Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha felfedeznénk egy lakott...

Ha felfedeznénk egy lakott bolygót, mennyi ideig tartana, míg ott elneveznénk az összes állatot?

Figyelt kérdés
szept. 30. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Attol fugg mennyi állat lenne ott
szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Évszázadok. A Földön is fedeznek fel új fajokat manapság.

Az már viszont más kérdés, hogy milyen taxonómiai rendszerbe sorolnánk őket, hisz' nem rokoníthatók a földi élettel, nem vonhatók be a földi élet taxonómiai szuperdoménje alá.

szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg addig, amíg fel nem fedezünk minden állatot.

A Földön sem fedeztünk fel még minden állatot, ha megfigyeled évente jönnek ki újonnan felfedezett ízeltlábúak, puhatestűek meg egyebek. A tengeri élőlények egy hatalmas részét még mindig nem ismerjük.

Viszonyítási alapnak: Darwin 1831-ben kezdte meg a felfedező útjait, úgyhogy kb. 200 év alatt a földi élőlények csak egy részét írtuk le.

szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Ne hasonlítsuk össze a Föld élővilágát egy teljesen más bolygó élőlényeivel.Igaz hogy manapság is fedeznek fel új fajokat,de a földi állatokat egy laikus is többé-kevésbé be tudja rendszerezni-emlős,béka,rovar,madár stb.

Egy idegen világban lehet az sem lenne egyértelmű hogy növény vagy állat amit vizsgálnak.Másrészről,a mai tudósok okosabbak mint Darwin volt,plussz joggal feltételezhetjük,ha az ember képes lesz eljutni egy másik bolygóra/holdra,ahol van élet-akkor elég komoly segítsége is lesz,mesterséges intelligencia,drónok,szondák,robotok.

Szerintem a megfelelő tudással és technológiával néhány év alatt fel lehet térképezni egy új világot.

szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Még a Földön sincs minden állatnak neve, söt van egy csomó olyan faj, amit még nem is találtak meg
szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#4


“de a földi állatokat egy laikus is többé-kevésbé be tudja rendszerezni-emlős,béka,rovar,madár stb.

Egy idegen világban lehet az sem lenne egyértelmű hogy növény vagy állat amit vizsgálnak.”


Igazából még sok földi faj sem egyértelmű a laikusoknak. Ha egy igazán laikusnak mutatnál egy korallt vagy gombát azt simán növénynek nevezné, egy sziréngőtét lazán lehalazna, egy lábatlan gyíkot óhatatlanul kígyónak vélne, a fosszát macskának nézné stb-stb. S volt idő mikor így is gondolták/ így osztályozták a tanultak is. A monofiletikus csoportokban való osztályozás viszonylag új dolog s még ez is sokszor hoz meglepetéseket, például lásd:


[link]

Meg még rengeteg ilyesmi témájú videója van Clint-nek. Mondjuk úgy rengeteg élőlény valójában nem az mint aminek látszik.


Egy idegen bolygón örülnénk ha a megszokott állat, növény stb kategóriákhoz hasonlókat fel tudnánk állítani :D

szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"mai tudósok okosabbak mint Darwin"


Ez így nem feltétlenül igaz, csak abban az értelemben, hogy a ma élő embereknek sokkal több tudásanyag áll a rendelkezésére, más kérdés, hogy abból mit sajátat majd el az élete során.

Darwin felismert valamit, ami előtte nem volt az egyetemes tudás része, és a felismeréshez különleges elme kellett, amivel csak kevés ember rendelkezik, és valóban nem mindegy, hogy mennyi az a tudásmennyiség, amivel az adott kor társadalma rendelkezik, és sikerül-e azt valamivel az egyénnek túlhaladni, ami tovább bővíti az egyetemes tudást.

Ezzel a képességgel csak kevés ember rendelkezett, de ők azok, akik a későbbi nemzedékek lehetőségeit tovább bővítették, még több tudás "tettek be a bankba"

Darwin is egy ilyen elme volt, azzal, hogy a ma már természetesnek tudják az ő elméletét, még nem jelenti azt, hogy okosabbak nála, csak több a rendelkezésre álló tudásanyaguk.

Leonardo Da Vinci volt talán a legnagyobb ismert lángelme, bár sok találmánya csak évszázadokkal később valósult meg.

Természetesen a mai tudósokat sem becsülöm le, ma már nehéz új alapokra helyezni valamelyik tudományágat, és az a múltban sem volt gyakori.


Egy lakott bolygó felfedezése is nagy szenzáció lenne, de oda valahogy el is kellene jutni, hogy ott állatokat nevezhessenek el :-)

Az összes élőlény megismerésére, elnevezésére a Földön kevés volt az eddigi néhány ezer év.

szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minden példányt? Hát az k.rvasok idő, különösen ha nem lehet benne ismétlés sem. De nem biztos, hogy van értelme, a többség úgysem hallgatna a nevére.
okt. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez a folyamat egyáltalán hogy zajlana? Az sem tudom hogy a földön hogy zajlott például hogy jött az amikor az első állatot elnevezte valaki?


Viszont óriási különbség hogy a földi állatok elnevezése az ember öntudatra ébredése miatt történt, itt viszont azért történne, mert a már öntudatra ébredt ember odament az ember arra a bolygóra.

okt. 1. 07:24
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a kutyát macskát például 10 000 évekkel ezelőtt már elnevezték nem? Vagy ott mászkált körülöttük és mint fajnak nem volt neve? Csak Fickó és Cirmi?
okt. 1. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!