Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tehetek a vízbe baktérium...

Tehetek a vízbe baktérium kultúrát és vízelőkészítőt, ha már a hal benne van? Ma raktam össze az akváriumot, holnap tehetek bele halat?

Figyelt kérdés
Tudom, nem ajánlatos, de vészhelyzet. Van esélye túlélni?
2014. márc. 3. 22:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Hát igen, vannak praktikák.

Két kinézetre ugyanolyan akvárium, ugyanazzal a minőséggel és az egyik fele annyiba van mint a másik, néha még jobb is.


Én nagyon tudok mosolyogni a táptalajon. Hogy lesz az átrendezve valamikor? Oké, berakják alulra de tervezni nem tervez senki mi lesz később ha át kellene ültetni a növényeket, némelyik növény akkora gyökeret ereszt mint egy fél focilabda. Ha kihúzod a talajból jön minden.


Én most pakoltam át az akvát, minden növény ültető tálba van, szépen kiemeltem a tálakat, növényestől az ajzatóból.


Fóliát az asztalra, kicseréltem a tőzeget a tálak alján, beleültettem a növényeket, metszettem őket, gyökér visszavág közbe spricceltem, jól lefedtem a táptalajt (akvarisztikából tőzeg 1000ft 5 liter:) ) vissza az akvába az új helyükre a tálakkal együtt, beástam az aljzatba és heló, találkozunk egy év múlva.


Tesómtól van az ötlet, 20-30 éves találmány nálunk, vagy még öregebb.


Ma ha bekerül egy kődarab az akvarisztikába, ezrekbe mérik, igaz kőlerakatoknál is ezrek csak ott tonnára, vagy mázsára adják ezrekért.

Természetből meg ingyen van.


A szőlőtökén röhögök a legjobban, reggelenként eljövök egy borászat mellett, 8-10 m3 ott hever egy rakáson, veszel egy üveg bort és kérsz mellé egy zsákkal ennyi.

2014. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

*Szőlőtőkén (nem töke:)


Valahol jó pénzt kérnek érte, van olyan aki ki is fizeti.

2014. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Salx Narval ***** válasza:

Hát, igen minket annak idején rávitt a kényszer, hogy magunk csináljunk szinte mindent, gyűjtögettünk, élő eleséget neveltünk, szűrőt, világítást, hátteret fabrikáltunk, vegyészkedtük, stb, aztán ez így is maradt, megszokásból.:D Nálam is lyukacsos cserépedényekben vannak a tápozott növények, a kilógó gyökereket néha visszavágom, kevés macera van velük az biztos. Mondjuk én ritkábban veszem ki, talajt még nem cseréltem soha, most kb 30-éves.:D Az én 300-literes akváriumom minden cuccal, növénnyel, hallal, dekorációval, hátfallal együtt nincs 30000Ft-ba,úgy értsd, hogy 30 év alatt kb enyit költöttem rá, mindent magam csinálok és a leadott halak árából gazdálkodok.:D Mondjuk az igaz, hogy annak idején 14000Ft-ért ragasztották és a szakmámból adódóan az elektromos berendezések is anyagárban voltak.


Kedves kérdező, mi újság, hogy haladsz, hogy van a halad?

2014. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Túl vagyunk egy 20%-os vízcserén, a víz szebb lett, a hal jól van. A Ph értékem lejjebb ment, viszont a kh még mindig az egekben (a csapvíznél is).

Most a növényekkel van gond. Olyan, mintha bepókhálósodna a levelük, és kezdenének szétmállani. Egyet kivettem. A többivel mi legyen?

