Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha valaki az aranyhalakrol...

Ha valaki az aranyhalakrol akar kérdezni az itt megteheti! Dr. Gézai Tamás vagyok aranyhalbiológus . Valaki?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 14:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
73%
Szeretném megkérdezni, hogy az aranyhalnak valóban kellemetlen gömbakváriumban úszkálni? Ugyanis én úgy hallottam, hogy állatvédelmi szempontból betiltották a gömbakváriumot, nekünk viszont nincs helyünk nagyobb akváriumnak, de majd szeretnénk aranyhalat. Nagyon köszönöm.
2010. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
73%
Erre é is kíváncsi vagyok, illetve arra is, hogy téyeg ilye pocsék a memóriájuk?
2010. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
73%

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mekkora a legnagyobb fátyolfarkú aranyhal. Ha lesz saját házam, akkor szeretnék egy nagyon nagy aranyhalas akvit, de ugye abban a nagy halak mutatnak jól.

És milyen halakat lehet melléjük társítani?

2010. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
60%
Azt írják nem lehet 100 l-nél kisebb aksiba tartani. Nekem 2 van egy 52 literes szűrős aquael akváriumban, már több mint egy éve, semmigond nincs velük, anubias féléket nem eszik, az aksi nem koszos, a szűrő végzi a dolgát. Akkor miért máll ez a sztem 'tévhit'?
2010. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
1.Igen az aranyhalnak kellemetlen a gömbakvárium mivel nem tud tájékozódni és megzavarodik.Igen 2010 marc. 1 tőĺ be van tiltva!
2010. febr. 2. 17:20
 6/47 A kérdező kommentje:
2.Igen pocsék.... :)
2010. febr. 2. 17:21
 7/47 A kérdező kommentje:
3. A fátyolfarkú aranyhalak a akváriumba akkorára nő meg amekkora a hely.Max 20 cm .Az aranyhal mellé ne vegyél agresszív halakat .Nagyobbakat ne vegyél az aranyhalaknál ,de ha kisebbeket akarsz akkor a neonhalak mutatnak jól de akkor kevesebb aranyhalat vehetsz mer agyon nyomja.
2010. febr. 2. 17:27
 8/47 A kérdező kommentje:
4.Lehet 100l nél kisebb akváriumba aranyhalakat de abba már kevesebbet tarthatsz.1 aranyhalra 10 l víz kell tehát egy pl 80 l akváriumba 8 aranyhal elfér.De ez a halak méretétől is függ.
2010. febr. 2. 17:30
 9/47 A kérdező kommentje:
Ja és még az első kérdezőhöz.Ha nincs hely nagyobb akváriumba akkor nyugodtan tarthatsz gömbakváriumot . Van egy ismerősöm akinek 2 éve él az aranyhala egy 8 l akváriumba.
2010. febr. 2. 17:33
 10/47 A kérdező kommentje:
De abba a sziámi harcoshal (Betta Spledenc) a ajánlatos.Azokra nem számít a betiltás.
2010. febr. 2. 17:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!