Tetra EX 800 Plus külső akvárium szűrőt, hogy kell kitakarítani?
Légyszi valaki írja le részletesen, kezdő vagyok!
Köszönöm.
A csöveket és a vödröt+fejet célszerű külön takarítgatni, mert ha rövidebb ideig áll a szűrő kisebb a bacikolónia vesztesége. Sőt a vödör rekeszeit is sokan külön-külön "tisztítják" uezen okból, ami mindössze akvavízben való átmozgatást jelent ezzel lazul a rittyó.
15-20 liter akvárium-kész víz legyen készenlétben, főleg mert a vödörből a vizet nem kéne visszaönteni oda ahonnan jött.
Címszavakban: szűrő kikapcs, csapok zár, zárómechanika felold, adapter kiemel, szorítófülek felold, rotor/persely tisztít, rekeszek lögyböl, rekesz vissza sorrendre+szívóág csatornájára ügyel, perlon cserél ha kell, tömítések ken, fej vissza, adapter vissza, elemek illeszkedése ellenőriz (szorítóanya, adapter, fej), *** 'out' csap nyit, 'in' csap nyit, ha nem szív levegőt sehol akkor a vödör megtelik vízzel.
Ezzel a módszerrel nem kell a pumpát használni, a nyomóágon egészen a vízszintig töltődik a zárt rendszer.
*** Ajánlott a nyomóág végét egy 5 literes flakonba tenni mielőtt megnyitnád a csapokat, mert a csőből kihordja a rittyót a levegő. Miután újraindítod a szűrőt az első 5 litert nyomja az 5 literesbe, ne az akvába.
Köszönöm, próbáltam felfogni, értelmezni, valamikor neki fogok állni. Nagy meló lesz.Még nem volt takarítva a külső szűrő {"új"}. Csak az akváriumba lógó"ágai" vannak hetente 1x tisztítva és a belső szűrő.
Akkor külső szűrő kikapcs, karokat elfordítani. kinyitni, és mindent elmosni jól, aztán ugyanúgy, ugyanazokat a szűrő anyagokat visszarakni. És zárni, csapokat nyitni, és nem kell pumpálni, mert ahogy áram alá dugom, fel szívja a vizet, de az első 5 litert ne az akváriumba engedjem.
Jól értettem? Így csináljam?
Köszönöm.
Próbálom összerakni a képet…
Mekkora az akvárium? Mióta megy? A külső szűrő mióta megy? Milyen töltet van benn? Gyári? Ami a vödröt illeti 5-6 hónapig nem nyúlnék hozzá friss szűrőnél a (hozzá passzoló méretű és terhelésű akváriumnál), hadd szaporodjon a bacikultúra, esetleg perlon csere címén néznék rá.
„mindent elmosni jól” ez így kimondottan vészjóslóan hangzik egy akvárium szűrő esetében… a benne lévő rittyó lazítása lenne a cél, a tölteteknek új korukban kell sterilnek lenniük azt követően soha, az egész akváriumot éltető/méregtelenítő organizmusok szaporodási helyéül szolgál, a nitrifikálók bomló fehérjéken élnek, különböző törzsek egyre kevésbé mérgező vegyületekké alakítják a bomlástermékeket. Viszont ha túl sok a rittyó körülöttük akkor az oxigén dús áramló víz nem éri el őket, ezzel csökkentve a biológiai szűrés hatékonyságát, észszerű akva telepítésnél egy külső szűrő esetében ez 5-6 hónapos ciklusokban már előfordulhat (nyilván rá kell nézni a töltetre, de lehet még akkor sem igényel maszatolást).
A pumpa azért nem ajánlott, mert mivel ritkán használod a körülötte lévő tömítés beállhat, lenyomva a pumpát viszont elmozdul, gyakran vezetve szivárgáshoz. Viszont ahhoz, hogy ezt helyrehozd a tömítést kell visszaigazítani, ehhez szét kell szedni a fejegységet…
Pumpa nélkül nem szívja a vizet semerre áram nélkül, pláne nem fel, a gravitációt és a közlekedőedények elvét használod ki, hogy a víz eljusson a nyomóág felső pontjára. Az egész fenti folyamatnak az a feltétele, hogy a csövekben víz legyen és a rendszer zárt legyen (=megfelelően tömített/illesztett), ezért írtam, hogy a csövek és a vödör tisztítását külön kezeld.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!