Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium méretek mekkorák/üveg...

Akvárium méretek mekkorák/üvegvastagság?

Figyelt kérdés
Akarunk csinálni egy nagy akváriumot kb 3000l est,mekkora egy ekkora akvárium mérete?kb 1-15m mélyre terveztük csak a hossza és a szélessége lenne a kérdéses+az üveg vastagsága,itt gondoltunk a thermo üvegre ami 2 rétegű,vagy ezt felejtsem el?
2016. szept. 8. 18:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

[link]

Egy ekkora aksit nem könnyű összerakni... nekem "csak" egy 900 literes van, és meggyűlött vele a bajom.

Egy nagy lapjának (1,85×0.7m)súlya 48,5 kg...maga az aksi csak az üveg 182,5 kg, plusz az acélkeret, így a lakásban raktuk össze. Az egyik lapját 2 helyen meg kellett fúrni, hogy a víz le tudjon menni az alsó szűrőakvába, majd a szivattyúrendszer a tiszta vizet vissza tudja vezetni. Mivel az aksi 950l-nyi vizet keringet(ugye a szűrőakvában is folyamatosan van víz)így az egész cucc bútorral szűrővel merevítőszerkezettel olyan 1300-400kiló....és az enyém "csak" 900 literes űrtartalmú, amúgy 185x70x70es d.am. fekete vizű biotóp.

2016. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
(Ja és azt hozzáteszem, hogy az enyém 900 literes, de 15ös üvegből van. Egy 1500-2000 körülinek nagyon nem lesz elég, ha az egészet üvegből akarod csinálni, még keresztmerevítéssel is necces, de az meg ugye nem igazán dizájnos)
2016. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
na én semmi acél vackot nem akarok alá csinálni,nehezebb is tőle meg nem is bírja el az ekkorát szerintem,mima kb 80cm magas tömör beton alap lesz az állvány 3 oldala B30-as tégla csemperagasztóval kikenve kb 2cm vastagon és színezve porfestékkel,az eleje meg 1 nagy üvegtábla lenne,amit a tégla meg a csemperagasztó tartana meg szilikonnal meg vízhatlanná teszem.
2016. szept. 8. 21:27
 14/30 A kérdező kommentje:
ahogy elnéztem az árakat a sima üres akvárium olyan 800l esetén 160000kb ha jól tudom,na én ezt a 160000ft ot nem költöm el mert max 130 és megcsinálom a komplett akváriumot berendezve,ezért csinálok ilyen bonyolult akváriumot.
2016. szept. 8. 21:29
 15/30 anonim ***** válasza:

igen én is fele áron kijöttem, mintha gyárit vettem vna.

amit tudok még ajánlani, hogy mivel gondolom tudod, egy ekkora vízmennyiséghez már szűrőakva kell, azt viszont én pl plexiből csináltam. olcsóbb is, könnyebb is, szűrőaksinál meg nem érdekel, hogy karcolódik takarítás közben....mivel nekem nem falnak van tolva az aksi, hanem térelválasztóként szolgál, ezért nekem fontos volt, hogy minden oldala üveg legyen.

ajánlom azt a linket, amit küldtem, illetve fb-s csoport segítségét, ugyanis egy ekkora medencénél már felkerülnek olyan tényezők is, amik egy átlagos 200-300 literesnél még nem érdekesek. megfelelően járj utána, ugyanis ha valamit elcseszel durva anyagi kárt tudsz okozni magadnak vele.

2016. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Igen ,tudom hogy kárt tudna okozni rendesen,amúgy én is a külső szűrős megoldásnál döntöttem,csak épp egy sima búvárszivattyúval akarom keringetni a vizet,vagy néztem ezt a cseh emelőt is aminek nem igen értem még a működését,a lényeg hogy búvárszivattyú lesz beüzemelve,növények nem lesznek mert ragadozó hal lesz benne így nem kell sok mindenre figyelni csak hogy teljesen masszív és biztonságos legyen az akvárium
2016. szept. 8. 23:07
 17/30 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ragadozó, még igényelheti a növényt.Ráadásul egy ekkora aksinál már érdemes biotópokban gondolkozni. Ha ragadozót akarsz, és nem akarsz mellé növényt, vmi sziklástavi (pl malawi, tanganyika) állományt ajánlanék, mutatósak, nem igazán van szükség növényre, egy sziklás, köves aljzat 1-2 ággal tőkével tökéletes lehet nekik. Ez a konstrukció a hátteredhez is tud passzolni. Nekem is tetszenek nagyon, viszont én a sűrű növényes aksikat szeretem, így sajnos ők ki lettek zárva. A gyks válaszolók között tudok egyről aki tanganyikás biotópot tart, tőle is tudsz infót szerezni.
2016. szept. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
melyik kontinensről szeretnél ragadozó halakat?
2016. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
hát a sügereket nem nekem találták ki :D,én harcsapárti vagyok,sziklás ágas sok búvóhelyes akváriumot szeretnénk harcsákkal,gyenge fény,sötétes víz,valami hasonlót.
2016. szept. 9. 09:36
 20/30 anonim ***** válasza:
azok elég uncsi halak, egész nap bujkálnak ,csak kajára jönnek elő. ha az a pár perc miatt neked megéri akkor hajra. én azért tartok tropheust, mert nincs 1 másodperc,h megállnának. nem lehet lefényképezni őket, egyfolytában nyüzsögnek, még a diszkosz lett volna alternatíva nálam ,de ők is elég bamba jószágok :)
2016. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!