Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem egy 66 literes...

Most vettem egy 66 literes akváriumot (nagyobb sajnos nem fér el). Szeretnék bele egy betta párt. Milyen halakat rakhatok még melléjük, és kb. mennyit?

Figyelt kérdés
2008. dec. 3. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha ez az első akváriumod, akkor en a bettákról is lebeszélnélek. Próbálkozz inkább guppikkal, mollykkal, xifókkal, tetrákkal, neonokkal, lazacokkal. Ezeket nem túl bonyolult tartani és ha szereztél már egy kis tapasztalatot, jöhetnek az igényesebb halak is. Ha nincs a környezetedben akvarista, a neten találsz csomo hasznos oldalt ahol sok mindent tanulhatsz és legfőképp a halak kompatibilitására figyelj oda. Sok sikert!
2008. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kzs ***** válasza:

Ami a Bettákat illeti: Labirinthalak. Számíts arra - és ez nagyon fontos - hogy a lánynak sok búvóhely kell, amit dús növényzettel (hozzá esetleg barlanggal) kell megoldani.

Másképp a fiú bánthatja a lányt.

Ha sok a növényed, akkor 2-3 lányt is vehetsz bele, de fiút csak 1-et.

Különben a Betta a középkemény, kemény vizet szereti, 7 pH körüli értékkel. Nagyon melegigényes, a kedvelt hőfok: 26 foktól felfelé, kb. 30 fokig. Mindenképp kell neki fűtő, és légpumpa azért, hogy a meleg egyenletesen oszlasson el a vízben. Ez fontos, mert ha eltérőek az egyes vízrétegek közti különbségek, akkor könnyen megfázhat. Kell neki tető is (a hőmérséklet megtartásához).


Ami a többi halat illeti: nagyon fontos, hogy figyelj a helyes össznépességre, ami általánosságban így néz ki: 1 cm-es hal/ 1 liter víz. Ez persze eltérhet attól függően, hogy mennyire mozgákony az adott hal. Tehát gondolni kell az úszótérre is.


Különben akkor jó a választás, ha - azontúl, hogy betartod a fent írtakat - lehetőleg azonos, vagy nagyon hasonló igényű halakat veszel. Így pl. ajánlom figyelmedbe a kistestű gurámi fajokat - nagyon szépek, a 26-30 fokos vízen kívül más igényük nincs, jó étvágyúak, békések, kedves természetűek. Nagyon jól passzolnak a Bettákhoz.


Ha mégsem akarsz ilyeneket, persze mást is választhatsz.

Azonban vedd figyelembe:

1. Mekkora lesz a hal kifejlett mérete

2. Milyen a viselkedése (csapathal-e vagy sem. Amennyiben csapathalról van szó /ilyenek a pontylazacok, a dániók, a razbórák, a díszmárnák/, viszonylag sokat kell venned belőlük: nem tarthatsz ezekből 2-3 darabot. Az elfogadható darabszám ezekből: legalább 8-10 darab).


A páncélosharcsa, az elevenszülő fajok (pl. guppi, xifó, stb.) szintén szeretik a társakat, bár - pl. a pontylazacokhoz képest - nem olyan kifejezett ez a magatartásuk. Úgyhogy ezekből minimum 6 darab kell.


3. Mennyire békés (Betta mellé ne vegyél Szumátrai díszmárnát és Black mollyt, mert ezek tönkretehetik a Betta úszóit).

4. Vízigény: Ne vegyél Bettához Aranyhalat - a Betta melegvízi (26-30 fok) hal, az Aranyhal viszont a 22-23 fokos vizet kedveli.

5. Nyugodt, vagy inkább élénk halakat szeretnél? A Betta nyugodt, éppen ezért hasonlóan nyugodt halakat célszerű venned hozzá: pl. Platti.


Gondolj a növényzetre is. Inkább növényekből legyen jó sok, halból pedig kevesebb. Nem fordítva! Ezáltal könnyebb is lesz az akvárium ápolása is.

Persze a növényeknek a világítás mellett táp is kell.

2008. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kzs ***** válasza:
53%

/az előbbi válaszadó vagyok/


Most, hogy olvasom az első válaszadót, fogalmam sincs, miért kifogásolja kezdők számára a Bettákat.

Azért nem értem, mert ha odafigyelsz az általam írt dolgokra (amiket az előző válaszomban írtam), nem lesz gondod velük.

2008. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem kéne melléjük más halakat rakni, és én ugy tudom h a fiut bántják , nem alányt..és ha más halakat raksz be akkor a fiut fogják támadni , mert ingerli őket h ilyen szép és élénk színű...
2008. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kzs ***** válasza:
91%

/Az előbbi válasszal kapcsolatban/

Higyjétek el, nyugodtabb, békésebb halakkal szépen el van a Betta - csak olyan halakkal nem kell tartani, amik túl élénkek, és csipkelődősek (pl. Szumátrai díszmárna)


Az viszont végképp nem jó, ha csak Betta van az akváriumban. Ugyanis a fiú - ha a lányt meglátja, megkergeti, és ha kevés a növény (vagyis a búvóhely), akkor a lány nem tud elrejtőzni, amiért is a fiú agyonhajszolhatja. Ez végzetes is lehet a lány számára.


Pontosan ennek elkerülése végett szükséges alkalmazni - ívatás előtt - az ivásképesség-próbát.

És caak akkor van el a fiú a lánnyal, ha a lány ívásra érett!

2008. dec. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!