Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért hiszi azt, hogy az állatoknak nincsenek érzelmeik, lelkük?

Figyelt kérdés
Többször is hallottam már emberektől, tv-ben, hogy az állatoknak nincs lelkük és nincsenek érzelmeik...hogy gyakorlatilag ők csak biológiai gépek. De könyörgöm, annyi minden utal rá,hogy igenis tudnak szeretni,félni,szomorkodni,szinte hallod, amit mond neked egy állat a testbeszédével! Akkor hogy állíthatja valaki,hogy ők nem éreznek?? Ami a legjobban felháborít, az az, hogy ezt az állítást a mai fiatalok komolyan is veszik! Ugyanis minden bűntudat nélkül tekerik ki a macska nyakát, akasztják fel a kutyát és találnak ki válogatott kínzásokat... Mit lehetne tenni, hogy az emberek végre felfogják, nem mi vagyunk a világ egyetlen érző és gondolkodó faja, és pusztán azért, mert mi nem vagyunk képesek megérteni az állatokat, nem jelenti azt,hogy ők nem is képesek olyan szintű érzelemvilágot kialakítani,mint mi...
2009. máj. 13. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Elmondom, hogy miként van ez: én nagy állatvédő vagyok, ugyanúgy szemrebbenés, és lelkiismeret-furdalás nélkül lőném fejbe a tizenéves hülyegyerekeket akik heccből nyírnak ki állatokat, mint a 70+ éves néniket/bácsikat akik évente kétszer nyírják ki nőstény állatuk almait, mert ezt szokták meg. Azonban van egy szint amikor meg kell állni, és tudomásul kell venni, hogy az állatok ösztönlények. Minden amit tesznek ösztönös, nem érzelmek vezérlik őket. Aki ezt nem tudja elfogadni, és emberi érzelmeket tulajdonít a kutyájának/macskájának, az általában több kárt tesz, mint hasznot. Ugyanis ezek az emberek képesek azt bemesélni maguknak, hogy ő pici kis állatkájuk szerelmes lett a szomszéd kicsi állatkába, és mennyire szeretne gyerekeket tőle. Holott ez nettó baromság, az állatok nem lesznek szerelmesek, és kölyköket is kizárólag a szaporodási ösztön miatt nemzenek. Szóval az állatokat lehet szeretni (kell is), de emberi érzelmekkel felruházni őket tudatlanság/butaság.
2009. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha az állatok pusztán ösztönlények lennének, nem lenne személyiségük....akkor egyforma lenne az öszses kutya, egyforma lenne az összes majdom, az összes ló...de nekik személyiségük van...van, amelyik kedvel vagy épp nem kedvel dolgokat, van, amelyik barátkozik, vagy, amelyik fenn hordja az orrát... ezek emberi tulajdonságok.... vagyis csak az egoista emberiség gondolja, hogy ezek az ő kiváltságai
2009. máj. 13. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert hülyék.

Azért, mert elolvasnak néhány könyvet, amiben azt látják, hogy az állatok ösztönlények, és minden cselekedetüket ez irányítja.

NEm tudom. Ha a macskám azért szeret, mert megetetem naponta, akkor is szeret, szerintem teljesen mindegy, hogy a kajáért vagy mert vakargatom a hasát.

2009. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Én nem tudom, milyen tv-t nézel, de régóta bizonyított tény, hogy az állatoknak nem csak érzelmeik vannak, hanem egyenesen elpusztulnának, ha nem féltenék az életüket, ha nem védenék a területüket.


Az igaz, hogy buksi nem fog szerelembe esni a szomszéd lány kutyusba, bááár. Ugye a kutyáknál megszokott, hogy össze-vissza párosodnak, amelyik nőstény szembejön azzal, de előfordul olyan is, természetben, hogy hasonló típusú fajnál mindig egymást választják szaporodás idején, hát mi ez ha nem szerelem :P De viccen kívűl, ritkán, de ilyen tényleg előfordul, és mi nem tudhatjuk mi áll a háttérben, hisz mondhatjuk, hogy bevált neki az adott hím, vagy a nőstény, de hát nem az lenne a cél, hogy a gének keveredjenek? Ellent mond a normálisnak, valami furcsa okból, ők egymást választják.


És valóban van különbség személyiség között is. Bizonyos érzelmek mérhetőek, és minden ilyen mérhető érzelmet meg is találtak az állatoknál is.


De ha az emberről beszélünk, vajon nem puszta génfenntartásról van szó, ha mi hozunk létre utódokat, tudván hogy mennyi fájdalommal jár egy szülés, mennyi gond van egy gyerekkel, és mennyire túl van szaporodva már az ember. Vajon nem puszta génfenntartás az, amikor ahelyett, hogy az ember árvaházból vinne haza egy kisgyereket, inkább egy vér szerintit hoz össze?

Dehogy nem, mi más lenne? :)

2009. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ők tényleg személyiségek, talán nem olyan bonyolult a lelkük, mint az embernek, de aki azt akarja bemagyarázni nekem, hogy csak ösztönlények, annak még nem volt kutyája, macskája.
2009. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak, hogy nem volt neki, de ez egyértelmű is. Az érzelmeink az agyunkban generálódnak, kémiai és elektromos változások. Na most ha a mi agyunkban végbemennek, akkor már mér ne mennének végbe egy állat agyában?


