Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik az intelligensebb...

Melyik az intelligensebb állat szerinted, a macska, vagy a kutya?

Figyelt kérdés

Érveket/ellenérveket is írjatok légyszí.



(Tudom, ez leratív, és ezt több okból nehéz meghatározni (a két állat más-más agyrészei fejlettek), de most a hétköznapi dolgokra lennék kíváncsi...)


2013. jan. 22. 13:08
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Direkt azért írtam, hogy ne azok a válaszok jöjjenek, amik arról szólnak, hogy ezt nem lehet meghatározni, mert mások. :D
2013. jan. 22. 15:25
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Hétköznap a kutyám intelligensebb,-hétvégén meg a macskám az okosabb:)
2013. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
33%

írtam, hogy ne azok a válaszok jöjjenek, amik arról szólnak, hogy ezt nem lehet meghatározni, mert mások. :D



Pontosan igen nemmel, kutya macska válasszal valóban nem lehet meghatározzni.

De átlagban igen illetve körbe lehet irni.

Konkrétan még azt se lehet megmondani, melyik a szelidebb?

Az ember vagy a gorilla?

Oké hogy a gorilla ezerszer gyakrabban tép szét akár az embert, más lényt vagy akár a fajtáját mint az ember, na de nem épit hidrogénbombát...


Vagy másik példa: melyik okosabb? A szamár vagy a ló? Sokan azt hiszik hogy a ló mert azt rengeteg mindenre meg lehet tanitani amire a szamarat nem. Persze hogy nem mert a szamár kiröhög, a szamár röhög rajtad, mert a szamárnak még humorérzéke is van.


Szóval oké hogy vannak kiemelkdő képességű kutyák és macskák a másik fajára rendelkező képességeket is felülmulva.


Azt hiszem a kérdező az IQ-EQ vitába vitt bele minket.

Talán azt kellene végigvinni hogy az IQ-EQ megfelelő párositását melyik fél képes jobban kihasználni?


Mert nem szivesen lennék Gandhi kutyája aki nem emel kezet a sintérre amikor az el akar vinni, de hitler macskája se aki agyonver hogy megmentsen az oroszoktól...

2013. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
A KUTYA
2013. jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%
Eddig a kutyám volt,de most Piros Disznóra tippelnék:D
2013. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
49%
A leratív = relatív?
2013. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Lienah ***** válasza:
46%
Piros Disznó a nyerő, lecserélném a macskámat rá:D
2013. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ezeket mind tudom. Pont azért írtam. :D Csak nem akarok bele menni most abba. xDDDD
2013. jan. 22. 16:03
 29/31 anonim ***** válasza:
63%
Miauuuuuuuuuu!!!!!
2013. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Másba-másban okos a két állat. Minden stílusfüggő. Én ismertem egy olyan kutyát aki az előélete miatt(egy bolond néninél lakott, aki hol az ágyában altatta, hol otthagyta az út közepén, és azt mondta neki, hogy maradj) viselkedett bizonytalanul és inkább a saját érdekeit követte. Erre azt is mondhatnánk, hogy a bolond néni megnevelte, elvégre előtte lehet, hogy más volt. Egyszóval a kutyából lehet macskastílusút csinálni, de ez igaz a macskákra is, ha mondjuk gyerekkorodtól kezdve te neveled. Nincs a kettő között különbség. Egymás mellé teszel egy kiscicát és egy kiskutyát, és elhatározod, hogy ugyanolyan stílusúra neveled őket, akkor nem lehetetlenre gondoltál. Persze lehet, hogy egyiknél nehezebb lesz a változást végbevinni, de az eredmény ugyanaz(itt az IQ szintjükre gondolok).
2013. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!