Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A balaton iszapja használható...

A balaton iszapja használható akvárium táptalajnak?

Figyelt kérdés
júl. 19. 19:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem cél az, hogy ronda, zavaros legyen az akvárium vize, és a betegség, paraziták bevitelének kockázata miatt sem szokás tavi iszapot akváriumba rakni.
júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Miért lenne ronda? Ha nem túrod fel...
júl. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Tilos! Tessék venni antikváriumban egy akvarisztikai szakkönyvet és abból tájékozódni.
júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha ennyire nincs rá pénzed akkor ne tegyél bele táptalajt. Nem kell se iszapot, se halszart, se virágföldet bele tenni. Gondolom úgyse igényes növényeket teszel bele.
júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Engem inkább az érdekel hogy mivel oltották meg ugyanezt amikor még nem lehetett minden sarki akvarisztikai boltban kapni ezeket a flancokat
júl. 19. 20:43
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Nekem kb. 40 éve virágföld volt az akvárium alján, és erre került rá a szitált sóder réteg!

A virágföldet előtte elterítettük tepsiben, és "megsütöttük" a gázsütőben, fertőtlenítés végett!

Nyilván, az ilyen akváriumtalajjal iszonyat óvatosan kellett bánni, nehogy felkavarodjon valahogy. Feltöltésnél, vízcserénél stb. egy vastag fóliát terítettünk az aljára, és arra öntöttük a vizet!

júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Max ha valami rasztahalaid vannak amik "bírják az anyagot" 😂


[link]


Én még "megsütve sem" ajánlanám a dolgot a halaknak!

júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Íme a tanulmány:

[link]

(én nem olvastam...még!).

júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én inkább maradnék a köveknél.
júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha valami viszonylag olcsó és természetközeli cucc érdekel akkor tudom ajánlani Nagy Viktor tápgolyóit:


[link]


Ezen kívül a szokásos virágföld/ tóföld/ föld az udvarról stb jöhet szóba ami nem drága s működhet, persze ezeket nem lehet utólag berakni ha már össze van rakva az akva.

júl. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!