Diana Walstad módszeréről kinek mi a véleménye?
Szeretnék egy 25-30 literes nano-t, valami ilyesmi végeredménnyel:
ki mit gondol erről a módszerről,van aki alkalmazta már?
Egyáltalán nem ajánlott szürö nélkül üzemeltetni akváriumot.
Miért szeretnéd egyébként?
Ha ez lenne az első akváriumod, akkor ezt semmiképpen se próbáld meg utánozni. Ha már tapasztalt vagy, és valamiért tesztelni akarod, hogy szürö nélkül mit lehet elérni (egyébként ebben az esetben is ellenjavalom), akkor pedig inkább nagyobb akváriummal tedd, nagyon nagyon alul telepítve ( mondjuk 100 liter pár amano garnelaval és esetleg csigakkal - én semmi olyan nem tennék be, ami szaporodni tud).
Hozzáteszem, hogy egy rendes technikaval felszerelt akváriummal kb. Heti 1 órát kell foglalkozni. Ezzel napi szinten kéne ennyit.
Egyébként egy nano akváriumban meg szürövel is csak nehezen lehet egy jól müködö ökoszisztémát kialakítani. A videóban egy 20 literes akvariumrol van szó. A magyar jogszabályok szerint ebben nem is lehet halat tartani..
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Igen bennem is ugyan ezek a kétségek merültek fel, eddig minden akváriumom (tizen valamennyi éve tartok halakat) rendelkezett minden felszereléssel, erre ahogy mondtad, kísérletezés képpen gondoltam. Ezért is kértem tőletek véleményt, mert egy ilyen pici medencében nem értettem hogyan lehet fenntartani egy stabil értékekkel rendelkező vizet. Azért érdekes, lehet belevágok hasonlóba egy kisebb HOB szűrővel, de ugyan így virágfölddel és hasonló növényekkel.
Van akinek van tapasztalata hasonló el natural tipusú akváriummal kapcsolatban?
Első nézéskor könnyes lett a szemem de aztán kikockáztam.
Nem kellett volna...Néhány részlet kifelejtődött a vágásoknál. Láttam hasonlókat pl. energiaforrás nélküli lámpa stb.
Régebben próbálkoztam hasonlóval de vagy rohadtak a gyökerek vagy pipáltak a halak. Nem állítom hogy mindent jól csináltam de pl. kikandikáló mocsári növényekkel működött.
Az El Natural nem egyenlő mesterséges szűrés nélküli módszerrel, az igaz, hogy direkte visszavett szűrőteljesítmény jellemzi. Az viszont pont nem, hogy sűrűbb elfoglaltságot jelentene, mint bármely másik, ez az egyik lényege, a vízcseréket is kitolja több hónapra.
Az egész rendszer működésének alapja a növénytömeg és az állati szennyezés arányain nyugszik, a flórát már eleve úgy kell társítani, hogy a fajok tolerálják az alacsonyabb fényviszonyokat, a kemény víz kevésbé elérhető szénforrásait is ügyesen hasznosítsák, értékes növekedéssel vegyék fel a vízben lévő kevés ammóniát (ami ezen esetben el sem kéne, hogy jusson a nitrátig, a cél, hogy bármiféle halmozódás minimális legyen). Nyilván a nagyobb víztömegbe, nagyobb növénytömeg helyezhető, a kisebb – itt is érvényes – sebezhetőbb, ahhoz, hogy életet (értsd: ami mozog) láthass odabent 100 liter alá nem tervezném.
Megfelelő táptalaj mixel megtámogatva őket, akár a bolti mikrós (tetra, jbl etc) és a kerti makrós (compo, garri) tápok elegyítésével.
Nem ok nélkül ennyire underground a stílus: amellett, hogy jelentős tapasztalatot kíván, egy akvárium esetében különösen a mai kor lehetőségei mellett (co2, RO, koncentrált tápok, fajok széles spektruma) a többség a külcsínre, egyediségre (is) törekszik, míg az el natural lehetőségei azért limitáltak, ezt tartsd szem előtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!