Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megoldható 36 fokos szobában...

Megoldható 36 fokos szobában 20 fokos akvárium?

Figyelt kérdés
Első akvariumomat tervezem. Egyenlőre tervezek olvasgatok a témában, próbálom kiokosítani magam. Axolotlot szeretnék tartani 2-3 példányt, viszont a víz hűtésére nem találok megoldást ami megfizethető lenne.
2019. szept. 29. 13:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szoba az ahol 36 fok van?
2019. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tető tér nyáron 36 fok. Nyilván nem állandó, de 1-2 hónapig nyáron délután simán van annyi, éjszaka is 27 fok.
2019. szept. 29. 13:53
 3/23 anonim ***** válasza:
Ventillátort szoktak.
2019. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
*használni.
2019. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%

Ventilátor max pár fokot hűt , nem 16 ot...

Akvárium klíma, más opció nincs.

2019. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 peca1000 ***** válasza:

Rakass be klímát a szobába.


Az neked, és nekik is jó lesz.

2019. szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Sajnos egyenlőre nem kivitelezhető a légkondi beszerelése, az akváriumba való kondik pedig elképesztően drágák 150ezer alatt nem is nagyon találtam.
2019. szept. 29. 20:49
 8/23 Salx Narval ***** válasza:
100%
Talán megoldás lehet egy 25-literes kis hűtőtáska, mi ugyan italhűtésre használjuk de spirálisan feltekert slaggal amit keringet egy szivattyú kellemes vízhőmérsékletet tudsz csinálni. 12v és 220v ról működik és kb 17fokkal tud kevesebbre hűteni a kinti hőmérsékletnél. Egész nyáron át üzemelt minimális a fogyasztása csak ügyesen meg kell oldani a csövek be ill kimenetét (barkácsolás). Ha a táska falához szorosan feltekered a spirált akkor még italhűtőként is használhatjátok. Ja, mi 17 Ft ért vettük, azt hiszem ennél olcsóbb nincs csak drágább. Régebben hűtöttem akváriumot sima hűtőtáskával is ( jégakussal) csak ott légpumpával hideg levegőt fúvattam, itt is kb 10méter légvezetéket feltekercseltem két literes fagyott vízzel teli palackra és teleraktam jégakuval amit időnként cserélgettem. Mint kiderült teljesen feleslegesen mert a halak simán bírták a hőmérsékletet csak én nem.:D Nyilván nálad fontosabb a hidegebb víz. Hát, nem sok amit írtam de talán mész valamire az ötlettel, minden esetre nem százezres tétel. Mellette persze mehet a ventilátor, az árnyékolás és a vízfrissítés is, a világítás által termelt hőt is érdemes csökkenteni.
2019. szept. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Salx Narval ***** válasza:
17 ezer, de gondolom kitaláltad magadtól is.:D
2019. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

Az hűtőtáska pont nem hűt, ha beleteszel valamit jó ha nem melegszik fel. Semmit nem, mint hűtő.

Kis hűtőkből is csak a kompresszor jó, ez tud hűteni meg fagyasztani is.

2019. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!