Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért sárgul az amazonasi...

Bamboochatheone kérdése:

Miért sárgul az amazonasi kardfüvem?

Figyelt kérdés
Van egy 27 literes akváriumom benne Aquael FAN-1+fél liter biológiai külső szűrőtartály hozzá és még egy kis powerhead is dolgozik a megfelelő vízáramon(250l/óra). Aljzatnak 2-8 mm-es őrölt bazalt van alatta szitált sóder ami JBL florapollal van keverve de most kapott minden növény még egy panzi aquaplant-ot is. Tápozni sera florenával tápozok és van egy duplapalackos élesztős reaktorom amit tudok szabályozni. Világításnak 25 watt 6500K-s kompakt fénycső van feltéve. Mégis sárgul és üvegesedik a levele de ilyen hosszú szárat növesztett(gondolom ezzel szaporodik). Eddig be volt suvasztva a sarokba hogy a leveleinek a nagy része érte az üveget de kb három hete felszabadult középen egy nagy hely mert kiraktam a vasfát a színe miatt így átültettem oda. Hatalmas gyökere volt aminek a végét picit megvágtam mert így könnyebben megindul és ültetni is könnyebb. Vízcserék hetente kétszer 5 liter. Mitől sárgulhat a levele ennyire?

2013. febr. 11. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak növények, amik nem bírják a változást. Meg is fázhatott akár. Vagy víz felett nevelték és nem bír átállni víz alatti életmódra.

Ha nem rohad el teljesen, akkor hagyd, hátha helyrejön, nálam a kis cryptók minden átültetésnél eljátszák ezt aztán észhez térnek. Vagy hátha szaporodik és az új hajtás már bírni fogja.

2013. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amikor visszavágod a gyökerét, akkor is elsárgulhat pár levél, amíg új gyökeret nem ereszt.
2013. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!