Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyatámadás? "Normális ez?"

Kutyatámadás? "Normális ez?"

Figyelt kérdés

Vasárnap napozott az egyik cicánk a kerítésünkön ült betonos részen, de úgymond az utca felől nem a kerítésen belül.

Mi is kint voltunk az udvaron.



Haza jött a szembe szomszéd nyitotta már jóval előbb az automata kaput, a kutyájuk ( akita azt hiszem) kirohant észrevette cicánkat nyíl egyenesen oda rohant hozzá megfogta és elvitte, mint egy ladbát. Mi rohantunk be a kapu kulcsért meg hozzájuk én láttam kintről, hogy harapdálja a macskánkat... Ők rá se szóltak a kutyára, hogy mégis mit vitt be meg semmi.


Akkor nyitottak csak kaput mikor megláttak minket de akkor is kicsit később, mert reagált hogy hát biztos a macskáért vagyunk ott...


" Megjutalmazva " jutifalival bezárta a kennelbe. A macskának már annyi volt .... Párom azt mondta h a szomszéd gyerekeik miatt nem kelt ki magából, én meg kb. köpni nyelni nem tudtam. Párom is csak annyit mondott , hogy a saját kutyánk roti az nem bántja a macskáinkat meg semmit, kapun se megy ki, annyira jön ki ha együtt jövünk haza kocsival akkor kiszalad hozzám,de megy is be.


Annyit habogott a szomszéd, hogy hát " sajnálom, bocsi, nem tudok vele mit csinálni..., már 40 macskát ástam el. Utca elején is a " Gézának" 20 macskája van. Gyerekeknek is azért nincs macska, mert szétszedte már előzőekben a kutya...."


Mindig kiszalad neki az a dög .. meg van egy fehér kicsi kutyájuk, mert bezzeg a kapu állandóan nyitva a kicsi fehéret is 2x vittük vissza, mert " jajj el ne üssék meg ne lopják el" pont vasárnap délelőtt vittem vissza a kutyát, mert kint volt.



Most nem is tudom mit akarok... Dühös vagyok a mi hibánk is, mert nem macskabiztos a kerítés,de nem volt az utca túloldalán a macska nálunk volt... Nem az ő telkükön. Feljelenteni úgy érzem felesleges


Eléggé sokként ért, hogy láttam is, mint, egy labdát elvitte... Nem is szóltak a kutyára, megmenteni se tudtuk, mert kilyukadt a tüdeje már mikor felvettük haldoklott :(...



szept. 24. 14:30
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es talán a világ is jobb lenne az ilyen hobbiból kötekedőktől , mint te.


Azért nem jelentettem, mert én honnan a francból tudnám h neki a kutyája mennyi macskát fog meg? Ez vasárnap derült ki, mikor szabadkozott.


Kiszalad a kutyája? Aztán ki mit hol érdekel? Embert nem bántott gondolom addig meg tök mindegy h 4 percig kergetik mire vissza megy az udvarra...


Tehát azért , mert én leülök a kerítésemnek a közterületen lévő oldalára már mindent szabad? Oda szaladhat a kutya és megharaphat?


Hiába jelentünk bármit itt amúgyis... Nyáron a vad melegbe egy kutya itt volt hagyva nem ment hozzá senki egész éjszaka sírt. Szóltam az illetékeseknek nem jött senki... 3 napig ott volt a tetem mire hazaértek a kedves gazdák...


De tudjátok mit ? Legyen meg az örömetek! Én voltam a hibás nem is a kutya meg a gazdája... Minek élvezte mindenki az utolsó nap sugarakat a levegőn... Mi kis butuskák... A kutyának meg mindjárt átviszek egy ajándék csomagot, mert megszabadította a macskát tőlünk szar alakoktól


Ebben lelitek örömötök.komolyan... kezet foghattok a szomszéddal... Majd ha a gyereketekre meg rá ilyen kutya akkor is hivatkozzatok a közterület fogalmára meg állattartási törvényre meg erre arra amarra.

szept. 24. 15:10
 12/31 anonim ***** válasza:
38%
Azt ugye vágod, hogy egy gyerek nem egyenlő egy rohadt macskával?
szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező! Nagyon sajnálom a történteket, de mit lehet tenni? Eltenni tanulságnak, hogy már a kerítésEN sincs biztonságban az állatod.


Ez pont olyan vitás eset, amikor a kutya kiharap, a kisgyerek benyúl a kerítésen, a valóságban más értelmet nyernek ezek a "határok", és ha jogilag még lehetne ezen ebbe vagy abba az irányba csavarni, attól még a baj már megtörtént.


A jegyző felé lehet viszont jelezni, hogy kijár a kutya.

szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
43%

1. A macska kint volt, ez a te felelősséged.

2. A kutyák 90 % gyűlöli a macskákat, ez nem jelenti azt, hogy emberre támadna.

szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
74%

Én nem vagyok egy nagy macskás, de szerintem ez abszolút nem normális.


Egyetértek azzal, hogy gyerek nem egyenlő a macskával. De tegyük fel ugyenez a szitu gyerekkel történik. Szerintem börtönben végzi a kutya gazdája. Szerintem jelen esetben is nyugodtan lehet próbálkozni a rendőrségnél, mert bűncselekmény történt. Oké, hogy pl gondatlanság az utcán kint hagyni a pénztárcámat, de ez nem mentesíti fel a tolvajt, attól ha van kamera el fogják ítélni.

szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
47%
A kutyát lehet nevelni, ne támadjon semmire. Macskákra se.
szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
81%

Ha olyan kutyám van, akivel nem "bírok", akkor nem nyitom ki úgy az automata kaput, hogy előtte ne gondoskodnék arról, hogy a kutya ne tudjon kiszökni/kimenni a bekerített területről.


Nagy testű kutyám van, közömbösített, suliba jártunk hosszú ideig, stabil kutya, de ennek ellenére sem adok neki lehetőséget arra, hogy ki tudjon menni.

Szerintem ez felelősség kérdése. A szomszédod egy "nemtörődöm" barom, akinek nem való kutya, mert nincs tisztába annak az erejével.

szept. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
68%
Kutyát közterületre csak pórázzal és szájkosárral szabad kivinni. Ilyen egyszerű, az összes többi csak mihaszna szófosás. Feljelentést kell tenni.
szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
43%
Na ennyi baromságot is régen olvastam. A gazda felel a kirohano kutya által okozott kárért. Ha kifut és elbaszod autóval a kocsiban okozott kárt is ő fizeti. Itt anyagi karod a macska értéke de nyilván nem erről van szó. A szomszéd hibázott az ő kutyája volt felügyelet nélkül és okozott kárt, nem is először...aki nem tudja megnevelni zárja el a kutyát vagy ne tartson. A macsaka meg mert nem lehet közterületen plane a gazdájával...ezt hol olvastatok? A kutyaimal rendszeresen vagyok közterületen és a macska is jön velünk ha olyan a kedve mi ezt sétának hívjuk.😀 Akkor potenciálisan bárki rájuk engedhet egy harci kutyát mert olyan kedve van? Hagyjuk már... sajnálom az esetet egyébként, beszélj a szomszéddal hogy ez k ra nincs rendben és figyeljen oda.
szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%

18!


A szájkosár NEM kötelező! Csak a póráz.

szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!