Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Téged befolyásol az állatorvos...

Téged befolyásol az állatorvosod megítélésében, hogyha az étrendjéről tudsz meg dolgokat?

Figyelt kérdés

Például egzotikus állatoddal vagy épp a rendelőben, amikor egy beszélgetésből (akár veled, akár a kollégákkal) leszűröd, hogy rendszeresen fogyaszt nyúlhúst, pedig a pácienseinek x%-a házi nyúl. Esetleg megtudod, hogy járt már Peruban és ínyére volt az ország nemzeti étele (tengerimalac).


Vagy kihívod a lovadhoz, már jó az ismerettség köztetek stb. stb. majd véletlen megtudod, hogy mennyire örült a születésnapjára kapott lókolbásznak.


Kicsit kilóg a sorból, de vegyük még ide: megtudod, hogy a hobbija a vadászat, rendszeresen végzi.


Változik a róla alkotott képed? Esetleg elgondolkozol azon, hogy orvost kellene váltanod? Másképp nézel rá ezentúl, ahogy az állatodat kezeli?


Mit gondolsz, erre figyelnie kellene, hogy ezek az infók ne derüljenek ki róla, úgy fogalmazva "fenn kéne tartania az orvosi imidzsét?"


Esetleg van valamilyen hobbi, életmód, ami számodra nem összeegyezthethető azzal az állatorvossal, akire rábíznád az állataidat?


júl. 22. 12:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Te viccelsz ugye ?

Ugy gondolod minden allatorvos legyen vegan ?

Mivel hivhatjak disznokhoz , marhakhoz, csirkekhez is. Azokat meg alatalab minden ( nem vega/vegan) ember eszik.

Engem az se erdekelne ha evi 2x kinaba nyaral es ott kutyat eszik, hisz remek orvos, becsulettel kigyogyitotta a kutyamat tobb sulyos betegsegbol.

Amig nem az en kutyamat akarjra megenni, es rendesen megvizsgalja/ kezeli, addig engem a maganelete a legkevesbe sem erdekel.

júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

A vadászokat eleve rühellem, tapasztalat alapján, erdőjáró emberként elég sokkal találkozom...

Szóval meglepne, ha az állatorvosomról kiderülne, hogy vadászik.

Az étrendje nem érdekel. Én is eszem nyulat, nem zavarna, ha ő is teszi. Mondjuk ha kutyát vagy macskát enne, az is meglepne :)

júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekelne.


Én is imádom a nyúlhúst, a kedvencem. Ugyanakkor nagyon szeretem a nyuszikat is, mint házikedvenc.


Különválasztom fejben a kettőt. Ha megsimizem a haveromék nyusziját, eszembe se jut az, hogy de finom lehet, mert ő más kategória.

júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem érdekel az étrendje.

A vegánok túlzásba viszik a világ kontrollálására tett kísérleteiket. Hihetetlen arrogancia.

A világgal persze van épp elég baj. PL. a túlzott tőkekoncentráció...

júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagy baj van a toronyban ugye?
júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosnál engem az érdekel, hogy jól végezze a munkáját.
júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Hát, amíg nem a dögkútból lopkodja, vagy a fehérjefeldolgozó lezárt kamionját fosztja ki, mint egy vadnyugati vonatrabló, addig nem igazán...
júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel. Törpenyúl tartóként is szeretem a nyúlhúst. Külön tudom választani a kettőt.
júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van két nyuszim, volt is nyuszim, mind mentett, és van, hogy eszek nyúlhúst. Volt csirke "haverom" gyerekként is felnőttként is (nagyszülőnél), akit pátyolgattam.

Akit pátyoglatok, vagy hobbiállatnak tartok, azt nem eszem meg. Vágásra nem tartok állatot, de ez egyéni döntés, mert én érzelmileg nehezen bírnám. Ha máshonnan van a hús, nem zavar. Így az sem zavar, ha más eszik húst, értelemszerűen. Vágóállat tartásnál az zavar csak, ha embertelen körülmények között tartják az állatokat, pl a nyulakat szűk ketrecben, rossz körülmények között.

Az, ha az orvos hobbivadász lenne, lehet, hogy zavarna, mert heccből állatot ölni az nem elfogadható nekem. Mondom ezt úgy, hogy van fegyvertartásim és vadásztam is már, de olyan helyen, ahol ez megélhetést szolgált, és szigorúan sportszerűen tartottam magam a morálhoz, az állatot is úgy lőttem ki, hogy szívre céloztam, nehogy csak megsebesítsem és szenvedjen. Meg hát én is ismerek elég sok hobbivadászt itthon, a 70%-uk részeges, 10%-uk meg elmebeteg... (Biztos van normális is, de hogy ők a kisebbség, az tuti)

Viszont ha az állatorvos étkezése befolyásolná a saját állatai etetését vagy a másoknak adott tanácsait, az zavarna. Pl. vegán állatorvos, aki vegán macskakaját próbál tukmálni a macskagazdiknak... (de ilyet még hálistennek nem láttam, csak elméleti szinten mondom).

júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem érdekelne.
júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!