Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vizet tegyek az akváriu...

Milyen vizet tegyek az akváriumba, hogy kristálytiszta legyen legalább 1 hétig?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy 25 l-es akváriumot.Városi vizet tettünk bele de 4 nap elteltével már zöldes az árnyalat.Ha a hátuljába úsznak a halak már alig látszanak!
2012. dec. 28. 10:37
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
2012. dec. 28. 14:12
 12/37 anonim ***** válasza:
A boltba az a lényeg hogy vigyék a halat azért mondanak ilyet ;) nálunk is olyan boltosok vannak hogy hanyatt dobom magam azon amiket mondanak :D
2012. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
13:37-kor leírtam mindent.Mit szeretnél még tudni? Örülnék a segítségnek mert nem szeretném se magamnak sem a halaknak szenvedéssé alakítani az akváriumot.Azért szerettük volna,hogy dísze legyen a lakásnak.De kezdő vagyok nem tagadom ezért is szeretném a segítségeteket kérni!!!!
2012. dec. 28. 14:15
 14/37 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így kezdtem:S
2012. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
2012. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
2012. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

www.akvarista.hu -> regisztrálj és olvasd el az ebook-okat.

www.akvafarm.hu

www.akvaguru.hu

akvarisztika.info

horn-zsilinszky könyv


olvasgass és ajándékozd el azokat a szerencsétlen halakat. mert sajnos el fognak pusztulni a halaid több heti szenvedés után ha nem ajándékozod el őket...


az akvarisztika olyan dolog amit nem lehet 1-2 nap alatt elmagyarázni senkinek. sok sok olvasás kell hozzá mire egy felelős állattartó egyáltalán bele mer vágni az ilyesmibe.


15 liter kb garnéla tartásra alkalmas....halat én egyáltalán nem is tartanék benne. bár őszintén szólva még garnélát se, maximum pár darab hímet, hogy ne tudjanak szaporodni.

2012. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd őket vissza , mert tényleg nem jó nekik

Ezen az oldalon tudsz keresgélni halat magadnak

2012. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

[link]

Garnélákkal is gyönyörű akváriumot lehet csinálni az is szép dísze a háznak.:D

2012. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Szóval kezdjük ott, hogy 30 liter alatt tiltja a törvény a gerinces állatok tartását.

Az aranyhal 15-20 cm megnövő hideg vízi halfajta, 150 liter alatt nem érdemes foglalkozni vele.

A neonhal aktív, trópus rajhal, 80 cm hosszú akváriumra lenne szüksége minimum, 6+ csoportokban kell tartani. És érzékeny a vízminőségre.

A maradék kettőd is valószínűleg valami trópusi hal lesz (és egyáltalán nem biztos, hogy kicsik maradnak).


Tehát azért zavaros a vized, mert vészesen túl van telepítve az akváriumod. Emellett rosszul is vannak összeválogatva a halaid. Őszintén: én visszavinném a boltba vagy elajándékoznám az összeset és elölről kezdeném az egészet. A túltelepítést miatt, meg amiatt, hogy nincsen biológiai egyensúly (vagy nitrogén körforgás vagy nevezd, ahogy akarod)ammónia mérgezést fognak kapni.


[link] találsz regisztráció fejében ingyen letölthető könyveket, amik az alapoktól magyarázzák el a haltartást. Beleértve a többiek által emlegetett biológiai egyensúlyt meg a beállítását.

[link] meg pontos információkat találsz a halakról és tartásukról (ajánlott akvárium méret, hőmérséklet, ph, etetés stb, stb)


A Diversa 40 egyébként 25 literes (40cm x 25cm x 25cm), jól írta először a kérdező.

2012. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!