Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyatámadás? "Normális ez?"

Kutyatámadás? "Normális ez?"

Figyelt kérdés

Vasárnap napozott az egyik cicánk a kerítésünkön ült betonos részen, de úgymond az utca felől nem a kerítésen belül.

Mi is kint voltunk az udvaron.



Haza jött a szembe szomszéd nyitotta már jóval előbb az automata kaput, a kutyájuk ( akita azt hiszem) kirohant észrevette cicánkat nyíl egyenesen oda rohant hozzá megfogta és elvitte, mint egy ladbát. Mi rohantunk be a kapu kulcsért meg hozzájuk én láttam kintről, hogy harapdálja a macskánkat... Ők rá se szóltak a kutyára, hogy mégis mit vitt be meg semmi.


Akkor nyitottak csak kaput mikor megláttak minket de akkor is kicsit később, mert reagált hogy hát biztos a macskáért vagyunk ott...


" Megjutalmazva " jutifalival bezárta a kennelbe. A macskának már annyi volt .... Párom azt mondta h a szomszéd gyerekeik miatt nem kelt ki magából, én meg kb. köpni nyelni nem tudtam. Párom is csak annyit mondott , hogy a saját kutyánk roti az nem bántja a macskáinkat meg semmit, kapun se megy ki, annyira jön ki ha együtt jövünk haza kocsival akkor kiszalad hozzám,de megy is be.


Annyit habogott a szomszéd, hogy hát " sajnálom, bocsi, nem tudok vele mit csinálni..., már 40 macskát ástam el. Utca elején is a " Gézának" 20 macskája van. Gyerekeknek is azért nincs macska, mert szétszedte már előzőekben a kutya...."


Mindig kiszalad neki az a dög .. meg van egy fehér kicsi kutyájuk, mert bezzeg a kapu állandóan nyitva a kicsi fehéret is 2x vittük vissza, mert " jajj el ne üssék meg ne lopják el" pont vasárnap délelőtt vittem vissza a kutyát, mert kint volt.



Most nem is tudom mit akarok... Dühös vagyok a mi hibánk is, mert nem macskabiztos a kerítés,de nem volt az utca túloldalán a macska nálunk volt... Nem az ő telkükön. Feljelenteni úgy érzem felesleges


Eléggé sokként ért, hogy láttam is, mint, egy labdát elvitte... Nem is szóltak a kutyára, megmenteni se tudtuk, mert kilyukadt a tüdeje már mikor felvettük haldoklott :(...



szept. 24. 14:30
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sajnálom a cicádat, de ha a kerítés utcán lévő oldalán volt az már közterület, nem tudsz tenni semmit jogilag. A (kinti) macskatartás orosz rulett, ilyesmi gyakran előfordul bármennyire is durván hangzik.

Mondjuk ettől függetlenül az tényleg nem semmi hogy a kutya kirohangál az utcára és kinyírja azt amit elsőnek meglát, ebből a szomszédodnak lehet még később problémája ha pl. legközelebb egy kiskutyát szed le a póráz végéről amit sétáltatnak.

szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!