Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők miért vesznek...

Az állatvédők miért vesznek mindent támadásnak?

Figyelt kérdés

Én még valamennyi állatvédővel találkoztam, mindig támadásnak vették, ha valamit kérdeztél. Miért van ez így?

Egy közösségi oldalon közzétett poszt alatt ha megkérdezel valamit, szinte fix hogy támadásnak veszik, és úgy kioktatnak, vagy elküldenek melegebb éghajlatra, ahogyan illik.

Van egy ismerősöm, aki "civil állatvédő" (nem tartozik semmilyen civil szervezethez) ő pedig olyan lekezelő hangnemben gyüjti az adományokat, hogy azon csodálkozom, hogy kap valamit. Tehát alapítványoknál, és magánszemélyeknél is megfigyelhető ez. Miért jellemző?


okt. 15. 10:06
1 2
 1/16 Cuki manó 2 ***** válasza:
19%
Mert nekik mindig tele van az a bizonyos "puttony"
okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai ártalom. Az ilyen emberek egész életükben azt látják, hogy hogyan ártottak a hozzájuk került, mentett állatoknak és a végére már az is gyanús, aki nem gyanús. Sok rendőrnek is mindenki gyanús, mert abban töltik az életüket, hogy bűnözőket kell elkapniuk.

Egyébként én voltam menhelyen önkéntes, szerintem nagyon rendesek voltak a többiek, a vezetők is. Bár a vezetőség azt tényleg nagyon nem viselte el, ha egy-egy állat rossz körülmények között volt, például egyszer kaptak egy fülest, hogy kikötötték a tőlük örökbefogadott kutyát és már aznap az ország másik felén voltak ellenőrizni, hogy tényleg igaz-e és miért tette. Azt megjegyezték, hogy amúgy létezhet olyan nyomós indok, amivel rövid időre ki lehet kötni a kutyát, de ez pont nem az volt, délutánra már újra a menhelyen volt a kutya, szerződésszegésre hivatkozva.

okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért, itt a Gyakorin nem ez megy?
okt. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Az állatvédők, környezetvédők és egyéb igazságharcosok között nagyon sok a személyiségzavaros figura, akik agresszióval kompenzálnak saját kudarcaikért. Ez igazából minden olyan mozgalomra jellemző, amely valamivel szemben határozza meg magát.


Például ilyenek az antifák. Van egy legitimnek mondható társadalmi cél, nevezetesen hogy ne legyen fasizmus. Jó, rendben. Erre jönnek ezek a beteg, antiszociális, agresszív alakok, és elkezdenek csendőrködni, hogy na majd ők jól megállítják a nácikat! Egyre inkább belelovallják magukat a szerepükbe, végül őrjöngve támadnak rá boldog-boldogtalanra a szent ügy érdekében.


Ilyen emberekkel szoktál találkozni.

okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
#3 Itt az a baj, hogy írásban az ember nem tud hangsúlyozni, mindenki úgy olvassa fel a saját fejében a szöveget, ahogy akarja. Élőben hallod, hogy a másik fél adott mondatot barátságos, vagy fenyegető hangnemben mondott el, itt gyakorin a saját jóhiszeműségedtől függ, hogy hogyan képzeled el. Általában támadó hangnemben olvassák fel az emberek a szöveget és én is tapasztaltam, hogy a segítő barátságos hangnemű kommentemet teljesen kitekerik, mert azt feltételezik rólam, hogy valami agresszív vadállat vagyok (pedig soha nem célom senkit bántani) és eleve úgy olvassák fel a szöveget. Ha támadó hangnemben olvasod fel a szöveget, akkor meg persze, hogy támadásnak tűnik.
okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Katona Dius ***** válasza:
90%

Én kettes válaszoló megfogalmazását tartom a legvalidabbnak: "Szakmai ártalom. Az ilyen emberek egész életükben azt látják, hogy hogyan ártottak a hozzájuk került, mentett állatoknak és a végére már az is gyanús, aki nem gyanús."

Amikor a munkája miatt állandóan azt látják, hogy akikkel kapcsolatba kerülnek, azok minde úgy bánnak az állataikkal, mint egy szeméttel, az már akaratlanul is azt feltételezi, a legtöbb ember ilyen.

okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az ember meg van valamiről győződve, akkor próbálja megvédeni az állítását. Addig nyugodt, logikus, amíg van észérve, aztán ha kifogyott a logikus ellenérvekből, akkor embertől és helyzettől függő mértékben agresszióval reagál. Ez látszik gyakorin is, hogy amikor már nem tudja logikusan alátámasztani az állítását, akkor beszól egyet, személyeskedik, hogy megvédje azt (bár semmit nem ér el). Valóságban egészen az enyhén sértő beszólásoktól, a szélsőséges esetig a verekedésig fajulhat egy-egy nézeteltérés, mert nem a kulturált vita keretein belül, egymást meghallgatva, logikusan érvelve oldják meg a nézeteltéréseket az emberek, ez még a politikában sem működik.
okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Az állatvédők nagy része emberileg full szociopata.
okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
A 8-as látja jól, plusz sok köztük a kielégítetlen, csalódott nő, akik a frusztrációjukat zúdítják rá a világra.
okt. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 1112 ***** válasza:

Mert "semminek érzik magukat",kicsi az önértékelésük,és félnek,hogy vki rámutat 1 hibájukra, s hogy ez lehúzza őket lelkileg.

Nem mindenki,de pl ők azért akarnak állatoknak segíteni,hogy ne érezzék semminek-értéktelennek önmagukat.

okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!