnám. Ha az oldalára OSB-t akarsz, én azt csinálnám, hogy kívülre tyúkhálót tennék, az oszlopokra szerelt keretre fonva. Nem azt a vékonydrótú hatszögletű nagylyukút, hanem a vastagdrótú, kislyukú erősebbet. Az OSB-t belülről raknám ráakaszthatósra, odaerősíthetőre, így télen meleg lenne, nyáron leakasztva lenne légmozgás is. Plafont, ajtót szintén frankón meg kell csinálni, nagyobb rés, hézag, mozgatható, lötyögő elem nem lehet sehol, mert ott betúrja magát.
tegnap 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nem tudom nem olvasta senki a síklemezt? Már egy 0,2 mm-es acéllemezen se tudná átrágni magát. Szerintem jó lesz.
tegnap 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!