Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik az intelligensebb...

Melyik az intelligensebb állat szerinted, a macska, vagy a kutya?

Figyelt kérdés

Érveket/ellenérveket is írjatok légyszí.



(Tudom, ez leratív, és ezt több okból nehéz meghatározni (a két állat más-más agyrészei fejlettek), de most a hétköznapi dolgokra lennék kíváncsi...)


2013. jan. 22. 13:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Nálunk a dolog valahogy így néz ki; a kis tacskó a leginkább találékony és a legtöbb összefüggésre is ő jön rá. A macska is elég okos, de nem "öntudatosabb" a tacskónál, aki egy makacs kiskutya. A nagy kutyámnál meg szerintem a csirkéim is okosabbak, legalábbis, azokat is könnyebben tudtam bármire is tanítani. De lehet, hogy az a kutya fogyatékos, biztos van kutyában is olyan... =P


Mindkettőjüknél "okosabbak" egyébként a varjak, hollók, akik eszközhasználatra képesek (nem embertől tanulják az eszközhasználatot, szigeten élő varjak is maguktól jöttek rá bizonyos eszközök használatának módjára), az információt hihetetlen módon és pontossággal közvetítik társaiknak akár generációkon keresztül is; vagy a disznók, akiknek valamilyen szinten a legújabb kutatások szerint van önmagukról alkotott képe (és a tükörképüket sem másik malacnak tekintik, hanem nagyjából értik, mi a tükör; tudnak a tükörben látottak alapján tájékozódni is), ráadásul olyan bonyolult összefüggésekre jönnek rá, amiről kutyák vagy cicák még csak nem is "álmodhatnak". A lovak és galambok ugyanakkor képesek szimbólumokat felismerni, és tájékozódásban (és emlékezőtehetségben) messze felülmúlják az ebeket és cicákat. Ellenben, a kutya veleszületett képessége, hogy felismeri az ember metakommunikációját. Egy újszülött kiskutya is megérti az ember által közölt jelek nagy részét, míg más állatoknak ezt meg kell tanulnia. (Pl. Clever Hans, a "szuperokos" ló is tanulta az emberek metakommunikációját, míg egy kutya alapvetően ilyen tudással születik.)


Ezt a sokat csak azért írtam le, hogy szemléltessem; az állatok intelligenciája nem egyszerűen változó, de igen nehezen feltérképezhető is; minden állat épp olyan módon és mértékben okos, amennyire erre szüksége van az életben.

2013. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

A válasz valóban összetett és akkor még ott van a fedés. Ez alatt azt értem hogy fajon belül elétérések vannak s mig bizonyos dolgokban a macska vezet bőven előfordul hogy egy jobb képességű kutya felulmulja abban a rosszabb képességű macskát.

És nem csak a veleszületett képességekre gondolok, példa erre a kérdező példája miszerint kutyák közt felnőtt macska felülmulhatja egyes kutyák kutyákra jellemző képességét.


És még nem beszéltünk a számtalan kutyafajtákról melyek ép egyes képességekben mulják felül társaikat más képességek meg rovásra kerülhetnek.

És gondolom van ilyen macskafajtákban is csak ezek még kevésbé ismertebbek...


Az, hogy sosem lesz egy macska olyan szociális mint egy kutya szerintem alapjaiban téves megállapitás lenne. Max. úgy lehet igaz ez a gondolat, hogy kutyák közt felnőt macskát sosem fog az összes kutya legyőzni szocialitásban de bőven lesz olyan kutya amit ez a macska le fog győzzni.

2013. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%

"A kutya felnéz ránk, a macska lenéz minket. Őszinte érzelmeket csak a disznó szemében láthatunk"


(Conrad Lorenz)

2013. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Mert arra hasonlitunk a legjobban.
2013. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam valahol, de nem tudom szo szerint visszaadni.:)

Ha reggel felkelsz es egy kutyat talalsz az ajtod elott, akkor azt tuti, hogy valaki odaultette.

De ha egy macskat talalsz, akkor az elozo gazdit illetoen betelt a pohar (a macskanal) es most megprobalna veled... :)))

Nekem ez nagyon tetszik, van cicank es kutyank is, nem tudnek donteni. Mindketto produkal olyanokat...:)))

2013. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

Pedig elöbb utóbb dönteni kell. Kutyát vegyek vagy macskát?

Persze lehet mindkettőt is de akkor viszont vázád nem lesz...

2013. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
33%
Elnézést az offolásért de eszembe jutott egy családi sztori. Elromlott a tévénk. Apám megpróbálta megszerelni. Miután ez nem ment olyan ideges lett hogy elkezdte ütni a tévét. Emiatt leesett róla a váza s összetört. Így volt egy továbbra is rossz tévénk, viszont vázánk már nem volt...
2013. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
:DDD
2013. jan. 22. 15:04
 19/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet egyértelműen kijelenteni,hogy melyik,mert vannak területek amiben az egyik erősebb -míg más helyzetben a másik arat babérokat.Ezen belül meg vannak egyedi kiemelkedően okos,vagy saját fajára jellemző megszokott viselkedésétől eltérő egyedek. Gyermekkoromban volt egy macskám,-az anyaállat fiatal volt és nem gondozta kölykeit,egyet bírtam közülük megmenteni-rendkívül ragaszkodó és okos állat lett,mutatványokra tanítottam meg, pl:visszahozta a textillabdát,jött velem a boltba és megvárt az ajtó előtt stb.Ellenben volt olyan kutyám akibe nem szorult semmi szolgalélek és bár nagy erőfeszítések árán szót fogadott de mindig felsőbbrendűnek érezte magát(dobermann). Most boxer kutyám van,érdekes módon,ő sem egy átlagos"- eldobom a labdát és megszűnik a világ...típus.Ismeri a tükörképét,kölyökként ismerkedett meg a tükörrel,de akkor sem hitte a látottak alapján,hogy az másik állat,inkább azt nézte a tükörből amit én beszélek-magyarázok.Nem fogad el idegentől ételt -pedig ezt soha nem tanítottuk,egyik barátunk akart neki pogácsát adni és ő körbeugatta,jelezte,hogy ezt nem tőlünk kapta és mit kezdjen vele?-ar óta már kolbásszal is kipróbáltuk ugyan ez a reakció.(pedig azt szereti)és nevelés ellenére nagy ritkán felülbírál bennünket ha idegen jön,-tehát nem marad csendben,tovább morog,figyel és előrébb jön a lábunkhoz és igen is erőlteti,hogy aki jött az rossz ember-mint ha csak megérezné.Hanglejtésből és mozdulatokból is következtet. Ezért úgy gondolom nincs különbség a kutya és macska között intelligencia területén.
2013. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Idézet: "(Tudom, ez leratív, és ezt több okból nehéz meghatározni (a két állat más-más agyrészei fejlettek), de most a hétköznapi dolgokra lennék kíváncsi..."
2013. jan. 22. 15:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!