Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lett ilyen agresszív a...

Miért lett ilyen agresszív a guppilány?

Figyelt kérdés
Már láttam korábban is, hogy kergette, csípte a többit, de elkergették őt. Most meg a szemem láttára, pillanatok alatt megölte az albínó házmestert. Gyorsan kiszedtem szegényként, még "rúgott" 1-2-t, aztán elpusztult. Pár napja az egyik algaevő is elpusztult, lehet azt is ő tette. Most karanténba tettem a guppit, az akváriumban maradt, de szülőszobában, hálókkal, rácsokkal elkülönítve. Mi lett vele, megőrült? Ki gondolta volna, hogy a békésnek nevezett guppi ennyire brutális??? Egyébként terhes, ha ez számít.
2009. márc. 7. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Tiszta Barátok-közt :D
2009. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:-) Van benne valami. Most a kedves "férje" vette át a szerepét, nekiesett az egyik molly-nak, így ment a "felesége" mellé, a börtönbe. De ott jól elvannak együtt.:-)De nem értem mi a bajuk. Kaja van elég, nincsenek is sokan, szigorúan 1 cm/1 liter víz, van növény, búvóhely, minden.
2009. márc. 7. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez össze függ a terhességgel,nekem nincsenek guppijaim,de más halak is így viselkednek terhesség alatt.
2009. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valoszinu azert agressziv mert terhes es vedi magat es a teruletet.En 4 guppit tartok most , neha megfigyelem oket mikor esznek , az egyik him nem nagyon akar enni valamiert , a masik 3 guppi 2 nosteny es 2 him fel akarjak terelni a maganyos farkas etvagytalan him guppimat a viz tetejere , hogy zabaljon xD legalabbis nekem ugy tunik .... eleg erdekes aze :P
2009. márc. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Állítólag az is lehetett a baj, hogy a házmester albínó volt. Az állatvilágban (sem) tolerálják nagyon a másságot, az albínókat sem, pl. a majomcsapatok is kiközösítik az ilyen egyedeket. Halaknál meg abban nyilvánul meg, hogy megölik az ilyet. Eszembe nem jutott volna, hogy ez lesz a vége szegénykémnek.
2009. márc. 8. 21:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire igaz ez, nekem 5 albínó páncélos harcsám van, mellette 10 guppi, 7 neon és 2 kakadu törpesügér, soha még csak meg sem kísérelték, hogy bantsák a házmestereket.
2009. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!