Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehet tenni, ha nem...

Mit lehet tenni, ha nem használtam indító baktérium kultúrát, és halkaját se dobtam a vízbe?

Figyelt kérdés
Az akvárium 4 hete lassan üresen jár. Ez így jó, vagy elszúrtam? Jöhetnek bele a lakók?

2013. febr. 18. 16:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ez a hirtelen jött plusz ammónia miatt szükséges?
2013. febr. 19. 17:37
 12/19 YourDestiny ***** válasza:
100%
Az élőlényekkel eleinte megszökken kicsit a víz terhelése. Csináld így: első két hétben heti 2x20 százalék (az esetleges vízérték ingadozás így kisebb lesz az elején), utána mehet a heti 1x30.
2013. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. Megfogadom a tanácsod. :)
2013. febr. 19. 19:54
 14/19 anonim ***** válasza:

@kerdezo: Nem irtad milyen avariumot akarsz, igy felteteleztem, hogy egy altalanos tropusi. Ott pedig altalanosan a "harcsak" az ajanlottak kezdesnek.


Ha meg nagyon parazol, akkor vegyel egy komplex viztesztet es ha jok a parameterek, akkor nem kell aggodni.

2013. febr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Amoxi1000: igen, mondhatni hagyományos akváriumom van, főként garnélák igényeinek kialakítva, sok mohával.


Azt nem tudtam, hogy a harcsákat ajánlják kezdőknek leginkább. Azt hittem, az elevenszülők között lehet találni a legegyszerűbben tartható halakat. Pl: guppi, molly, platti, stb

2013. febr. 19. 20:08
 16/19 YourDestiny ***** válasza:
100%
A harcsák többsége elég nagy tűréshatárú, de attól még nem kötelező tartani. Se kezdőnek, se haladóknak. Tarts, ha tetszik. Viszont 45 literes akváriumba nem lenne nagy választék. Garnélák mellé meg aztán végképp nem javaslom a harcsákat.
2013. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezért maradtam az egyik barátomtól érkező endler guppik mellett.
2013. febr. 19. 20:17
 18/19 anonim ***** válasza:

Garnelakrol nem irtal az elso kerdesben, ezert mint kiderult hibasan, de felteteleztem, hogy egy altalanos vegyes tropusi akvariumrol beszelunk. Nem kotelezo a torpeharcsa kolonia nyilvan, de egy alapakvariumban eleg hasznos es altalanos.

Garnelaim meg nem voltak, igy hallgass a destiny nevu valaszolora. Az egy kicsit mas teszta..

2013. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Valóban nem írtam a kérdésben, hogy garnélás lesz. Azért köszönöm neked is a választ. :)
2013. febr. 20. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!