Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyikek a legrövidebb életű...

Melyikek a legrövidebb életű háziállatok? Én arra gondolok hogy a rovarok de azt is tudom hogy a hörcsög is mondjuk 2 évig él a rovarok talán csak egy évig élnek.

Figyelt kérdés
Mi a legrövidebb életű háziállat amit ismersz?

tegnap 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Mióta háziállatok a rovarok?
tegnap 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Madárpók, hangya, óriás csigák, óriás sáskák, óriás százlábú, lepkék, óriás bogarak. Ezek mind házi állatok.
tegnap 13:18
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Inkább tanulj még egy kicsit kérdező.Mióta háziállatok ezek amiket felsoroltál?
tegnap 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

A pók nem rovar. A rovar egy osztály az ízeltlábúak törzsén (azon belül is a hatlábúak altörzsén) belül, a pókok pedig a szintén ízeltlábúak közé tartozó pókszabásúak osztályába tartoznak. Ugyanígy a százlábú sem rovar, a csiga meg végképp nem az.


Kérdésedre a válasz: hangyafarmban a dolgozók pár hetet, pár hónapot élnek, a hosszú életű királynő termeli az utánpótlást. Tehát egyéniben a hangya él a legrövidebb ideig, de maga a hangyafarm fajtól függően akár több évig is fennmaradhat.


De mivel a hangyát kolóniában tartják, senki nem tart kedvtelésből 5 darab hangyát, ezt nem számolnám bele, úgyhogy marad a hörcsög meg némely díszhal.

tegnap 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
#3 Mióta nem? Gyerekkoromban egy haveromnak madárpókja volt, egy gimnáziumi tanáromnak pedig két nem tudom, honnan származó óriás meztelencsigája.
tegnap 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
A dolgozó méhek.
tegnap 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Gondolom az 1-es/ 3-as válaszoló arra gondol ,hogy háziállat a haszonállat és amit eredetileg valamilyen feladat miatt tartottak (kutya, macska stb). Amiket meg a Kérdező kérdez az inkább házi kedvenc, kedvtelésből tartott állat. Nem igazán passzol rájuk a klasszikus háziállat szó, nem arra szoktunk gondolni.


Egyébként Kérdező, próbáltam rákeresni s úgy néz ki többnyire tényleg egyes rovarok lehetnek a legrövidebb életűek, sok faj kevesebb mint egy évet él.

Gerincesekből jellemzően rövid életűek például a kisebb rágcsálók (pl: hörcsög, egér, patkány) a maguk nagyjából 3-4 évével. Tengerimalac s hasonlók kicsit tovább élnek, jobb esetben egy évtizedet kihúznak. Halakból szintén vannak hasonlóan rövid életűek, de vannak amik több évtizedet élnek szóval nem nagyon lehet általánosítani. Hüllők sokszor sokáig élnek, viszont például a kaméleonok rövid életűek, azt hiszem fajtól függően kb 4-8 évig élnek.

tegnap 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Van ez az "aqua dragon" állatka, amiket gyerkeknek megvesznek vízbe kell tenni és élnek egy darabig. Ha helyesen jártam utána, akkor Artemina salina a becses nevük és kb. 90 napig élnek.
tegnap 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#8


Tényleg, sórák! S akkor már említsük meg a pajzsosrákokat/ triops-okat is. Ők is legfeljebb pár hónapot élnek. Szinte megfeledkeztem róluk, pedig nagy kedvenceim.

tegnap 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, 6-ost minek kellett lepontozni, ha haszonállatokat nézünk, akkor a dolgozó méh valóban 5-7 hetet él. Ha meg kedvtelésből tartottat, a hangyafarmokban a szaporodásra használt hímek valóban max. 1 hónapot.
tegnap 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!