Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy képes valaki arra a...

Hogy képes valaki arra a kutyára/macskára, akivel évekig/évtizedekig együtt élt, és szinte családtag volt, azt mondani halálakor hogy megdöglött?

Figyelt kérdés
Ez a szó szerintem borzasztóan negatív töltetű még amellett is, hogy maga a halál sem egy pozitív dolog. Én sosem tudnám azt mondani a kutyámra/macskámra hogy megdöglött, olyan furcsa. Ti mit gondoltok?

júl. 12. 12:16
1 2 3
 11/23 BécsiFehér ***** válasza:
86%

" Az "elengedjük" és az "elmegy" szavak viszont a magyar nyelvben teljesen mást jelentenek!"


Mit?

júl. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
13%

MiT???? elárulom neked: Elengedni élőlényt szoktunk embert, vagy állatot. Elmenni élőlény szokott: ember, vagy állat. Érzed a különbséget?

Ha elpusztul kutyulid azt már ne engedd el sehová. Ha kimúlik a macsekod az már biztos hogy nem fog tőled elmenni.

júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 BécsiFehér ***** válasza:
11%

9: "Ha az állatok nem meg döglenének, akkor nem lennének dögkutak !"

Már rég nincsenek dögkutak, az állatok pedig elhullanak.

júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Kólauborkával ***** válasza:
34%
Nincsenek dögkutak? Mit gondolsz minden elhullot állatnak kis temetője van? Hogy ne lennének már….
júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 BécsiFehér ***** válasza:
71%

#13: Az elengedni, elmenni szavaknak van elvont jelentése is:

"Elengedi" egy állatot vagy egy embert még a halála előtt szoktak. Az elmenni szinonímája az "eltávozni", ez szinonímája annak is, hogy valaki meghalt.

júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 rosszcsillag válasza:
24%

"anonim" : az "elengedjük" kifejezés arra használatos ebben az esetben, amikor az eutanázia mellett döntünk. Így érted?

Az "elment" kifejezés a LÉLEK távozására utal.

Nem gondoltam, hogy ennyire alapon ketyegsz, hogy ezt el kell magyarázni, azért hagytam ki ezt a lépést :D

Abban azért gondolom egyet tudunk érteni, hogy lelkük nekik is van. Mert ha erre a szintre kell süllyedni azért, hogy veled lehessen kommunikálni akkor... hm: egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 BécsiFehér ***** válasza:
81%
#15: Legálisan nincsenek. Az elhullt haszonállatokat a gyepmesterrel kell elszállíttatni, a nagyüzemi állattartásban elhullottakat pedig az állatifehérje feldolgozókba viszik.
júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Kólauborkával ***** válasza:
69%
Most beírtam, valóban hivatalosan nincsenek. Le vagyok maradva ez ügyben.
júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
15%
Tényleg csúnya szó a megdöglött, én csak valami nagyon utált, zavaró állatra tudnám mondani, pedig nem vagyok az a fajta, aki emberként kezeli a háziállatait. A kutyáinkra, macskáinkra mi is mindig azt mondtuk, hogy elmentek, meghaltak, de még a nem hozzánk tartozó állatokra, sőt vadállatokra is a “kimúlt”, “elpusztult” szavakat használjuk. A megdöglött-nek van egyfajta érzéketlen, “nem érdekel, nem számít” hangzása.
júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%

Csűrjük csavarjuk tekerjük ezt a több ezer éves szót, dög !

Tetszik nem tetszik akkor is létezik és sokan használják, igen sokan helyesen használjál a dög szó kifejezést !

Emberek , ha ennek a dög szónak nem lenne jogos helye a szótárba akkor a dög szó nem is létezne.

Pl. Dögtemető, Dögkút, Dögkeselyű , Döglött állat, stb.

Részemről a téma lezárva.

júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!