Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők miért vesznek...

Az állatvédők miért vesznek mindent támadásnak?

Figyelt kérdés

Én még valamennyi állatvédővel találkoztam, mindig támadásnak vették, ha valamit kérdeztél. Miért van ez így?

Egy közösségi oldalon közzétett poszt alatt ha megkérdezel valamit, szinte fix hogy támadásnak veszik, és úgy kioktatnak, vagy elküldenek melegebb éghajlatra, ahogyan illik.

Van egy ismerősöm, aki "civil állatvédő" (nem tartozik semmilyen civil szervezethez) ő pedig olyan lekezelő hangnemben gyüjti az adományokat, hogy azon csodálkozom, hogy kap valamit. Tehát alapítványoknál, és magánszemélyeknél is megfigyelhető ez. Miért jellemző?


tegnap 10:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
52%

Én valahol értem, hogy mindenkiben a potenciális állatkínzót látják, mert ami ebben az országban megy, az tényleg kritikán aluli és ők nagyon sokat látnak belőle. DE. Józan paraszti ésszel be kellene látni, hogy ha ekkora büdösbunkóként kommunikálnak, azzal maguk ellen dolgoznak.

Mert támogatást nem fognak az emberek küldeni arra, hogy beszólogatnak, flegmáznak meg bunkóznak velük. A tök normális, érdeklődő gazdijelöltek is egy bizonyos pontig elviselik a paraszt, lekezelő stílust, amiben megnyilvánulnak velük szemben, aztán eljön a pillanat, amikor azt mondják, hogy akkor ezt itt fejezzük be, örökbe fogadok kutyát/macskát/tengerimalacot máshonnan. És akkor ugye lehet sírni, hogy állnak az örökbefogadások, senki nem visz ki állatot, kevés a támogatás, jajmilesz.

Jó példa erre az Eszkuláp. Kinyílik a bicska a zsebemben attól, amit a Facebook-oldalukon művelnek, ahogy osztanak mindenkit és a potenciális örökbefogadókat is kezelik, pedig először még szimpik voltak. Ismerőseim is vannak, több is, akiknek onnan van kutyájuk, de már mondták, hogy többet onnan nem lesz, és már támogatást sem küldenek nekik. Nem is csodálom.

ma 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!