2014. márc. 8. 13:53
 25/28 Salx Narval ***** válasza:
Az már valami, hogy a pH lejjebb ment, a cél 7pH körüli érték. A KH-ról azt kellene tudnom, hogy mekkora a különbség, ill van e különbség az akváriumvíz és a csapvíz között. Lenne itt több dolog a csapvíz és az akváriumvíz kezelésére, pl CO2 adagolás, pH-vízkezelés az-az savazás, vízforralás, gyantás vízlágyítás, tőzegfiltrálás és társai, de az a gond, hogy mindegyik labilissá teszi a vizet, neked mint kezdő akvaristának ezeket nem tanácsolhatom egyenlőre, a vízkémiát meg kell tanulnod és idővel majd alkalmazhatod a fenti vízkezeléseket is. Most azt tudom mondani, hogy a cserevíz harmada desztillált vagy ioncserélt víz legyen jó az ozmózissal előállított víz is. Kapható, nagyobb bevásárlóközpontokban, gyógyszertárban, benzinkutaknál, stb. Nem nagy az akváriumod ezért ez a nem túl nagy plusz költség úgy gondolom még beleférhet.
2014. márc. 9. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Salx Narval ***** válasza:
Hát sajnos a kényesebb növények egy része nem éli túl a megpróbáltatásokat, itt nem csak a te vized minősége és világításod jelenti a gondot, hanem az is, hogy előtte milyen fényviszonyok között, vízértékek mellett és milyen tápokkal nevelték, mennyit gyötrődött a boltban, hányszor és mennyi ideig érte sokk. Azt hiszem párszor el kell menned növényeket venni, mire megtalálod azokat amik jól érzik nálad is magukat. Mivel és mennyit világítasz? Levegőt kever e a szűrőd a vízbe? Ajánlanék egy két növényt ami nagy eséllyel megmarad, érdes tócsagaz, tüskéshínár,máj moha, jávai moha ( hetente ki kell mosni, vagy óvatosan kiporszívózni közüle az üledéket)anubiasfélék,csavart levelű valiznéria, keskeny levelű kardfüvek, gömbalga, egyenlőre ennyi. Természetesen az elhalt vagy széteső növényeket ki kell venni, a pókhálószerű valami, valószínűleg alga. Fogj egy hurkapálcát és próbáld feltekerni rá a szálait, talán le tudod szedni a levelekről, ezeket még ne vedd ki, csak ha szemmel láthatóan elrohadtak. Esetleg vágd vissza őket az ép részig.
2014. márc. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Szeretném megköszönni a sok segítséget, amit itt kaptam. Jelentem, a hal még él,szóval szerintem már megmarad :) A táptalajt kipucoltam már 3 hete és vettem új növényeket, az első kört sajnos csak egy élte túl. Most úgy néz ki rendben vannak. Viszont barna alga jelent meg.

Szerintem ma beszerzek két algaevőt. Azt vehetek mellé, ügye? Meg néhány hét múlva gondoltam még 5-6 neonhalat, az már elég is ekkora akváriumba. Gondolom...

2014. ápr. 5. 12:41
 28/28 Salx Narval ***** válasza:
Vehetsz törpe szívóharcsákat, de ekkora helyre ancit nem tehetsz. A neonoknak szintén nagyobb úszótérre van szükségük, ne tévesszen meg, hogy aránylag kicsik és zsúfoltan 30-40lteres akváriumban látható a boltban. A betta társítása nagyban függ az adott hal temperamentumától, van úgy, hogy teljesen szelíd, sőt kifejezetten félénk és az is előfordulhat, hogy nem tűr meg más halat a területén. Itt egy oldal ahol kereshetsz társhalakat, de azt tanácsolnám, hogy egyenlőre várj még egy kicsit, had álljon be rendesen az az akvárium. A barna alga természetes jelenségnek mondható egy új akváriumnál, ha minden jól megy magától megszűnik ahogy csinálod a vízcseréket és ahogy nőnek a növények. Ha úgy veszed észre, hogy mindegyik növény hozott új hajtásokat ( az nem gond, ha esetleg a meglévő levelek némelyike tönkremegy) akkor próbálkozz más halakkal. Első körben 1-2 halat vegyél csak, meg kell nézni hogy viszonyul a bettád a társakhoz. [link]
2014. ápr. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!