Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A ti fodrászotok nem világosít...

A ti fodrászotok nem világosít fel titeket erről?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok kérdés arról, szól, hogyan lehet gyorsan növeszteni a hajat, hogyan kerüljük el az őszi hajhullást... stb.


És meglepő mert nekem a fodrászom, kb. semmi csodaszert nem ajánlott csak lemondta, hogy mit kell ennem, mi az amit ne igazán egyek és ezt betartva tényleg szép, hosszú, egészséges hajam lett.


Aki fodrászhoz jár annak nem mondták ezt el?



2012. nov. 2. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondja ezeket, igaz nem is szoktam kérdezni Tőle
2012. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sose járok fodrászhoz, magamnak vágom és festem a hajam.
2012. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én most voltam fodrásznál szerdán a szalagavató/tablófotózás miatt, amúgy nem szoktam járni. Nagyon aranyos volt, de ilyeneket nem mondott. Mondta,hogy a ricinusolaj nagyon jó a hajra, meg a szempillákra,de kb. ennyi. Igaz, nekem meg is dicsérte a hajam, mert 1,5 év vágás után úgy, hogy 25 centit nőtt, jó állapotban volt. Szóval látta,hogy én tudom,hogy mit kell vele tennem.

Szerintem kérdezni kell tőlük, én is kérdeztem,hogy pl. a hajszínemet kell-e hidrogénezni, hogy egy bizonyos vöröset megkapjak, vagy nem, és válaszolt.

2012. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na akkor most ezt megoszthatnád itt, ha már az én fodrászom nem tette.
2012. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fodrászom a ricinusolajat mondta csak.. ami nekem nem hat :D
2012. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szemezgessetek:

Mivel a hajszálakat KERATIN, egy bizonyos proteinféle alkotja, ezért fontos, hogy elég fehérje kerüljön a szervezetedbe! A hajhullás megfékezése szempontjából, a növényi eredetű fehérjepótlás sokkal sikeresebb lehet, mint az állati. Ha szeretnéd, hogy a frizurád ne csak dús, hanem élettel teli és ragyogó is legyen, iktass be az étrendedbe minél több babot, lencsét, borsót, zöldet, sárgát, vöröset, vegyesen, így nem fogod megunni.

Fehérje forrás még: tej és tejtermékek, hús és húskészítmények, hal, gabonafélék, szója és szójakészítmények


Nemcsak akkor jó a sárgarépa, ha szeretnéd a nyárias barnaságodat kicsit tovább megőrizni vagy a szemed egészségére, az éles látásodra ügyelni. A répában lévő BÉTA-KAROTIN, ami jót tesz az éles látásért, a barnulásban segít, és a szervezet A-vitaminná alakít át, a hajhullás megállításában is nagyszerű, sőt a tincsek bársonyosan puhák lesznek a hatására és segíti a növekedést is.

Megjegyzem az A-vitamin azon túl, hogy a haj növekedéséhez szükséges, sem a hiánya, sem a túlzott bevitele nem tesz jót. Előbbi zavart okoz, utóbbi pedig hajhulláshoz vezethet. A-vitamint tartalmaz a máj, a vaj, a zsíros sajtok és a zöldségek közül például a sárgarépa, a spenót, a káposzta, a brokkoli és a cikória.

Béta-karotin források: sárga zöldségek és gyümölcsök, tojás, tej és tejtermékek


A H-vitamin (biotin) a hajhagymák legjobb barátja, erőssé és egészségessé teszi tincseid gyökereit! És serkenti a haj növekedését. Többek között a benne lévő H-vitamin miatt is érdemes több csonthéjas gyümölcsöt fogyasztanod. Ha minden nap elrágcsálsz egy csészényi diákcsemegét, diót, mogyorót, pisztáciát vagy mandulát, nemcsak a sörényed születik újjá, hanem te is. A diófélék ugyanis nagyon gazdagok telítetlen zsírsavakban, más vitaminokban és ásványi anyagokban, segítik az emésztést, a méregtelenítést és a betegségek megelőzésében, az immunrendszered erősítésében is fantasztikusak!

H-vitamin forrás: teljes kiőrlésű gabonafélék, tej és tejtermékek, hal, tojás, tojásfehérje


A VAS felelős a vérben az oxigén szállításáért, ezzel együtt a sejtek energiaellátásáért is. Hiányában a hajszálon szerkezeti sérülések alakulnak ki, és hajhullás is bekövetkezhet. A táplálék kiegészítők helyet egyél sok májat. Így megállhat a hajritkulás. Arra figyelni kell, hogyha nincs elég C-vitamin a szervezetedben, akkor a vasat nem tudja hasznosítani a szervezet. Sok hús- és halétel fogyasztása, és C-vitaminban gazdag étrend segíthet. A túl sok kávé, tea és tejtermék fogyasztása is vashiányhoz vezethet.

Vas forrás: hús és húskészítmények, sötétzöld zöldségek, szója és szójakészítmények, teljes kiőrlésű gabona


A CINK egy valódi szépségelixir – erősíti a körmöket és segít megelőzni a bőrproblémákat. A cinkben gazdag ételek, mint a tojás, megóvod a hajhagymák és a fejbőr egészségét, így mérsékelhető az őszi hajhullás is! A cinkben gazdag tojást eheted minden nap, hiszen nagyon egészséges, de akár pakolást is készíthetsz belőle. Ha cinkkel már elég erős a hajhagymád, akkor megindul a hajnövekedés.

Cinket tartalmaz még: TÖKMAG!, sajtfélék, hús és húskészítmények, hal és tenger gyümölcsei


Személyes tanácsom:

Én elsősorban azért örülök az ősznek mert ilyenkor van a szezonja a legtöbb hajnövekedést serkentő ételnek.

Pl. sütőtök heti 2x biztos kerül az asztlara. Répalé és társai is. (narancs is nagyon jó, vérnarancs még jobb!)

Reggeli 3 db tojást eszek

És délután egy marék tököt szoktam nassolásképp elfogyasztani. A tök mellé még ehetsz magkeveréket is. A telítetlen zsírsavak segítik a haj szerekezetét megóvni és így nem töredezik.

A réz javítja a haj szerkezetét. Hiánya hajképzési zavarokhoz vezethet, illetve a haj töredezését is okozhatja. A fehérjében szegény táplálkozás, a túl sok kalcium és cink csökkenti hatékonyságát.

Rezet főleg a gabonafélék, a búzacsíra, a hüvelyesek, a mogyoró, a napraforgómag, a máj és az élesztő tartalmaz.


Személyes tanácsom:

Én elsősorban azért örülök az ősznek mert ilyenkor van a szezonja a legtöbb hajnövekedést serkentő ételnek.

Pl. sütőtök heti 2x biztos kerül az asztalra (Ősszel). Répalé és társai is. (narancs is nagyon jó, vérnarancs még jobb!)

Reggeli 3 db tojást eszek

És délután egy marék tököt szoktam nassolásképp elfogyasztani. A tök mellé még ehetsz magkeveréket is. A telítetlen zsírsavak segítik a haj szerkezetét megóvni és így nem töredezik.

Fehérje minidig kerüljön az asztalra, e-nélkül nem épül a haj!

2012. nov. 2. 19:16
 7/7 Gordon Freeman ***** válasza:

Magyarán bármit eszünk, az jót tesz. :)


A felsorolásból max. a kóla maradt ki meg talán a Kinder Pingui annyit írtál le. :)

2012. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!