Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha valaki kutyát akar, miért...

Ha valaki kutyát akar, miért nem menhelyről hoz egyet?

Figyelt kérdés
Szerintem ha valaki szereti az állatokat, igazán segíthetne rajtuk úgy, hogy menhelyről szabadít ki egyet. A fajtiszták úgysem fognak soha éhezni, vagy rossz körülmények között élni.
2010. márc. 13. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos az emberek egy részénél a kutya inkább státusszimbólum, mintsem családtag. És mégse "villoghatnak" egy menhelyi kutyával. :(


Nekem volt már fajtiszta is, menhelyi kutyusom is, mindkettőt ugyanúgy lehet szeretni!!! Most nincs, mert nem kertesben lakunk már. :( Hiányzik a kutya!!!!

2010. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van egy mentett keverékem IS és egy fajtatiszta kutyám is. Azért szerettem volna olyan fajtát, mert egyrészt szeretnék vele sportolni és ami a vágyam, arra ez a fajta kifejezetten alkalmas. Meg azért, mert szerettem volna egy bizonyos tulajdonságokkal rendelkező kutyát és egy fajtatisztánál nagyjából tudod, mire számíthatsz. Kerestem menthető fajtatisztát, de mivel viszonylag ritka fajta, sajnos sok hónapos keresés ellenére sem találtam, így vásároltam. De mindkét kutyámat ugyanúgy szeretem, nem az a fokmérője, hogy keverék-e vagy sem. Viszont ha nem a divatmajmolás vezeti az embert, hanem határozott elképzelések, akkor nincs azzal semmi gond, ha fajtatisztát szeretne. De ha csak kedvencnek kell, kifejezett elvárások nélkül, akkor valóban célszerűbb menteni.
2010. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem /pillanat keverék kutyusom van, ideiglenes befogadótól van, úgyhogy ha nem kelt volna el, előbb-utóbb ő is odakerült volna(bár erre gyakorlatilag kevés esély lett volna, mert gyönyörű:) Aműgy egyet értek veled. Ennek ellenére egyszer megfogadtam, hogy életem során valamikor szeretnék egy fajtiszta németjuhászt, de nem azért, mert "húúú ezt figyeljétek, nekem milyen kutyám van" okokból, hanem mert borzasztóan beleszerettem abba a fajtába, pláne, ha a szemébe nézek....:)
2010. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A fajtiszták úgysem fognak soha éhezni, vagy rossz körülmények között élni????

ezt a marhaságot honnan vetted? valószínű, még nem jártál szaporító telepen, vagy nem nézel tévét????

nem véletlenül vannak fajtamentők:S

2010. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége nem tudja, hogy a menhelyek is tele vannak fajtatiszta kutyusokkal, ha valaki státuszszimbólumként keres fajtatisztát, akár menhelyről is örökbefogadhatna.

Mi fogadtunk már úgy örökbe kutyát, hogy öreg és beteg volt, ezért törzskönyvvel, oltási könyvvel együtt beadta a szerető gazdija a menhelyre. Még közel másfél évig éldegélt velünk boldogan.

De fiatal, vagy éppen majdnem kölyök fajtatiszták is vannak bőséggel, ha valaki éppenséggel ragaszkodik hozzá. Sajnos még mindig kevés a propaganda.

2010. márc. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Mert egy életre kihatással van a kutyára a rossz tapasztalat. Messziről megmondom a viselkedéséről egy kutyáról h menhelyi volt valaha, látom a szemében.

Sokat megyek a kutyáimmal gyerekek közé és ha nem ismerem az előéletét nem tudnám biztosan hogy nem lesz e rossz reakciójuk, ezt nem engedhetem, ezért csak tenyésztőtől veszek kiskutyát és én szocializálom, vigyázok rá h soha ne érje rossz tapasztalat, így felnőttként bátran viszem akármilyen gyerekek közé.

2010. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van menhelyi kutyusom. Egy igazi bohóc, nem lehet mellette unatkozni. Van fajtatiszta kutyám is , nagyon jól kijönnek egymással. Mindig együtt viszem őket sétálni. :D
2010. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!