Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy képes valaki arra a...

Hogy képes valaki arra a kutyára/macskára, akivel évekig/évtizedekig együtt élt, és szinte családtag volt, azt mondani halálakor hogy megdöglött?

Figyelt kérdés
Ez a szó szerintem borzasztóan negatív töltetű még amellett is, hogy maga a halál sem egy pozitív dolog. Én sosem tudnám azt mondani a kutyámra/macskámra hogy megdöglött, olyan furcsa. Ti mit gondoltok?

júl. 12. 12:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem mindenki gondolja túl.
júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Én azt gondolom: Az ember (és csak az ember) meghal.

Az állatok pedig elpusztulnak, vagy elhullanak.

júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Kólauborkával ***** válasza:
70%

Megdöglött, meghalt, feldobta a taloát, kimúlt…. Stb, mind ugyan azt jelentik és én nem gondolom, hogy bármelyiknek is pozitív hangulata lenne, szóval én semmit nem találok benne. Mindenki másként gyászol.

Érted a szart is lehet becézni, de szar marad…

júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 hollófernyiges ***** válasza:
93%
Falun a megdöglött kifejezés nem feltétlenül annyira negatív csengésű, állatokra vonatkoztatva eléggé semleges.
júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Kólauborkával ***** válasza:
76%
Üsse kő aláírom, azt nem tudom miért (csak most vettem észre), de állatokon nem zavar, embereken valóban furán néz ki a változatos kifejezések tárháza.
júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem aki az embereket és az állatokat ugyan azon a szinten emlegeti,azaz saját magát is az állatokkal egy szinten tartja, az nagy valószínűséggel erősen én kép és identitástudat zavarba szenved !


Az állatok megdöglenek !


Ezért a döglött állatokat, dögkutakba viszik !


[link]

júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 rosszcsillag válasza:
69%
Nálam is kinyílik a bicska ettől. Nekem családtag, a régiek is családtagok voltak és mivel érzelmi szál fűz és fűzött hozzájuk, ezért nekem akik már nincsenek velem, ők "elmentek". Megjegyzem teljesen normális ember vagyok NORMÁLIS ÉRTÉKRENDDEL és pont ezért azt tartom betegnek aki a neki kiszolgáltatott élőlényért nem vállal teljes mértékben felelősséget. Nincs identitástudat zavarom, sem énkép zavarom vagy amikről írt a 7. válaszoló. Szerintem az az egészséges, ha már TÁRSÁLLATOT tartunk, ha családtagként kezeljük. Ezért amikor eljön az ideje, akkor "elengedjük", illetve "elmegy". Már rég nem házőrzésre tartunk kutyát, illetve egérfogásra macskát.
júl. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

Ha az állatok nem meg döglenének, akkor nem lennének dögkutak !

Ezzel egyet tudsz érteni ?

Megjegyzem még mielőtt belém kötsz : Nem én találtam ki azt a szót , fogalmat, hogy "megdöglik" "dög kút" !

Ezzel a mondatoddal mit szerettél volna mondani , vagyis hogy jött ez a mondatod ide, "hogy pont ezért azt tartom betegnek aki a neki kiszolgáltatott élőlényért nem vállal teljes mértékben felelősséget"?

Senki nem mondta, hogy nem vállal felelősséget...


Szerintem , pont azért is találták ki a dögkutakat, hogy a döglött állatokat felelősségtudatosan, ne hagyják szanaszét az emberek, hanem tudjanak gondoskodni a dögök elhelyezéséről.

júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
13%
ma 13:58 Hogy te miért tartod az a magánügyed. Hogy mások mire tartják az viszont az Ő magánügyük. Az "elengedjük" és az "elmegy" szavak viszont a magyar nyelvben teljesen mást jelentenek!
júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 BécsiFehér ***** válasza:
71%

7: Megfigyelésem szerint vannak akik nem emlegethetők egy szinten még egy állattal sem.

Az állatok az állatorvosi kifejezéssel is legfeljebb ELHULLANAK.

Már két macskám "döglött meg", mégsem kerültek dögkútba.


Kérdező: van akik szerint az elhullott állatot nem eltemetik, hanem "elkaparják". Ez is főleg falun használt kifejezés. Valószínűleg abból a bigott vallási felfogásból származik, hogy csak az embernek van "lelke", egy állatnak nincs, ezért csak az embert halhat meg, és lehet eltemetni.

júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!