Miért gondolják az emberek, hogy az állatoknak nincsenek
érzéseik?
Tudom hogy tudnak erezni, ezert ehhez meltoan banok minden allattal, meg a csirkekkel is szoktam beszelgetni, de az hogy tudnak sirni, szerintem nem igaz. Lattam videon en is konnyes szemu tehenet, amikor vittek a vagohidra, de 100 masik okbol is konnyezhet. Kutyaim vannak lassan 20 eve, jartam menhelyeken is de egyiket sem lattam sirni. Konnyezni igen, amikor valahogy futkarozas kozben beleszaladt a bokor agaba, es megsertette a szemet.
2022. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
Lényegtelen, hogy sírnak-e vagy sem, érzéseik attól még vannak. Ugyanúgy tudnak boldogok, szomorúak, dühösek lenni, mint mi, tudnak szeretni, talán jobban is, mint a legtöbb ember.
2022. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
Amúgy a vallásokból ered ez a nézet, a kereszténység szerint legalábbis csak az embernek van lelke. Emberek találták ki ezt a vallást, tehát pont annyira hiteles is…
2022. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Érzelmi alapon a kutyusok és sok más állat sem sír. Ha könnyezik a szemük, az biológiailag csak egészségügyi okból lehet. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek érzelmeik, de ezt ők máshogy fejezik ki.
2022. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
3
Amennyiben nem haltak meg nem tudhatod ezt. Ráadásul sehol nem említik, hogy csak az embereknek van lelke pl a kereszténység én sem. Csak azt mondják mások vagyunk ami igaz is. Nem láttam még olyan állatot ami a saját szemetében él vagy elveszi azt ami felesleges neki.
2022. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 A kérdező kommentje:
3. de bizony a Biblia úgy számol be róluk, hogy van. Nem tudom melyik vallás, felekezet ír róla, hogy az állatoknak nincsen lelkük, biztos a Jehova tanúi.
Tessék. Ha a forrást megkeresed magyarul, már meg is vannak.
[link]
7/11 A kérdező kommentje:
mármint forrásnak a Biblia könyveit értettem.
8/11 A kérdező kommentje:
amúgy én egyszer mondtam egy megható dolgot a macskámnak, hogy valami nagyon szépen volt leírva és biztos boldogok is lennénk úgy, ha a helyzet úgy hozná és megindultak a könnyei. Hozzáteszem, hogy nagyon sokat beszélek a macskámmal, sok mindent elmondok neki, pl., hogy pénzért veszem a macskatápot, valamelyik drágább valamelyik olcsóbb(igyekszem a jókat venni neki), és valamikor nem tudom megvenni neki a legjobbat, mert nem volt elég pénzem(ilyenkor figyel, de mindig, mikor beszélek hozzá és érzem, hogy hallgat, érdekli) a víztől nem kell féljen, mert attól csak akkor kellene félni, ha elmerül és hogy a telefonon a videókat, amit mutatok neki, azok már megtörténtek, olyan telefonok filmezték le, mint amilyennel őt is szoktam és látja. Nagyon kifejezően, affektálóan beszélek vele, a kezdetben egyszerűbbekkel szoktam odatenni gondodolkodni. De látszik rajta, hogy utána, miután mondok neki ilyensmiket, gondolkodik. Nem édes? Az emberekkel is nagyon sokat beszélek.
A legtöbb ember azért nem tekinti szerintem érző lénynek az állatokat mert nem beszélnek és így automatikusan már nem is "éreznek" ezáltal. Kiskorom óta állatok óta vagyok, semmi különbség sincs az ember és az állat érzései között, csak az állatok nem tudnak beszélni. Ugyanúgy mérgesek, szomorúak, boldogak, félnek, stb. Az pedig mindegy, hogy könnyes a szeme e vagy nem, tudnak sírni nem csak úgy hogy könnyes a szemük.
2022. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
Képesek érezni az állatok, bizonyos fokig "érzelmekre" (öröm, szomorúság stb.), minél magasabb rendű az adott állatfaj, minél fejlettebb az idegrendszere annál komplexebb érzésekre.
Ettől függetlenül a laikusok hajlamosak totálisan félreértelmezni az állati viselkedést és a saját "kódrendszerük" szerint dekódolni az állatok jeleit (magyarán belemagyarázni dolgokat).
2022. jan. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
További kérdések: