Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik az intelligensebb...

Melyik az intelligensebb állat szerinted, a macska, vagy a kutya?

Figyelt kérdés

Érveket/ellenérveket is írjatok légyszí.



(Tudom, ez leratív, és ezt több okból nehéz meghatározni (a két állat más-más agyrészei fejlettek), de most a hétköznapi dolgokra lennék kíváncsi...)


2013. jan. 22. 13:08
1 2 3 4
 1/31 Lienah ***** válasza:
82%

Szerintem a macska, mégpedig azért mert elég intelligens ahhoz hogy az egója határozzon meg mindent. Nem pitizik (persze kunyizni, kunyizik), többnyire megszerzi/eléri amit akar. Csak akkor megy oda hozzád ha kedve van, nem hódol be és nem helyezi magát az ember alá...

1 hét se kell és tudja hogy az alomba kell piszkítani (míg a kutyával ugye más a helyzet). Nem kukázik vagy eszik meg akármit (de lehet másoknál más a helyzet). Nem nyávog és nem őrjöng, nem ugrál ha jön valaki (csendben, távolságtartóan örül). Ha valami baja van, nem nyüszög a sarokban, hanem elédáll és konkrétan "megmondja". Eszébe nem jut sárba ugrálni, visszahozni a dolgokat (csak mert kérik), szóval nem épp egy engedelmes jószág, megvannak a saját "elvei"/tartása.... Remélem nem volt túl kimerítően hosszú válasz:)

2013. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit nevezünk állati intelligenciának.

Szerintem a kutya tanulékonyabb, de a macska kreatívabb egy probléma esetén. Biztos vannak ellenpéldák, de nekem ilyen benyomásom alakult ki.

2013. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
34%

Lienah, amit az első bekezdésben írtál, az egy békára is igaz. :DD

A többi meg inkább azt mutatja, hogy a macska kevésbé szociális. Ez is egyfajta intelligencia, nem tudom, a kérdező, erre gondolt-e.


De amúgy tök igaz, szóval nem kekeckedni akarok. :))

2013. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Az IQ-ja a macskáé magasabb. Az EQ azonban a kutyának magasabb.

Orrhosszal mögöttük van mindkettőben a béka.

2013. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Kutya orrhosszal de béka arányokra vetittve. és természetesen nem boxer orrhosszra gondolok hanem németjuhász.
2013. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

"Orrhosszal mögöttük van mindkettőben a béka."

Senki nem is mondott mást. :))

2013. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Szerintem az első válaszoló arra gondolt, hogy a macska egy öntudatos lény. :) Személy szerint én is a macskára szavaznék, ha választani kéne (de azt is tudom, hogy miből ered a két faj különböző viselkedése). A macska mérlegel, majd eldönti mihez akar kezdeni. Egy kutya viszont akár gondolkozás nélkül fejjel megy a falnak (ha jól nevelték), ha a gazdája arra kéri.

Egész életemben kutyák és macskák között éltem, szóval volt időm megfigyelni a viselkedésüket. :) Plusz azt is gondolom, hogy a macska lehet a társad, a jóbarátod, amikor egyenragú felek vagytok, de attól még szeret és bizony hűséges! (ha jól nevelted). Ellenben a kutya "örök gyereked" marad.

2013. jan. 22. 13:32
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Az első által is leírt okokból én is a macskát mondanám.


Igaz, a macska kevésbé szociális, de ahogy valaki írta: az EQ és az IQ két különböző dolog.

2013. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Jéé, most eszembe jutott egy furcsaság. :O Az én legkedvesebb macskámat kölyökként egy kutya pátyolgatta, és kutyák között nőtt fel (persze nem ujszülött korától). Nem tudom, hogy ez mennyire játszhatott szerepet abban, hogy most ilyen hűséges, értelmes, élénken kommunikáló felnőtt lett.
2013. jan. 22. 13:35
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
A kutya és a macska amúgy ugyanaz a faj, csak a kutya a him, a macska pedig a nőstény.
2013. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!