Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium méretek mekkorák/üveg...

Akvárium méretek mekkorák/üvegvastagság?

Figyelt kérdés
Akarunk csinálni egy nagy akváriumot kb 3000l est,mekkora egy ekkora akvárium mérete?kb 1-15m mélyre terveztük csak a hossza és a szélessége lenne a kérdéses+az üveg vastagsága,itt gondoltunk a thermo üvegre ami 2 rétegű,vagy ezt felejtsem el?
2016. szept. 8. 18:31
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
1,5 és nem 15m
2016. szept. 8. 18:32
 2/30 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb szélesebb aksit szeretnél egy 3x1x1m (hossz/szélesség/magasság) ha magasabbat akkor 2,5x1x1,5m ez attól függ, milyen halakat szeretnél bele tenni, laposabb vagy magasabb mutat jobban. Az üveget passzolom, sosem csináltam még ekkora aksit.
2016. szept. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Bocsánat második 2x1,5x1m a 2,5mes hosszal már 3700les lenne
2016. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
15 mm-es üveg, de lehet 12 mm-es is elég, aki ekkora akvát össze tud rakni, az tudni fogja :D
2016. szept. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
én fogom csinálni de nem igazán tudom :D,de köszönöm az eddigieket,bármi eszetekbe jut írjátok
2016. szept. 8. 19:16
 6/30 anonim ***** válasza:

Hát ha ez kérdés, akkor szerintem ilyen rutintalanul, ekkora tartályba ne fogj bele.

Azt pl tudod, hogy ezt nem is úgy ragasszák, mint a kisebbeket, hogy egymásra feküdjön az üvegek oldala?

Legalábbis amit én láttam, azt tök másképp ragasztották, a dilettáció, vetemedések miatt.


Mindenképpen gyakorlott, profi szakemberrel csináltasd meg!!!


Azt pl tudod, hogy az 100 , meg a 150 centi mélység között akkora nyomásbeli különbség van, hogy simán indokol üvegvastagságban plusz 5 mm-t?

2016. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
sztem ha gyakorin akarsz infót szerezni hozzá, akkor semmiképp se te rakd össze :D 3000 liter víz több százezres/ millás kárt tud csinálni...
2016. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
max nem lesz 3000l csak 2 :D,amúgy csak 1 oldala lesz üveg,ragasztás nem igen lesz
2016. szept. 8. 20:01
 9/30 anonim ***** válasza:

Alsó hangon 15 mm.

És még úgyis tennék középre egy erős merevítést!

(Azt tudod hogy kell csinálni? Legalább fényképről nézegess akváriumokat, vagy videókat olyan akváriumokról, amit kézzel raknak össze, mert ott pl nem olyan merevítést használnak mint gyárilag.)

2016. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

...Ja, és ha csak 1 oldal lesz üveg, akkor azt mihez ragasztod hozzá?

Igazából nem is az a kérdés, hanem hogy mivel?

Mert még ha üveg lenne is speciális nagy terhelhetőségű ragasztó kell, de ha nem üveg, olyan kell, hogy tutira jól tapadjon mindkét fajta felülethez.

2016. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!