Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez tényleg csodaszer?

Ez tényleg csodaszer?

Figyelt kérdés

2012. dec. 21. 15:38
 1/5 A kérdező kommentje:
A Sera Bio Nitrivec különböző tisztító és károsanyagleépítő baktérium kultúrából áll, melyek néhány órán belül természetes mikroflórát és ezzel egy müködő károsanyagleépítést fejlesztenek ki. A tisztító baktériumok révén lebontja az ammóniumot és a nitritet. Az ásványi vulkánkőzet eltávolítja a káros anyagokat, hatékonyan megköti a zavarosodást és megtelepedési felületet kínál a tisztító baktériumoknak. A vulkáni kőzetben kalcium, kálium és magnézium rakódott le. Ezek nélkülözhetetlen ásványi anyagok egy akvárium számára
2012. dec. 21. 15:39
 2/5 YourDestiny ***** válasza:
Ááá, nem kell bedőlni. Mindössze meggyorsítja a folyamatot, mármint a biobacik kialakulását, de a 24 órás duma hülyeség, mint ahogy az is, hogy állandóan adagolni kell.
2012. dec. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az akvárium vizét, amiben van ammónia, bármilyen porózus anyagon áramoltatjuk át, akkor kialakul ez a baktérium flóra, mindenféle nitrivec nélkül is.

Ez, többféle baktériumból áll, ami az ammóniát bontja, hamarabb kialakul, ami a nitritet bontja, az nitrivec-kel is lassú folyamat, ami több hetet jelent!

És mivel a nitrit az igazán mérgező, ezért nem éri meg sürgetni a dolgot.

Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy ha egy szivacson átpumpálod a vizet, és van bomlandó dolog a vízben, minden további teendő és csodaszer nélkül kialakulnak a lebontó bacik.


Ami a vulkáni kőzetet illeti, szintén hülyeség, több okból.

Egyrészt a vulkáni kőzet nem az ásványi anyagokról híres, sőt! Pont hogy nincs benne.

Ami nem baj, ugyanis nincs rá szükség.

Ellenőrizetlen mennyiségben meg pláne nincs rá szükség, ezért nem szabad pl mészkövet rakni az akváriumba.


Másrészt a vulkáni kőzetek egy része (pl tufák) porózusak ugyan, de nem olyan nagy mértékben.

Egy nagy szűrőakváriumba jó beletenni, mert olcsón, nagy térfogatot lehet vele megtölteni, de pl egy belső szűrőbe egy mezei sima szivacs is többet ér ugyanolyan térfogatú lávakőnél.


Az ásványi anyagok meg leginkább a növények számára nélkülözhetetlenek, azokat meg előírt adagban tápozni kell.

2012. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem reklámot akarok csinálni. De nemrég követtem el azt a hibát, hogy új akváriumot indítottam és nem adtam hozzá használt akvárium vizet. Hetekig járattam az aksit állatott csapvízzel üresen. Majd 30%-os vízcsere után telepítettem a halakat. Másnapra megdöglöttek. A szűrőt szétszedve (motoros belső) a szivacsból sárgás, büdös lé folyt. Nyilvánvalóan az ammóniabontás csak a nitritig jutott.

Na mindegy csak azt akartam mondani, ha valakinek első akvárium, és nem tud használt akváriumvizet szerezni "beoltáshoz", annak nem árt ha használ ilyet. amúgy tényleg elég 1-2-szer használni.

2012. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző!

Ezek rossz tanácsok, a betelepítést te rontottad el, és fölöslegesen veszélyezteted az akváriumot.


Tök üresen járatni egy akváriumot értelmetlen, hülyeség.

A szűrőbacikat ugyanúgy etetni kell, a semmiről nem tudnak elszaporodni. Ezért is írtam, hogy "és van bomlandó dolog a vízben".

3 hét üresjárattal az ammónium bontó bacik se alakulnak ki.

Utána hirtelen leterhelted a vizet, amit semmiféle csodaszer, meg oltóanyag mellett sem lehet megcsinálni.

A halakat több turnusban kell betelepíteni, nem lehet egyszerre.


Idegen akváriumvízzel beoltani szintén hülyeség, mert veszélyes, és értelme sincs.

Rengeteg kórokozót, algaspórát be lehet így hurcolni.

Lebontó bacit annál kevésbé, azok a vízben nagyon kis számban vannak.

2012. dec. 23. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!