Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megoldható 36 fokos szobában...

Megoldható 36 fokos szobában 20 fokos akvárium?

Figyelt kérdés
Első akvariumomat tervezem. Egyenlőre tervezek olvasgatok a témában, próbálom kiokosítani magam. Axolotlot szeretnék tartani 2-3 példányt, viszont a víz hűtésére nem találok megoldást ami megfizethető lenne.
2019. szept. 29. 13:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

" nem találok megoldást ami megfizethető lenne."


Ilyen mértékű hűtés zsebbe nyúlós történet, ráadásul pont axi, aminek extra hideg víz kell...

Még egy trópusi akváriumot is kihívás lehűteni, pedig az jóval melegebb is lehet.


Neked, nem mostanában lesz axolotl-od. Oda bekényszeríteni egy axit, nettó állatkínzás.

2019. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Salx Narval ***** válasza:
Ehhez hasonló. [link]
2019. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

Egy akváriumnak jóval nagyobb hőveszteségei vannak mint egy duplafalu szigetelt hűtőtáskának. Függ a víz mozgásától, üveg vastagságtól, felszíntől stb. Én kb. 10x-es veszteséget tippelnék tehát az elérhető hőkülönbség kb,2 fok körül lehet.

Hűtőtáskába való "Peltier" elemet külön is lehet kapni, egy 5-6cm-es lapka hűtőbordára szerelve, ha valaki nagyon ügyes beszerelheti egy akasztós szűrőbe.

2019. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, azt nem tudom, hogy menyit vinne le konkrétan az akvárium hőfokából mert ezzel nem próbáltam még csak abból indultam ki, hogy a normál jégakussal hideg levegő porlasztás mellett a 300-literes akváriumom 28 fok fölötti vizét simán levitte. Éjszaka nem is használtam. Az igaz, hogy beértem 24 fokkal de szerintem 20fokra is levitte volna ha hagyom. Természetesen nem csak a hideg levegő porlasztására hagyatkoztam, volt ventilátor is és a szoba hőmérsékletét is próbáltam nappali árnyékolással és esti szellőztetéssel kicsit hűvösebben tartani. Ez csak egy ötlet nem több, senkit nem bíztatok arra, hogy barkácsoljon vagy, hogy ilyesmivel próbálkozzon, megemlítettem hátha valaki hasznát veszi, vagy tovább gondolja és fejleszt rajta. Írtad, hogy külön is lehet kapni ilyen hűtőlapokat, azokból még jobb hatásfokút lehetne készíteni, már csak ezért is érdemes volt róla beszélgetni.:D
2019. okt. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

13-mas! Elhiszem hogy ez a hűtőtáska egy harmatgyenge gép , és erre a célra alkalmatlan, de azért amit leírtál az elég nagy hülyeség, a gyakorlatilag a hűtőtáska fogalmával nem vagy tisztában, ha ilyeneket mondasz.


" akváriumnak jóval nagyobb hőveszteségei vannak mint egy duplafalu szigetelt hűtőtáskának"


:) Ez igaz.

Ha a hűtőtáskát elfelejtjük bedugni! :D

Akkor ezzel az erővel egy fagyasztószekrénynek is kisebb a hővesztesége, mint egy akváriumnak, mert az is extrán szigetelt, és nem párolog, ugye?


Tegyük már tisztába a dolgot, bármilyen hűtő berendezésnek azért van szigetelt burkolata, hogy a kinti meleget ne engedje be, nem azért, hogy véletlenül se tudjon hűlni.

Hogy tudna nem szigetelt , jó hővezető burkolattal hűlni, ha a környezete melegebb?

Megfordul a termodinamika?


Ha abban a hűtőtáskában van mondjuk 10 fok, és pl egy spirálban bele van vezetve egy 35 fokos víz, akkor amíg az benne tartózkodik, értelem szerűen, hűl. A hűtésről meg egy hőcserélő gondoskodik.

Az igaz, hogy közel sem elegendő mértékben, de ettől még az elv az működik.

Ekkora hőmérséklet különbséghez jóval nagyobb hűtőkapacitás szükséges, ez tény.

De az is tény, hogy sokan csináltak már (én is!) használt, de működő hűtőből vagy kis 40 literes fagyasztóból (amiknek sokkal jobb külső szigetelése van egy hűtőtáskánál) nagyon hatékony akváriumhűtőt.

2019. okt. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Alapból nem beszélhetünk hőveszteségről az akvárium esetében, mert ha a kérdező kienged a csapból nyáron egy 20-25 fokos vizet, és az a környezetétől lesz 35 fokos, akkor pont nem hővesztesége van, hanem felmelegszik.

Hővesztesége kizárólag a párolgás miatt lehet, de az még akkor is jelentéktelen mértékű (a célokhoz mérten) ha ventilátorokkal van fújva a víz felülete.

2019. okt. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

15-16! Ha nyelvtanilag közelítem a kérdést akkor a hőveszteség valóban hőleadást jelent, nekem tökmindegy milyen irányú neked nem. Akkor hőveszteség helyett energiaveszteséget helyettesítenék be talán így már érthető vagyok.

" amit leírtál az elég nagy hülyeség, a gyakorlatilag a hűtőtáska fogalmával nem vagy tisztában, ha ilyeneket mondasz." Köszi, tehát a hompresszoros hűtőnek megvan a teljesítménye akár -30fok elérésére is, egy termosztát kapcsolja le a kívánt hőfokon. A hűtőtáskához teljesen hülye vagyok inkább a peltier működéséről írnék: Egy ötvözet ami jó áram de rossz hővezető anyag, egyenáram átvezetésekor az egyik fele melegszik a másik hül. A két oldal közötti kb. 20-fok különbséget nem tudja meghaladni ezért termosztát nem is kell bele. A folyamat egyébként megfordítható ha az egyik oldalt melegíted a másikat hűtöd egyenfeszültséget generálhatsz vele. Ne azt keresd hogyan lehet belekötni, már tisztáztuk hogy hülye vagyok!

2019. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Salx Narval ***** válasza:
Már bánom, hogy egyáltalán megemlítettem, nem akartam én vitát kelteni.
2019. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem vagy te hülye, csak az akvárium hűtéshez.


Arra mondjál valami okosat!

(Az okos az az, hogy hatékony, de olcsó)

2019. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Salx Narval!

Nincs ezzel baj, ha konfrontációval jutunk el valami épkézláb forradalmi megoldáshoz, én bevállalom! Elég széles a hátam, megbírom, ha jó sül ki belőle, ennyit megér! :)

2019. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!