Túl nagy :///
Valami csiga féle, vagy minibe létezik?
Nem igazán van ilyen, ami megeszi az algát ugyanúgy űrit, terheli a vizet, tehát újra beviszi a körforgásba az algásodás okát ami átlag nitrogén vegyület felesleg.
A legjobb a megfelelő szűrés mellé intenzív növekedésű növény plusz kiegészítő növénytáp.
Talán a sziámi ormányos márna ami rendszeresen, kifejletten is eszi az algát, őt viszont csapatban kell tartani, egymagában agresszív, és persze nagyobb akváriumban.
Csigák közül a zebra csiga, de rá sem lehet alapozni nagyobb algásodásnál, inkább csak az üveget takarítja.
Algásodás ellen állat?!
Ez a legnagyobb paradoxon.
Egy állat mindig plusz salakanyagok kibocsájtásával jár, amin az algák élnek.
Algásodás ellen legkevésbé állatot lehet bevetni.
Alga ellen, hogy a meglévőből fogyasszanak némi mennyiséget, illetve hogy a nem túl jelentős mennyiséget folyamatosan minimális szinten tartsák kordában, arra jók a garnélák, vagy pl zebracsiga.
De ezeket az állatokat is azért szokás tartani, mert az ember épp ezeket akarja tartani.
Nem azért, hogy majd ők teremtsenek biológiai egyensúlyt.
Ők ugyanúgy mérgezik a vizet, mint az összes többi állat.
Alga ellen tökéletes a Amano garnéla, és a törpe szívóharcsa. A legtöbb növényes akváriumban ott vannak, tényleg hatásosak.
Amano garnéla:
"Az Amano garnélák talán a legnépszerűbbek az édesvízi garnélák közt. Takahasi Amano, méltán híres japán akvarista előszeretettel alkalmazta őket növényes akváriumaiban, mint rendkívül hatékony algaevőket. Egyesek a mai napig a leghatékonyabb algapusztítóként tartják őket számon."
Tőrpe szívóharcsa:
"A törpe szívóharcsa elsősorban algaevő, de megeszi a tubifexet és minden olyan sűrített táplálékot is, amit a kereskedelemben a vízfenéken élő halak számára gyártanak."
Vizipityu elég csúnya lenne ha egy co2 + ada tápos akváriumban lenne számottevő alga, pláne Takahasi Amano akváriumaiban amit naponta 20-an tartanak rendbe.
A garnélák pici algásodás ellen érnek valamit, plusz nem minden akváriumba lehet tenni őket, a kereskedésben még a sepregető garnélák is csak 1-2 centisek így a halak áldozatai lehetnek.
Törpe szívóharcsa a barna algát eszi a többit nem igazán, volt több évig, alga szempontjából jelentéktelenek.
A másik dolog, hogy a családok több mint 99%-ban sima akváriumokat tartanak, nem növényest, aki nem tud összerakni egy nagynyomású co2-vel micro-macro tápozással algamentesre egy akváriumot az fejezze be az akvarisztikát mert nem való neki.
A lepontozott # 4 válaszoló írta jól, minden plusz hal vagy gerinctelen ront a helyzeten egy akváriumban.
A növényes akváriumok száma meg elenyésző, szinte nem is kell érdemben foglalkozni velük, egy nagyon szűk réteg csinálja.
Na akkor.
A növényes akváriumokban ugyan úgy tud alga lenni mint az összes többiben, sőt akár több is és több fajta.
Az Amano garnéla nem nézi, hogy ő hopp egy növényes akváriumban van vagy épp csak sima halasban. Ahol alga van eszi. És nem gyenge módon tünteti el. De ha nem hinnétek csak egy példa a sok közül:
A törpe szívóharcsa valóban leginkább a barna algát eszi, de a kérdésben nem volt kitérve pontos algatípusra.
Tehát nem értem miért mondjátok, hogy nem jók alga ellen...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!