Akvárium algásodás, de miért?
Sziasztok!
Van egy 54 literes akváriumom egy kubai kék rákkal.
Valami miatt rettentö gyorsan algásodik(barna alga)
Az akvárim elsö és hátsó falán illetve 2 münövényen és 1 díszen.Fura módon a másik 2 növényen és a többi diszen nem látható alga.
Van külsö szüröm hozzá és egy uv-s szürö rászerelve ami elvileg kiöli a vizböl az algát.Pucolásnál mindig levakarom mindenhonnan az algát mégis olyan lesz 1 hét mulva.A lámpa 10 órát megy.
Amit bedobok kaját a rák rögtön megeszi igy a tuletetést is kizártam.
Nagyon hálás lennék valami megoldásért.
Elörre is köszi!
Huh köszönöm mindenkinek sok mindent leirtatok amit nem tudtam.
A kémiai szürést hanyagolnám mert ugye elég drága.
Igazi növényem volt csak a rák szétszabdalta és megölte igy 1 hétnél tovább nem éltek.Van valamilyen faj amit nemtud megölni?
A szürövel kapcsolatban,igen 2szivacsos.Akkor havonta csak 1-et pucoljak és aztis az akvárium vizében mossam ki?Ezt azért nem értem mert akkor semmi értelme nemvolt a szürésnek nem?Magyarázatot szivesen várok mert nem nagyon vagyok benne ebben és kiváncsi lennék rá.
A rákod székletéből, ürülékéből, ammónia szabadul fel, ami mérgező, az akváriumban elszaporodó mikroorganizmusok, baktériumok lebontják nitritre ami még mindig méreg, majd nitrátra bomlik ami már csak nagy dózisban mérgez.
A növények, algák, felveszik az ammónia egy részét világítási időben, illetve a nitrátot, számos más, az élőlények anyagcseréje során felszabaduló anyag kíséretében, ami szintén algásodást okozhat, példa foszfát, világítási időn kívül a baktériumoké a főszerep.
Tehát a szűrésnek fontos szerepe van, viszont nem távolit el semmilyen keletkező, algáknak, növényeknek egyébként hasznos anyagot, a részleges vízcsere is csak csökkenti a vegyületek szintjét, nem távolítja el őket, mivel folyamatosan, percről, percre, keletkeznek.
Uv, algairtó, stb, haszontalan, csak a növényes, és a kémiai szűrés távolítja el az algásodást okozó vegyület, a részleges vízcsere csak csökkenti a szinteket, az etetés után "szerves komposzt" keletkezik, ami kiváló termesztő közeg.
Durván ennyi az algásodásod magyarázata.
Növényzet tekintetében, én keresnék egy nagyobb pet palackot, levágnám a száját, és abba ültetném a növényt, talán így már nem fér hozzá, hólyagos vízikehely, tüskés hínár, mindkettő jó nitrát, foszfát eltávolító, a felszínen terülnek, kevés fénnyel is beérik.
Köszönöm mindenkinek!
Igen a szivacs pucolást kissé félreértettem de igy értem köszönöm:D
Utolsó:Igen erre is kaptam videot de azért köszönöm szépen nekedis!
Egy legutolsó kérdésem lenne mindenkihe,hogy kb. mennyi növény kéne az akváriumomba és milyen fajták?Mert a növények leveleit is eléggé vágja a rák.A münövényekét is:D
" akkor semmi értelme nemvolt a szürésnek nem?"
Nem.
Ez még akkor se lenne igaz, ha az akváriumba öblítenéd a szivacsot, de nem azt írtam, hanem hogy leszívott akvárium vízben öblítsd ki, aktuális vízcserénél, és az a vizet értelem szerűen öntsd ki.
De még ha az akváriumba mosnád is vissza, akkor se állna meg az állításod, max a mechanikai szennyeződéseket mosnád vissza.
(És tekintve, hogy az akasztós szűrők alig szűrnek mechanikai szennyeződést, ez amúgy is jelentéktelen lenne)
A szűrőben az igazi, ezerszer lényegesebb szűrést nem a szivacs végzi, hanem a benne élő baktériumok.
Ezek állandóan bontják a méreganyagokat, napi 24 órában, tehát egyébként se tudnád visszamosni a "koszt" (mérgeket) mert ahogy az O2 dús vízzel együtt átszivárog a baktériumokon, az le is bomlik.
Növényből a linkelt criptocorin-t próbáld ki.
Biztos azt is megnyirbálja, de talán elég gyorsan nő a regenerációhoz.
Ja, és adjál neki sokkal több növényi eredetű kaját.
Főtt, forrázott zöldségeket, alga tablettát.
Próbálkozz mindenfélével, hátha találsz valamit, amire rákattan.
Akkor kisebb ingert érez majd az élő növényzet szétszabdalására.
Én a 14. kommentbe ezt írtam: "Növényzet tekintetében, én keresnék egy nagyobb pet palackot, levágnám a száját, és abba ültetném a növényt, talán így már nem fér hozzá, hólyagos vízikehely, tüskés hínár, mindkettő jó nitrát, foszfát eltávolító, a felszínen terülnek, kevés fénnyel is beérik."
Simán beültetve szerintem mindegyik növény esélytelen, talán a felszínen úszók nem, mondjuk úszó májmoha, vagy a HM Hemianthus micranthemoides nem kimondottan úszó növénynek van számon tartva, de jó a célra, vagy az apró fogú tüskés hínár is jó csak simán bedobva az akvába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!