Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen agresszív?

Miért ilyen agresszív?

Figyelt kérdés
Van egy pár xiphóm. Tehát 1 hím és 1 nőstény. Amikor ma reggel adni akkor a nőstény majdnem hogycsak kiugrott az akváriumból! Az aksiban még van mellettük 4 platt(+ 1 kicsi), 6 neonhal, 2 guppi ( 1 hím és 1 nőstény) és még 3 pink dánió. Az aksi kb 100 literes.
2010. szept. 29. 09:03
1 2
 1/13 Harrr ***** válasza:
16%
Azért ugrálnak ki az aksiból, mert a sav marja azokat a guvadt szemeiket. Tedd akváriumba őket inkább. :D
2010. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
A xifók elég ijedős halak, óvatosabban közelítsd meg az akváriumot és fedd le egy üveglappal, vagy szúnyoghálóval.Kb 2-2 cm levegőrést hagyj a széleknél és kb 4-6 cm-es légoszlop legyen a vízszint és a tető között.Mármint, ha üveggel feded le.Egyáltalán nem agresszív halak, hacsak nem túl szűk a hely.
2010. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a hely nem szűk. Az akvárium le van fedve üvegtetővel. De eddig sohasem csinált ilyet. Lehet csak most megijedt.
2010. szept. 29. 10:07
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
Igen, bizonyára hirtelen léptél oda.
2010. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

A xipho és a black molly, platti, azok mind idegbeteg halak, én azért nem is szeretem őket, én tuti visszavinném az állatoshoz és vennék helyette mást.


Pl az ékfoltos razbórát szeretem, az nekem tetszik és az nyugisabb hal, az úgy kb középen szokott úszni.


A dánió az kis csipkelődős fajta, de aranyos az is, csak az mindig a víz tetején van.


A neon is nyugis, az megy egyik sarokból a másikba csapatban.

2010. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy visszaviszem, mert nekem nagyon tetszenek. Meg amúgyis tényleg lehet csak megijedt. Még sose láttam ilyennek.
2010. szept. 29. 12:11
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van Xiphóm, és nem "idegbeteg"..legfeljebb talán ha olyan körülmények közt tartják;)
2010. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Még aznap lenyugodott. Azóta teljesen normális! Szerencsére.
2010. szept. 30. 20:15
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
én nem tartox xiphot, csak amiket a boltban látok azok idegbetegek, ezt azért mondom mert gyorsan úsznak össze-vissza és baxogatják a többi halat, úgy látom.
2010. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
A xifok viszonylag nagy testű, gyors úszású halak, kisebb csoportokban érzik jól magukat.Stresszmentes tartásukhoz dús növényzet és tágas kiúszótér is kellene. Legalább 100literes akvárium ajánlott.Nem bántják ők a többi halat, ha ezt biztosítod a számukra és nem telepíted túl az akváriumot.Ugyan ez érvényes a mollykra is, csak a saját fajtársaikat kergetik, de ezek nem komoly harcok.Pár darab xifónak, mollynak nagyon hamar szűk lesz egy 40-50 literes akvárium, ahol esetleg még más halak is vannak, nyilván agresszívan viselkednek, ha nincs életterük, nem is beszélve arról, hogy az útjukba kerülő halaknak nincs lehetőségük kitérni előlük, a szűk hely miatt.Én nagyon szeretem mindkét fajt, mindig tartottam belőlük, jelenleg is van jópár.
2010. okt. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!