Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ha az 50 centi...

Szerintetek ha az 50 centi magas akváriumom tetejére csináltatnék egy 12 centiméteres magasítót üvegből, ahol persze nem lenne már víz, csak a lebegő növényeim, és mind e felett lógna le a világítás, akkor kiugranának-e a halaim? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Kényes fajaim ilyen tekintetben: 4 vitorláshal, 8 üveglazac. Róluk hallottam, hogy előszeretettel kiugranak a medencékből. Ezen kívül serpáim, neonjaim, meg tisztító halaim vannak, róluk nem feltételezem ezeket. Szerintetek nem elég magas és így is kiugranának, tehát teljesen hülyeség az ötletem? :/ Amúgy még ennek a magasítónak a felső peremére belülről egy 5 centi vastag keretet csináltatnék még körbe, hogy ezzel is gátoljam az ugrásokat? Szóval szerintetek működhet vagy sem? Van-e vkinek jobb ötlete esetleg? Köszönöm a válaszokat előre is!
2012. nov. 17. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyugi nem lessz baj.
2012. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A vitorlás nem ugrik. A lazacot nem tudom.


Más ötletem van. Csinálj egy keretet falécből és húzzál rá szúnyoghálót. A lámpa meg lóghat felette.

2012. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert ha ilyen befelé peremet ragasztasz rá, akkor azt ott letakarítani már nem fogod tudni egykönnyen amikor belülről vízköves lesz.
2012. nov. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
azért szeretném üvegből csinálni, mert sokkal jobban illene íz akváriumomhoz, és azért akarom, hogy nyitott legyen, hogy hosszú gyökerek kilóghassanak az akváriumból, meg ilyenek. Szóval tényleg jó a te ötleted, én is gondoltam rá, de ha lehetséges ezt a megoldást akarnám kivitelezni esztétikai okok miatt. A belső peremet meg minden héten takarítanám, mert a vízcserénél úgyis tisztítottam eddig is a vízkőcsíkot. Szerinted elég lenne ez a 12 centi a peremmel együtt?
2012. nov. 17. 20:19
 5/13 YourDestiny ***** válasza:
Az üvegtető miért nem pálya?
2012. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
épp azért, mert nem akarok rá tetőt! Lebegő növényeket akarok melyeknek nagy leveleik, meg virágaik vannak, plusz esetleg vízből kinyúló faágakat. Ezt azzal is megoldhatnám ha lentebb engedem az akvárium vízszintjét, de ezt nem tehetem, mert kell a magas vízoszlop a vitorlásaimnak.
2012. nov. 17. 21:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor csináld úgy, hogy a teteje az csak egy külön doboz, amit rá tudsz tenni.


Ez olyan mint egy banános doboz teteje végülis, csak nincs rátéve teljesen.

[link]


Tehát nem ragasztod rá az akváriumra körbe.


A tető kicsit nagyobb mint az akvárium, hogy rácsússzon, de a tető két szélére ragasztasz egy-egy üvegcsíkot, alulról fél centire, ami megakasztja, hogy ne tudjon teljesen ráesni az akváriumra a tető.


De inkább lerajzoltam, mert szerintem nem tudom érthetően leírni.


[link]

2012. nov. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt óvatosan le tudod venni ha mégsem kell :)
2012. nov. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is ilyen megoldásra gondoltam! :D semmiféleképpen se akartam ráragasztani, levehetőnek találtam ki legelőször is. Nagyon jó lett a rajzod, az üvegesnek is ezt fogom megmutatni!! Köszönöm :D
2012. nov. 18. 09:26
 10/13 A kérdező kommentje:
Már csak annyi a kérdésem, hogy elég lesz a 12 centi magasság, a peremnek meg 5 centi?
2012. nov. 18. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!