Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjek hozzá, ha az...

Hogyan kezdjek hozzá, ha az akvárium alját füvesíteni szeretném?

Figyelt kérdés

Mint itt a képeken : [link]

Legegyszerűbb, leggazdaságosabban ... :)


2011. dec. 7. 14:24
1 2
 1/13 Platypus ***** válasza:

Azok az akváriumok, amik a kérdéses topicban vannak, darabonként egy új személyautó árába kerülnek. Gazdaságosabban is lehet, de akkor ne várj el egy pont ilyen látványt.

A legegyszerűbb, ha úszó májmohát kötözöl le egy hálóra. Viszonylag kis fényerőnél, CO2 nélkül is gyorsan nő. Az általad kinézett fűszerűségek ugyan életben tarthatóak egyszerű körülmények között, még nőni is képesek, gyepet viszont már csak komoly technikával lehet nevelni belőlük.

2011. dec. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ez hülyeség. Pár héttel korábban kérdeztem ecinodorus tenellus-szal kapcsolatban és azóta egész szépen gyarapszik a 125 literes akváriumomban, 2*28 watt világítás mellett és CO2 nélkül. A lényeg, hogy a növényt mindig szinte ccsutkára vissza kell vágni, így az új levelekre fordítja az energiáit a régiek megtartása és táplálása helyett. Aztán ha eléggé elterjedt hagyhatod osszabbra megnőni.


Én easy life pro fito-t és easy carbo-t használok, de nem hetente egyszer az előírt mennyiséget, hanem hetente többszőr az előírt mennyiséget arányosan elosztva. Mert habár a dobozra heti adagolás van írva, egyszerűbb a növényeknek is ha egyenletesen kapnak tápanyagot, nem egyszer sokat és utána "koplalnak".

2011. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ja, azt kihagytam, hogy pár hete a kérdésemre hasonló negatív hozzászólások érkeztek
2011. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ja és hogy a kérdésre is válaszoljak:


kell valami könnyű talaj, ami nem folytja el a növényt, hogy az új hajtások a talajból elő tudjanak bújni. Megfigyeléseim szerint a homokban lassabban nőnek ki.


Ha pl. echinodorus tenellust veszel (ami nekem is van) akkor 2-3 cm távolságban elülteted őket egymás mellé miután visszanyírtad kicsit a gyükerüket és a leveleiket meg nagyon. Én először a sarokba ültettem őket, ahová más növényt is terveztem, és a nagyobb növényt csak később ültettem el, hogy ne árnyékoljon a fűnek. A tápozást meg már leírtam :)

2011. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy hülye szöveg, amit valami tankönyvből bemagoltál és azóta mindenkinek ezt szajkózod. De fogadjunk, hogy kb. felét sem próbáltad tényleg ki azoknak a tanácsoknak, amiket itt osztogatsz.


Ahogy Murr is már automatikusan írta, hogy a hasvízkór tünete az elálló pikkelyek, miikor egy harcsaféléről szólt a kérdés. Ezek már ilyen berögzűlt dolgok és kezd kicsit unalmas lenni, hogy mindenkinek ugyanazt írjátok, függetlenül attól, hogy kapcsolódik-e a kérdéshez vagy sem. Következő lépcső mi lesz? A ctrl-c, ctrl-v?

2011. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:

Pár éve már próbálkozom gyep nevelésével, használtam a tiédnél gyengébb és erősebb technikát is. Az általad választott tápozást is jól ismerem. Nagyon jó dolgokat lehet ezzel is összehozni, ha az ember nem akarja az elefántot is. A kérdező által linkelt képen csak a szűrés többszázezer forintba kerül. Nyilván azért költöttek ennyit a technikára, mert hülyék, és nem tudják, hogy mások egy belső szűrővel meg tudják csinálni ugyanazt. Persze nem kell mindenkinek versenygyőztes akváriumot csinálni, de azért azt sem szabad feltételezni, hogy amit a versenyakváriumban látunk, az meglesz néhány tízezerből.


De nem kell nekem hinni, tessék megkérdezni ugyanezt az akvakertesz.hu-n, és ott olyan emberek fognak válaszolni, akik fel tudnak mutatni pár akváriumnyi gyepet.

2011. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

hát én sem azt mondtam, hogy olyan, mint a verseny akváriumokban, de attól még nem kell leszólni, csak mert a te elképzeléseid szerint így nem lehet szép.


Mellesleg nem belső szűrőt használok, nem tudom, miről beszélsz.

2011. dec. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:

Pár konkrét tanács a kérdezőnek is: égetett agyag talajt válassz, a JBL manado vagy az aquatic nature pro soil a legolcsóbb, esetleg még az akadama bonsaitalaj, de azzal sok munka van amíg kimossa az ember. Alá érdemes valami táptajt rakni, a JBL-nek például van egy koncentrátuma, ami nagyon jó árban van, homokkal kell elkeverni. Kis akváriumban arányaiban erősebb világítás kell, az ideális mennyiség a választott növényektől függ. Erősen ajánlott külső szűrőt venni és a szűrőanyagra is költeni(pl a siporax egy nagyon jól bevált anyag). Ha az ammóniaszint nem marad stabilan méréshatár alatt, akkor egy gyepből nagyon könnyen lesz algaszőnyeg. Alacsony akváriumba a Marsilea vagy a Riccia való, magasabban lehet próbálkozni egyéb mohákkal is. Az Echinodorus, Eleocharis vagy Lilaeopsis fajok csak magas akváriumban mutatnak fűszerűen, és az igényeik is jóval magasabbak. A Glossostigma és a HC cuba pici, tökéletes gyepet képző növények, de sajna nagyon igényesek.

Ha nem tápozol makroelemekkel, akkor csak az a nitrát van, ami a halak ürülékéből származik. Ez viszont ammóniaként kezdi a pályafutását, ami erős szűrés mellett is problémás. Egy sűrű növényzetnek viszont hatalmas nitrátigénye van. Ezért szokás makroelemekkel tápozni a növényesekben, de ez az erős heti vízcserét szükségessé teszi, a CO2 adagolást meg erősen ajánlottá.

2011. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
nehéz lett volna elsőre ezt válaszolni a leszólás helyett?
2011. dec. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Platypus ***** válasza:

Ha leszólásnak hangzott, akkor elnézést. Én csak azt akartam kifejezni, hogy a linken található akváriumok nem egyszerű, vagy gazdaságos megoldások. Ezek a luxus sportautó akváriumi megfelelői. Választani kell, hogy vagy az igényeit veszi lejjebb az ember, vagy sokat költ rá pénzben és időben. Amiket én felsoroltam technikában, azok még csak meg sem közelítik azt, ami egy olyan színvonalú akváriumhoz kell, ami a képeken van. Ezeknek még az áramfogyasztása is olyan, hogy az átlagmagyar szívrohamot kap tőle. Sajnos a gyep minősége az, ami leginkább a technikán múlik.


Tessék, ez itt a teszkó gazdi megoldásom riccia gyeppel:

[link]

Olcsó, egyszerű, sok embernél működik, és szerintem nem olyan rossz. Nem versenyakvárium, de átlagembernek megteszi.

0,5 W/liter fény,táp: profito 1ml/nap, easy carbo 1 ml/nap, CO2 nincs, a talaj JBL manado.

2011. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!