Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja a Vallisneria-nak?

Silverline1 kérdése:

Mi a baja a Vallisneria-nak?

Figyelt kérdés
Szépen nőtt semmi baja nem volt majd elkezdtek a levelei fentről lefele rohadni! A hajtásai pedig nem nőnek!
2012. márc. 13. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túlságosan elástad? Csak a gyökereit szabad, a leveleket nem.


Mióta van meg? Ha nem rég hoztad megfázhatott, illetve a környezet változás is megviselhette.


Mekkora az akvárium, milyen fénnyel? Tápozol-e? Lehet, hogy még a bolti tartalékait élte fel, és most fogyott ki, ha tőled nem kap.

2012. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Élőször is a Vallisneria intenzív világítást igényel. Ez 1W/literes értéket jelent, azaz 54 literes akvárium esetén ez legalább 54W világítás. Ehhez jön a tápozás és egy nagyon komoly szűréstechnika. Fontos, hogy mellette ne legyenek alacsony fényigényű növényeid. A megfelelő szűrés egy magas fényigényű növényekkel sűrűn telepített akváriumhoz nagyjából így néz ki: 100 literhez egy 1200 liter per órás külső minőségi szűrőtöltettel, vagy egy 7-800 liter per órás külső + egy belső. Ha ez nincs meg, akkor kezdj el alacsony fényigényű növényeken gondolkodni (pl. jávai moha, gömbmoha, anubias félék, avagy vízilándzsa)
2012. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell neki 1 watt / liter. Nekem több, mint egy éve 30 watt alatt van 54 literben és nagyon szépen nő, hajtásai is vannak. 1. voltam.
2012. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Azért nem árt, ha van. Milyen vallisneria? Spiralis, americana? Végülis teljesen mindegy, és bár igaz, hogy gyorsan nőlnek, de én a 0,5W/litert pl. már kevesellem, ezért írtam többet. Nagyon könnyen tönkre tud menni...
2012. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A greenaqua oldalán ezt íeja:

Vallisneria spiralis 'Tiger':

Család: Hydrocharitaceae

Származási hely: Ázsia

Magasság: 30-55+ cm

Szélesség: 5-10+ cm

Fényigény: alacsony-nagyon magas

Hőmérséklet: 15-30 °C

Vízkeménység: lágy-nagyon kemény

pH tolerancia: 6-9

Növekedési ütem: gyors

Igény: nagyon alacsony


A vallisneria-nak nem kell 0,5w/L világítás, Elég neki 0,3w/L is:)


Forrás:

[link]

2012. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem ástad el teljesen a gyökerét? Mert amikor belenyomod a talajba, egy kicsit visszább kell húzni. Szoktál tápozni?
2012. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Ez érdekes. Nem egy oldalon erős világítás van feltüntetve. Nálam régen 0,3W/liter alatt nem maradt meg.
2012. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem megmarad(0,375W/L) de én tápozok is.
2012. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!