Igaz hogy a harcsáknak van egy légkamrájuk amejel a levegőből is kitugyák nyerni az okszigént, mint az emlősök tüdeje, igaz ez?
Figyelt kérdés
igaz hogy a harcsáknak van egy légkamrájuk amejel a levegőből is kitugyák nyerni az okszigént, mint az emlősök tüdeje, igaz ez?2013. máj. 5. 22:44
1/10 anonim válasza:
Igaz ez, hogy te még életedben nem találkoztál egy nyelvtankönyvvel sem?
Amúgy a te állításod nem igaz. Mondhatni hülyeség.
2/10 anonim válasza:
Nem vagyok nagy horgász,sőt szinte semmit nem konyítok hozzá,de azért a biológiát vágom!
Ez szerintem butaság!
3/10 _.-Akv-._ válasza:
Valamennyi oxigént minden hal ki tud venni a levegőből. Ha kevés az oxigén teszik is ezt. (pipálás)
4/10 anonim válasza:
Szegény magyar tanárod!
Ez az állítás ilyen formában baromság, a halaknak nincs tüdeje. Ellenben néhány fajnak vannak olyan szervei, amelyek segítik a légköri oxigén felvételét. Pl. a békaharcsák így képesek elhagyni a vizet és nagyobb távolságokat megtenni szárazföldön.
5/10 anonim válasza:
Szerintem erre gondolsz:
Számos harcsa nemcsak a kopoltyúján keresztül képes oxigént felvenni, hanem a bélrendszerük segítségével a légköri levegőből is. Ez a béllégzés.
6/10 A kérdező kommentje:
én nem aszt mondom hogy tüdejük van, hanem aszt hogy a tüdőhöz hasonlóan tudgya kinyerni az okszigént a levegőből. ojan esetben hogyha nincs elég okszigén i vizben.
2013. máj. 6. 11:00
7/10 Platypus válasza:
Ötösnél van a pont, nagyon sok harcsa béllégző. Nem olyan hatékony a dolog, mint a tüdő, de az oxigénszegény víz feljavítására pont elég.
8/10 bamboochatheone válasza:
Fáj a szemem a mondataidtól.
9/10 Szívesensegítek0137 válasza:
mindenkinek mondom hogy profi horgász vagyok és léteznek tüdős halak. amivel bármikor találkozhatsz mondjuk kisállatboltban az a betta (sziámi harcos hal) , a harcsának pedig tényleg béllégzése is van
10/10 anonim válasza:
Nos, tudom, már régi téma de nem srácok a betta splendens vagy sziámi harcos hal nem rendelkezik tüdővel, ezeknek a halaknak nincs tüdeje, úgynevezett labirintkopoltyúval tudnak lélegezni, ezzel a mi levegőnkből is tudnak kinyerni oxigént és igen oxigénszegény vízben a harcsafélék gyors vízfelszin megközelítéssel oxigént juttatnak a beleikbe így tovább húzzák :D
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!