Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi ideig bírják a nitrifik...

Mennyi ideig bírják a nitrifikáló baktériumok áramlás nélkül?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond, mindenhol mást olvasni, sehol sincs olyan irodalom, ahol erre hihetően kitérnek. Persze tudom, hogy nem egyszerre kezdenek el hullani, így a lényeg érdekelne: mennyi az az idő, ami alatt még nem pusztul el a nagy részük, tehán nincs belőle baj, és mennyi az, amin felül már a veszélyes?


Továbbá a következőre tudja valaki a választ?

Ha kiveszem a szűrőből a kosarat a szűrőanyagokkal, de azt nem tudom teljesen vízbe meríteni, az szintén kockázatos akció, vagy nem gond egy rövid ideig? Elvégre a járatokban megreked a víz, ami jó ideig nem szárad ki. Minden hozzáértő véleményére kíváncsi lennék.


Köszönettel: xy



2012. nov. 13. 19:11
 1/3 YourDestiny ***** válasza:
100%

Gőzöm sincs, én is olvastam már egy, két, de négy órás verziót is. Egyes porózus felületű szűrőanyagok, legyen például a jól ismert Siporax, a felületén is megfogja a vizet, nem csak a belsejében. Ettől függetlenül nem kísérleteznék vele, nálam mindig addig van vízmentes térben a szűrőanyag, amíg fel nem töltöm a szűrőt, tehát néhány percig. Ha előtte vízben van, nem kell kapkodnom, van időm a szűrőfej és ülepítő rész tisztítására.


A bacikkal kapcsolatban... a saját megfigyelésem és tapasztalataim alapján egy óra az, amiből nincs gáz. Nálam közel eddig tart kb. egy alapos szűrő- és csőtisztítás, a vízcserét és aljzatot lerendezem előtte, működő szűrővel. Ebből még soha nem volt baj. Viszont volt egy olyan esetem, amikor két óráig nem volt áramunk, ezt követően néhány napig nem tűnt olyan kristálytisztának a víz. Mondjuk szaga nem volt, de valószínű, hogy a bacik elég nagy része kipusztulhatott.

2012. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is csak tapasztalatból tudok beszélni, szerintem fél óra gond nélkül, 1 órán belül már van némi pusztulás, utána pedig drasztikusabb. Lehet, hogy a 4 óra a folyamat legvége.


Én úgy vagyok vele, hogy ha fél óra-órán belül újra üzembe tudom helyezni, akkor nem bántom, ha utána, akkor inkább kimosom és kezdek mindent elölről.


Ha te vagy az, aki új akváriumot akar indítani és a régivel beoltani, akkor nem kell paráznod. Ilyen esetben nincs is szükséged az élő bacikra, elég, ha a spórákat átjuttatod, máris elősegítetted a folyamatot. A bolti bacikultúrákban is ilyen spórák vannak, azért állnak el sokáig.


Rövid ideig kiveheted a szűrőanyagokat, csak ne száradjanak ki.

2012. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket.


Második, valószínűleg nem én leszek, akire gondolsz.


Örülnék még további válaszoknak, ha más nem, tapasztalatok alapján összerakunk valamit.

2012. nov. 13. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!