Mit gondoltok, az állatoknak vannak érzelmeik?
Sziasztok! :) (16L)
Kíváncsi lennék, hogy szerintetek az állatok rendelkeznek-e érzelmekkel? A biológia tanárom szerint nincsenek érzelemeik és erről rengeteget 'vitáztam' már vele. Számos érvvel lehetne bizonygatni hogy igenis vannak érzelmeik. Máskülönben ne feledkezzünk meg Charles Darwinról aki már az 1880 as években is írt az állatok érzelmeiről (pl az ember és az állat érzelmeinek kifejezése/1886/ c. könyvében )
Szóval várom a véleményeteket.
A válaszokat előre is köszönöm:)
#36
Remélem hogy viccnek szántad amit írtál meg a hozzá csatolt videókat
Ember van szemed, láss! Szerinted ezek a videók bizonyítékok? Vicces vagy.
Egyébként meg tisztességesebben is beszélhetnél. Itt senki nem kretén attól hogy mindenkinek megvan a maga álláspontja a témáról.
További szép napot!
Szegény 13-as jól felütötte magát!
Egy hete láttam hogy egy 8 éves kutyát egyszerűen leadott a gazdája, a menhelyen persze kapott kis házat meg ennivalót, de nem jött ki a házából és nem is evett, majd pár nap alatt belehalt a fájdalmába.
De azt hozzátenném, nincsenek érzelmeik, a-a!
#41 szerintem 36-os szarkasztikus próbált lenni csak írásban ez nem jön át.
Amúgy meg pár napja érkezett hozzám két kölyök patkány, ha kinyitom a ketrecet fel-alá ugrándoznak, ha berakom a kezem az egyik rutinból felszalad a vállamra és elkezd nyalogatni, ha nem is "szeretet" be egyértelműen örülnek hogy látnak.
#46 mondjuk ha be lennél zárva egy terembe ahonnan nincs kiút szerintem te is megzabálnád a halott barátod, ez inkább túlélési ösztön. Amúgy érdekes hogy egyes esetekben a kutya először fel akarja ébreszteni a gazdáját, stresszel, pánikol, elkezd nyalogatni, csipkedni, majd egyre jobban ráncigálni míg a fogai felsértik a bőrt és beindulnak az ösztönök, sokszor ezért lesz megzabálva a gazdi viszonylag gyorsan.
De egyébként igen, az állatok egyszerűbbek de a maguk módján szeretnek.
#48 miért, egy kutya nem örülhet valaminek? Nem lehet szomorú mert egész nap egyedül van vagy mert a gazdája 10 év után bedobta a sintérhez? A boldogság is egy érzelem márpedig az sok állatnál megfigyelhető.
Nyilván annyira nem komplex mint egy embernél de az alapvető érzelmeik megvannak.
A hivatalos, tudományos álláspont az, hogy az állatok nem éreznek. Érzelmeket. Amíg ezt nem ismeri el a tudomány, addig azt csinálnak az állatokkal, amit akarnak. A tudomány nevében is. Lásd állatkísérletek. Szintén nem ismeri el a tudomány , hogy az állatnak lelke van. Ma már néhány helyen ez le van írva: érző lényen nem lehet ķísérleteket, vagy fájdalmat okozó műveleteket végrehajtani. Így nyugodtan lehet homárokat élve főzni, ami azért nem lehet kellemes, gondoljunk már bele, csincsillákat élve nyúzni, hüllőkről nem is beszélve.
Keressetek rá a tavalyi német gyógyszerlabor állatkísérlet videójára, aztán nézzetek annak a majomnak a szemébe aki a főszereplő volt, es nem élte túl. Aztán lássátok meg benne a rettegést, attol hogy mi lesz a következö rémtett ellene.
Ja, ugyanúgy azt mondják, hogy az állatok nem éreznak a szex/ párosodás során semmit. Ha azt mondanák hogy éreznek nem lehetne ivartalanítani, ami egyébkènt külső, belső szervek eltávolítása.
Azt hogy te meg te miheg férsz hozzá nyilvánosan, mit tudsz elolvasni, az egy dolog. Az hogy a kedves " tudósok" mire jottek kozbe már rá az meg egy másik folog, mert azt lehet, hogy te sose fogod megtudni, vagy csak harminc év múlva. ( ez a kettő majdnem ugyanaz xd)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!