Mi a magyarázat erre?
egy sima Philips(white) csövem volt az akváriumban, sem a színspektrumát, sem a Kelvinjét nem tudtam, de alga alig volt benne, a növények szépen növekedtek.. [link] aztán olvasgattam itt a csövekről, s úgy döntöttem veszek egy akvarisztikai csövet, vettem is egy 18.000 Kelvinest, tehát Aqua-Glo-t [link] (itt a színspekruma: [link] azóta televan barna és zöld algával az akvárium. A növények ugyanúgy nőnek..de az algától nem is tudnak rendesen fejlődni.
Hogy lehet ez? Még ha a barna algáknak is kevés volt a fény, akkor a növények hogy nőttek? Vagy miért nem volt alga benne?
Egy akvárium fölé felesleges 18000K-es neoncső. Egy daylight cső (6500K) sokkal praktikusabb, és használhatóbb. Mellesleg a növényeknek is az a jó. Ez már nagyon sok egy növénynek, nem is bírják szerintem sokáig.
A Philips csöved is biztos daylight volt, azért volt jó.
Még a sima izzó is közelebb áll a 4000 körüli kelvinjével az optimális 6500-hoz, mint a 18000-es aqua glo. Bár a színösszetétele jónak néz ki, de az ilyen csövek sokkal kevesebb fényerőt adnak le, mint egy normál vagy daylight fénycső, ezért van barna algád.
Ráadásul nem csak ez változhatott, hanem sok nagyobb vagy kisebb dolog, amit nem említesz, mert nem tartod fontosnak.
A Kelvin a világon semmit nem számít. Viszont a színpektrum annál inkább.
Ez a cső amit most betettél egy szinte teljes spektrumú cső sok peakkel. Ezáltal nem csak a növényeknek, hanem az algáknak is kedvez.
Az igazán jó növényes csövekben csak azokon a spektrumokon van peak, ami a magasabb rendű növényeknek kedvez és az algáknak nem. Na ez nem olyan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!