Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kérhetném a véleményeteket?

Kérhetném a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Albérletben élek. Kertes az egész ami azt jelenti közös udvarom van a többi lakóval. De van egy elkerített udvar rész. Na de szeretnék egy kutyát. A tulaj úgy engedélyezte ha a szomszédok írásban engedélyezik.

Mindenkitől meg kaptam az aláírását.

De az egyik idős szomszédom be kattant. Elkezdi ő még se engedélyezi a kutyát mert állatkínzásnak számít ha magára hagyom amíg dolgozok.

Mindenkinek el meséli ezt és teli beszélik a fejét minden hülyeséggel hogy milyenek a kutyák.

Mert ő állatvédőnek tartja magát.

Ezzel semmi gond de kb ma rám parancsolt hogy nekem nem kell kutya. Meg vagyok nélküle mint ha azt gondolná ő az anyám.

Már azzal kezdet el fenyegetni hogy ha még is ide hozok egyet és meghalja nyüszíteni vagy ugatni akkor el viteti a kutyát. Azzal a címszóval hogy én kínzom.

De igazából egyik szava üti a másikat.

Sőt azt egyszer se kérdezte én hogy gondoltam megoldani a kutyust ha nem vagyok itthon.

De minden áron macskára akar rá beszélni. Azt közöltem vele hogy nem érdekel. Erre annyit kaptam hogy pedig az ő macskáját nem fogja kutya kergetni.

Szerintetek?


okt. 13. 21:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem a lakókkal van a gond. Csak ezzel az egy emberrel. Aki egyszer hol mondja hogy jöhet a másik nap meg már nem. Ezt játszuk.
okt. 13. 21:41
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ide semmiképp se vigyél kutyát.
okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, mint a többieknek, hogy albérletbe ne vegyél kutyát. De itt még más gond is van: a közös udvar. Hiába most csak egyvalaki tiltakozik ellene, de ez idővel változhat. Ahol osztatlan közös tulajdon a kert/udvar, ott általában mindig vannak problémák és szomszédok közötti balhék.
okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Közös lónak túrós a háta, ide nem vinnék max csak szobakutyát.
okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Most eltekintve attól, hogy albérletbe szerintem is eleve hülyeség, ide pláne ne vigyél, mert már előre borítékolható a folyamatos probléma az öreglány miatt. 2 hónapja se lenne meg a kutyád, már kereshetnél új albérletet.
tegnapelőtt 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát
tegnapelőtt 12:20
 17/20 anonim ***** válasza:
24%
Örülj neki, hogy ezt a gondot nem veszed a nyakadba. Megvennéd a kutyát, az egyfolytában vonyítozna, meg összehugyozna mindent a kertben, a szomszédok meg dünnyögnének. És teljesen jogosan. A kutyatartás genyóság a szomszédokkal szemben. A jó szomszédság alapja az, hogy senkinek nincs kutyája. Esetleg ha mindenkinek van, de az nem olyan jó.
tegnapelőtt 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Mint fentebb is írtam van saját elkerített részem.

De a kutya nem kint lett volna tartva.

Akkor ezek szerint nekem el kell viselnem a tyúkokat meg a macskákat.

tegnapelőtt 21:50
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor lehet albérletbe kutyát venni/vinni ha keresel annyira jól, hogy meg tudd fizetni a kutyás albérletek magasabb árát és/vagy rugalmasabb vagy a hely tekintetében (városon belül pl., hogy a város melyik része legyen). Ebbe a konkrét albérletbe pedig csak akkor vigyél, ha nem baj/meg tudod oldani a költözést ha a bácsi - mindegy, hogy igaza van vagy sem - visszavonja az engedélyét és a tulaj emiatt felmondja az albérletet ha nem szabadulsz meg a kutyától.
tegnapelőtt 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Ez egyenlőre csak elmélet. Ugye elsősorban a kutya érdekeit nézem hogy mi lenne neki a legjobb. Semmi rosszat nem akarok én neki.

tegnapelőtt 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!