Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek vagyek nagyobb...

Szerintetek vagyek nagyobb akváriumot?

Figyelt kérdés
kb. fél éve vannak halaim egy kb.40 literes akviba. anyuék nem akarnak venni nagyobbat. de én imádom a halaimat és szeretnék egy nagyobbat kb olyan 100 l-eset.szerintetek vegyek? és kb. mennyi lenne? és abba hány halam lehetne? és a másikat mire használhatznám?
2011. jan. 5. 20:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem ne vegyél olyan nagyot :/ ! Még akkor is ha imádod a hlakat .. Egy 100 literes akváriumot elég nehéz tisztítani .. Szerintem ha nagyobbat akarsz elég a 60 literes .. valahol láttam 15.000 forintért!!Teljes felszereléssel .. Szerintem a 100 literes egy olyan 50.000 forint..
2011. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha van rá pénzed, akkor vedd meg, a halaidnak jó. Viszont ezen ne vessz össze a szüleiddel, beszéld meg velük, mondd meg, hogy komolyan érdekel, ez a hobbid, erre szeretnél költeni. Sokba fog kerülni, szűrő, világítás, aljzat, több növény, fűtő, nem vagyok teljesen tisztában az árakkal, de így 20-30 ezret mondok. Használtan is nézelődj, megéri. A másikat karanténnak, ívatónak, esetleg garnélásnak használhatod. Az, hogy hány halad lehet a fajtától is függ, diszhal.info sokat segít.
2011. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
A frászt 50,000Ft. Most nem hirdetni akarok, de én 25,000 most adom el a 100 literesem. Legalábbis akarom.
2011. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
köszi. és akkor szerintetek hány l-eset?
2011. jan. 5. 20:27
 5/38 anonim ***** válasza:
60 litertől felfelé akkorát, amekkorát anyagilag, fenntartási költségileg, helyileg meg tudsz engedni magadnak. Egy nagyobb akinak már masszív tartószerkezet, szekrény kell. 100 liter felett pedig már megterhelő lehet a vízcsere, akkor egy külső szűrőn is el kell gondolkozni, ami +15-20 ezer.
2011. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
akkor mondjuk a 75 literes jó lenne? és ha igen akkor kb hány hal lehetne ha akarnék kb. neonhalat, dániót, meg mollyt és plattyt? és még 1 halat aminek nemtom mi a neve mert bnőm adta. és senki nem tudja megmondani.. valami algaevő féle. barna foltos.
2011. jan. 5. 20:38
 7/38 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Írnál nekem egy privát üzenetet?
2011. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

barna foltos, az algázóharcsa lesz. Az nagyra nő. Azért kishalból nemcsak fajtát, de egyedszámot is jó lenne tudni, mert nem mindegy hogy fajtánként 4 vagy 14. 75 literben azt mondom, a harcsa mellett plattiból, dánióból és guppiból 4-4, molliból 2-3 max, mert a nőstények megnőnek 10 cm-re is. Ilyen halakra nagyjából érvényes az a szabály, hogy 1 cm halra 1 liter. Összeadod a halak felnőttkoti hosszát, és megkapod a számot hogy hány literes az ideális tér.

De ennél sűrűbben ne tartsd őket, mert úszórohadás és tömeges elhullás lesz a vége, plusz a zsúfolt akváriumban az ikrák és kishalak 100%-át felfalják. Inkább mondj le egy-két fajról ha másikból többet szeretnél, vagy tartsd külön a régi akváriumban pl a dániót.

2011. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
oké. nagyon köszi sokat segitettél.! és még egy kérdés bocsi. a 38 literes akviba hány hal tartható ? kb guppi nagyságba. mért irjak neked üzenetet?
2011. jan. 5. 20:57
 10/38 anonim ***** válasza:

Na most olvasom hogy guppi helyett neonhalat akarsz. Az jobb, mert kisebb a helyigény. Akkor, javaslatom a következő: 1 db algázó, 4 molli, 7 platti és 12 neon.

Így kényelmesen lesznek. Az algázó kaphatna akár egy párt is.

2011. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!