Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik háziállat nem nő hozzá...

Melyik háziállat nem nő hozzá annyira az ember szívéhez?

Figyelt kérdés
Nem rég vesztettem el a kiskutyámat, és szeretnék másik állatot tartani. Vannak olyan háziállatok amik elvonják az előzőről a fókuszt, de annyira nem kezd el kötődni hozzájuk az ember? Ha mégegyszer azt a fájdalmat kell átélnem amit a kutyámnál abba belepusztulnék. Kutyát meg macskát semmiképp nem szeretnék, őket túlságosan is megszeretném. Halhoz nem ragaszkodnék annyira, de azok nagyon kényesek. Úgyhogy valami rágcsálófélén gondolkodom most, ami úgy lekötné a figyelmemet, de nem alakítana ki akkora kötődést.

jún. 19. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Egér, pók, hal. Esetleg csinálhatnál terráriumot több bogárral.
jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Az ember azért tart állatkát, mert szereti. Különben mi értelme? Oké, halat szoktak dekorációnak is. A következőt már könnyebb lesz elengedni. Hozzáedződik az ember.
jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Egyesek még a tamagochi állatkát is megsiratták és eltemették. Szóval ez nem kifejezetten csak ezen múlik, hanem rajtad is hogy mennyire kötődsz. De tény hogy a kutyához, macskához sokkal könnyebb kötődni. Szerintem a kulcs az lehet, hogy mennyire egyedi, mennyire van lelke. Ilyen szempontból talán én is inkább a rovarokat vagy halakat ajánlanám. El lehet bíbelődni vele, de nem fogsz depresszióba se zuhanni ha 1-1 példány elpusztul.
jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2, Persze, a másik állatkát is szeretném, de szerintem mondjuk egy kutyával vagy egy macskával akik egész nap velünk vannak, könnyebben alakul ki egy erősebb kötelék, mint mondjuk egy ketrecben/terráriumban tartott állatkával. Biztos, hogy utánuk is sírnék, meg rossz lenne, de amit a kutyámnál éltem át az borzalmas volt. Sok rokon meghalt a családban, de egyedül apukám halála viselt meg jobban, mint a kutyusé.

jún. 19. 17:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mind hozzá tud nőni, ha foglalkozol vele. Ezért is tartod.

Esetleg lehet olyan állatban gondolkozni, aminek társ kell (pl. nyúl, tengerimalac, görény, futóegér, papagáj stb), ha inkább csak hagyod, hogy ellegyenek egymással és nem szelidíted őket annyira magadhoz, akkor talán könnyebb elengedni.

Másrészt érdemes a várható élettartamot is figyelembe venni. Egy hörcsög pl. kb. 2 évig él. Ok, nem egy kutya, de meg lehet siratni azt is, és sokkal rövidebb az élete.

jún. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami hüllő (pl. gekkó) vagy achát csiga is jó lehet ha nyitott vagy ilyesmi állatokra, hiszen ezek elég minimális interakciót létesítenek az emberrel, de azért mégiscsak aranyosak.
jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem neked mindegy, te egy botsáska elvesztésébe is belehalnál lelkileg. Inkább ne tarts háziállatot, ha mentálisan ilyen “gyenge” vagy, és ezt nem bántásból írom.
jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: Azért ismeretlenül, csak a leírtak alapján eldönteni, hogy gyenge vagyok mentálisan elég elhamarkodott dolog szerintem.. Sejtem mi alapján a következtetés, de ha együtt nő fel az ember a kutyájával egy fedél alatt 17 éven keresztül, szerintem semmi meglepő nincs azon, ha jobban fáj az elvesztése, mint egy rokoné, aki lehet ember, de mondjuk 5-10 évente 1x nyitotta rá az ajtót. Szeretni egy állatot, és ugyanúgy meggyászolni, mint egy ember elveszítését egyáltalán nem tartom gyengeségnek.


A többieknek köszönöm a választ!

jún. 19. 21:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Amelyiket nem gondozza.
jún. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kaszáspókok. Mindig van néhány, cukik meg minden, de aztán elmennek vagy meghalnak.


A múltkor volt extra cuki, hogy az öreg körül ott voltak a picik, amik akkor keltek ki.

jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!