Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyatámadás? "Normális ez?"

Kutyatámadás? "Normális ez?"

Figyelt kérdés

Vasárnap napozott az egyik cicánk a kerítésünkön ült betonos részen, de úgymond az utca felől nem a kerítésen belül.

Mi is kint voltunk az udvaron.



Haza jött a szembe szomszéd nyitotta már jóval előbb az automata kaput, a kutyájuk ( akita azt hiszem) kirohant észrevette cicánkat nyíl egyenesen oda rohant hozzá megfogta és elvitte, mint egy ladbát. Mi rohantunk be a kapu kulcsért meg hozzájuk én láttam kintről, hogy harapdálja a macskánkat... Ők rá se szóltak a kutyára, hogy mégis mit vitt be meg semmi.


Akkor nyitottak csak kaput mikor megláttak minket de akkor is kicsit később, mert reagált hogy hát biztos a macskáért vagyunk ott...


" Megjutalmazva " jutifalival bezárta a kennelbe. A macskának már annyi volt .... Párom azt mondta h a szomszéd gyerekeik miatt nem kelt ki magából, én meg kb. köpni nyelni nem tudtam. Párom is csak annyit mondott , hogy a saját kutyánk roti az nem bántja a macskáinkat meg semmit, kapun se megy ki, annyira jön ki ha együtt jövünk haza kocsival akkor kiszalad hozzám,de megy is be.


Annyit habogott a szomszéd, hogy hát " sajnálom, bocsi, nem tudok vele mit csinálni..., már 40 macskát ástam el. Utca elején is a " Gézának" 20 macskája van. Gyerekeknek is azért nincs macska, mert szétszedte már előzőekben a kutya...."


Mindig kiszalad neki az a dög .. meg van egy fehér kicsi kutyájuk, mert bezzeg a kapu állandóan nyitva a kicsi fehéret is 2x vittük vissza, mert " jajj el ne üssék meg ne lopják el" pont vasárnap délelőtt vittem vissza a kutyát, mert kint volt.



Most nem is tudom mit akarok... Dühös vagyok a mi hibánk is, mert nem macskabiztos a kerítés,de nem volt az utca túloldalán a macska nálunk volt... Nem az ő telkükön. Feljelenteni úgy érzem felesleges


Eléggé sokként ért, hogy láttam is, mint, egy labdát elvitte... Nem is szóltak a kutyára, megmenteni se tudtuk, mert kilyukadt a tüdeje már mikor felvettük haldoklott :(...



szept. 24. 14:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
29%
#19 Lehet közterületen. Ha pórázon van. A kérdésben szabadban kóborló macskáról van szó.
szept. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
58%
#22 A saját keritesuk külső oldalán üldögélő macska van a kérdésben. Arról sem vagyok meggyőződve, hogy ez közterületnek minősül, a kerítés a kérdező tulajdona a macska azon ült. De ez csak jogi kérdés igazából reálisan nézve akinek veszélyes állata van azt szerintem nagyobb felelősség terheli ha a macska az utcán lett volna akkor is.
szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
62%

Sajnalom a cicat, en is astam el parat, de mindent a sajat udvarunkban kapta el a kutya, de magamat asnam el, ha a kutya menne ki es levadaszna az utcaban a macskakat... ez a gazda felelotlensege, es annyi se szorult bele, hogy raszoljon a kutyara, meg kint lofral az utcan

... Nem normalis. En sajnos hiaba probaltam osszeszoktatni kolyok macskaval keritesen keresztul, van ami egyszeruen nem megy, verszemet kap a kutya, akit kolyokkent nem tanitottak meg, vagy eppen uszitottak macskara, en a mi kutyank eseteben az utobbira tippelek, mert 3 evesen fogadtam orokbe, es ezt mondtak a menhelyen is, hogy leginkabb semmilyen allat melle nem ajanljak, azota van meg 1 kutya, csirkek, kacsak szabadon mellette, azzal nincs baj, de a macska kizart. Kapuszabalyt is betartja.

szept. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
41%

#23 A felelősségnek nincsen mértéke. A macska kívül volt, ergo bármi történik vele, az a gazdájának a felelőssége. Ezen nincsen mit szépíteni.


A másik fél is felelős, ugyanezért. De itt nem ez a lényeg most, mert akár egy járókelő kutyája is megtámadhatta volna azt a macskát.


Madarat sem úgy tartunk, hogy szabadon hagyjuk repkedni. Nem tudom honnan jött ez a hülyeség a macska tartók körében, hogy lehet őket szabad hagyni kóborolni. Egyetlen másik háziállat esetében sem tartják ezt normálisnak, mert nem is az. Tessék bezárni a macskát vagy nem kell tartani azt.

szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
62%
Hát igen az ilyen közterületre kiszaladgálos kutyák bármit megehetnek, aztán megförmednek. Szomorú történet...
szept. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
19%
25 az ilyen kijárós macskák is megesznek bármit ;)
szept. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
21%
Akinek még sose volt macskája, a macskát a kerítés nem tartja bent. Ha nem szoba macskát tartasz akkor az ki fog menni a kerítésen kívülre is hacsak nem várat építész vagy börtön falat. A macskát éri valami akkor ezt a gazda tudomásul veszi. De ettől még ne csináljunk úgy mintha egy nagytestű agresszív kutya az utcán épp ugyan az az eset lenne mint egy macska ami a saját házuk kerítésen napozik. Melyik mellet mennél el szívesebben sétálva? 😀
szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
38%
Ebben egyáltalán nem csak a szomszéd a hibás, hanem ti is. EZÉRT nem tartunk kint macskát !!
szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
28%
26, az ilyenek már nem.
szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

29

Nem, de lesz neki majd másik úgyis.

Majd az igen..vagy a kutya kapja el azt is.

szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!