Az tény hogy egy kutya nem lesz olyan bonyolult lélek, mint egy csimpánz, ami meg nem olyan bonyolult lélek, mint egy ember.


De hogy a legelső hozzászóló még írja, hogy aki azt hiszi, hogy vannak, az egyenesen tudatlan (vagy mit írt) hát nem is tudom. :D Túl azon, hogy logikus, hogy nem is menekülne, ha nem félne, persze ez még lehetne ösztönös, de nem látszanának rajta a félelem reakciói. Ha ránéz az ember egy olyan állatra, amelyik fél, ha az nem is menekül, akkor is látszik. Ez a kifejezés csak ösztönből felesleges, ösztönből max menekülhet, de nem ülhet ki rá a félelem.

Jó túl ezen van egy rakás emberszabású kísérlet is. És ha egy csimpánz, vagy egy gorilla jelbeszéddel elmutogatja a gondozójának, hogy szereti, vagy hogy mit nem szeret, az nem lehet ösztönös, mert megint nincs értelme, ezek egyértelműen érzelmek. Ösztönből megtesz valamit egy állat, vagy nem, de nem közli hogy mit szeret, és mit nem.

Túl ezen pedig ott voltak az agy vizsgálatai, ahol egyértelműen bizonyították, hogy ha egy állat fél, ugyanazok a folyamatok játszódnak le az agyában, mint mikor egy ember fél.


Szóval, aki a mai világban állítja, hogy ösztönlények, az valahol nagyon eltévedt, és valamit nagyon elnézett. :D

2009. máj. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy jópáran egyetértetek velem :) Akkor mégsm én vagyok a hülye...ugyanis ami a kérdést megfogalmazta bennem, az egy érzelmi élményem a párom kutyájával. A kérdés előtti napon a kutyának egész nap epilepsziás rohamai voltak, olyan hosszúk, mint még soha...azt hittük, bele is pusztul szegény. Ez nem történt meg, viszont éjszaka mikor kimentünk sétálni, a kutya szó szerint könyörgött nekünk, hogy ne hagyjuk ott hanem legyünk vele, annyira félt és annyira hiányolta a szeretetet. A szemében és az egész testbeszédén látszottak az ÉRZELMEI! Még el is sírtam magam, attól féltem, azért csinálja ezt, mert esetleg közeleg a halála. Végülis kiderült, nem a halálát, hanem egy újabb rohamot ÉRZETT meg előre a kutya. De pl az sem lehet ösztönös, hogy az én kutyám mindenkitől fél, és csak ott mer lenni,ahol én vagyok. Nem tudom egy pillanatra sem otthagyni sehol, mert kb 4-5 méteres távolságnál messzebbre nem megy tőlem, annyira ragaszkodik hozzám. És pl a páromnak egy év kellett ahhoz, hogy megszokja és barátságosan viselkedjen vele. Magyarul bizalmat épített ki egy addig idegen emberrel...a bizalom is emberi érzelem, nem? Vagy nagyon sok esetem volt már lovakkal...a lovak is nagyon könnyen ki tudják fejezni az érzelmeiket...pl mikor egy vadidegen ló odasétál hozzám, megszagol, odadugja a fejét, majd dörgölőzni kezdi hozzám azt a nagy pofiját...ez kb annyit tesz: Szia, tetszik a szagod, leszünk barátok? Nem hinném, hogy ösztönből dönti el egy ló, ki szimpatikus neki és ki nem....
2009. máj. 14. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt még eldöntheti ösztönből, ki szimpi, de hogy ösztönből dörgölőzik hozzád, azt már nem hiszem, hisz az életben maradáshoz arra hogy odadörgölje a fejét, semmi szükség, tehát az ott már biztosan az érzelem megnyilvánulása, valóban :)
2009. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nállam kicsapta a biztosítékot...

A hozzászólásnak köze sincs az állati inteligenciához, inkább az emberi butasághoz, amivel az állatok viselkedését akarják megmagyarázni a tudatlan emberek!

Az állatok amellett, hogy születésüktől fogva egyéniségek, akik barátságokat kötnek függetlenül a szaporodási kényszertől, vagy akár a fajtól, akik problémákat oldanak meg... ja, tényleg ösztönlények....:/

Ahol társas viselkedés van, ott az érzelmek összekötő erejűek, ott inteligencia van, ott gondolatok vannak!

Nézz csak egy farkasfalkát, vagy otthon a macskát amelyik életreszóló barátságot köt a kutyával vagy a papagályjal... legyőzi az ösztönét hogy elfusson vagy hogy egyen...mert gondolkodik, mert érez, mert az valamiért neki jó!

Az emberek másik fele azért tartja ösztönlényeknek az állatokat, mert így érzelmileg elzárkózhat tőlük, hogy hagyja szenvedni, megöli vagy megeszi őket!

Így már nem is nem tűnik bűnnek!

Csak kérdem én, milyen lehet egy ilyen ember viszonya más emberekhez, gondolom ott is bemagyarázza, hogy a másik nem érzi, nem érti, nem tudja, nincs hozzá joga....de azt már rasszizmusnak hívják és az egy másik téma!

2009. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!